Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Spor Yuksek Okulu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
son_emir29

Spor Yuksek Okulu

Mesaj gönderen son_emir29 » Cum Ara 26, 2008 6:58 pm

ben almanyada yasiyorum ve tr de beden egitimini ve spor yuksek okulunu bitirdim burada yuksek lisans yapmak istiyorum munster uni de mastir bolumu yok sanirim dortmund ta var bu dogrumu ve ne gibi sartlari var ayrica burada okumam icin neler yapmaliyim yardim ederseniz sevinirim

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Spor Yuksek Okulu

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Ara 26, 2008 7:39 pm

Turkiyede Spor Yuksek Okulu derken 2 yillik mi 4 yilliik mi ?
(Iki yillik varmi bu bolum bilmiyorum)
Eger 2 yilliksa Almanyada Master yapamazsin sadece \'\'Studienkolleg\'\' denen yabanci ogrencilerin gittigi dil egitim ve bazi temel derselerin verildigi bu bit yillik hazirliktan muaf olursun..Normal uNiversiteye en bastan baslarsin ve yaklasik 6 semerter (3 Yil) okur mezun olursun..
Eger 4 yilliksa TR\'deki diplomana,transkrip belgene ihtiyacin olacak ilgilendigin universiteye basvurur cevap beklersin..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

son_emir29

Spor Yuksek Okulu

Mesaj gönderen son_emir29 » Cmt Ara 27, 2008 12:42 am

tsk ederim cevapladigin icin bu bolum 4 yillik ve pedegojik formasyon aldim bu bolum antrenorl+k ve ogretmenlik iceriyor ben her ikisini de hak ettim hangi uniler var almancam zayif oldugundan ve burda yeni oldugumdan ben arastirma yapamadim sadece bildigim dortmund uni ve mastir bolumu varmi bilmiyorum yardim edersen sevinirim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Spor Yuksek Okulu

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Ara 27, 2008 1:17 am

tam olarak uni uni bilmiyorum ama duisburg da var mesela..

daha ayrintili arastirmak icin asagidaki linklerden de faydanalabilirsin :

www.daad.de

veya
http://www.hochschulkompass.de/

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

son_emir29

Spor Yuksek Okulu

Mesaj gönderen son_emir29 » Cmt Ara 27, 2008 2:13 am

yuksek lisans bolumu varmi ve hangi seviyede isteniyor ne zaman muracat etmeliyim ozur dilerim almancam zayif ve arastiramiyorum yardim edersen sevinirim ben beden egitimi yuksek okunu bitirdim o bolumde transkrip not ortalamasi onemli mi basvurulari nasil yapmaliyim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Spor Yuksek Okulu

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Ara 27, 2008 2:00 pm

basvuru tarihlerini uni tanitiminda vermistik ve nasil basvuru yapilacagini ama senin okumak istedigin bolum biraz farkli basvuru sartlarina sahip oldugu normal basvuru disinda bi de bolume girebilmek icin yeterlilik sinavdan gecmen gerekiyormus.. bu sinav yilda bir oluyor.. genelde mayis veya haziran

sinava kayit icin gerekli link

http://www.sport.uni-duisburg-essen.de/

ayrica doktordan basvurudan en fazla 4 ay once almis oldugun saglik raporu da o linkte var..

bolum hakkinda daha fazla bilgi almak istiyorsan asagidaki sahis ile kontaga gecebilirsin :

Jessica Sußenbach

Dr. phil.

Gladbecker Straße 182
45141 Essen

Tel: 0201 - 183 7227

Fax: 0201 - 183 7224

Mail: jessica.suessenbach@uni-due.de

ayrica ilerde baska senin bolumunden ogrenci arkadaslarin faydalanmasi icin basligi degistirdim.. anlayisla karsilarsin umarim..
www.deutschstudent.com

son_emir29

Spor Yuksek Okulu

Mesaj gönderen son_emir29 » Cmt Oca 03, 2009 1:22 am

tr de bitirdim ben uni yiduisburg-essen bana uzak ben en yakin dortmundta buldum, orda yuksek lisans bolumu varmi sonra yuksek lisans ne kadar suruyor ayrica hangi dil seviyesi isteniyor okula girisi icin ve devlet destegi varmi okudugumda dil kursu ucretleri ne kadar ne zaman baslamaliyim bu gibi sorular

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Spor Yuksek Okulu

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Oca 03, 2009 1:28 am

ilk olarak kotu haber, dortmunda yuksek lisans ( master ) senin bolumunde yok... olmadigi icin suresi konusunda bisey diyemem..

dil icin almanca sinavini testdaf veya dsh yi gecmeni istiyorlar.. herhangi bi devlet destegi yok.. dil kursu ucretleri dortmund uni sinin tanitimda olmasi gerekiyr..
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Spor Yuksek Okulu

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Oca 03, 2009 1:35 am

Spring diye bi bolum buldum bak :D orda master varmis..

http://www.raumplanung.uni-dortmund.de/geo/typo3/
www.deutschstudent.com

mtakg

Re: Spor Yuksek Okulu

Mesaj gönderen mtakg » Pzr Mar 26, 2023 9:50 pm

merhabalar,
4 yıllık normal lise bitirdim
2014te lys ile uluslararsı ticaret kazandım ösym belgesi var fakat 2 sene sonra bıraktım
2016da ygs ve yetenek sınavıyla 4 yıllık spor bilimleri fakültesi kazandım bu sene sonu mezun oluyorum ingilizce yüksek lisans yapmak istiyorum
osym yerleşti belgem yok yetenek ve ygs ile girdiğim için
master yapabilir miyim?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Spor Yuksek Okulu

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Mar 27, 2023 9:08 am

mtakg yazdı: Pzr Mar 26, 2023 9:50 pm merhabalar,
4 yıllık normal lise bitirdim
2014te lys ile uluslararsı ticaret kazandım ösym belgesi var fakat 2 sene sonra bıraktım
2016da ygs ve yetenek sınavıyla 4 yıllık spor bilimleri fakültesi kazandım bu sene sonu mezun oluyorum ingilizce yüksek lisans yapmak istiyorum
osym yerleşti belgem yok yetenek ve ygs ile girdiğim için
master yapabilir miyim?
Ayni soruyu 4 farkli baslikta sorunca daha hizli cevap alacaginizimi düsündünüz?

Iyi bir ortalama ve dil yeterlilik belgeniz varsa basvuru yapabilirsiniz.
www.deutschstudent.com