Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Studienkolleg Okumak Zorunda Mıyım?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
killfightdie

Studienkolleg Okumak Zorunda Mıyım?

Mesaj gönderen killfightdie » Cum Tem 22, 2022 2:45 pm

Kısa bir özet olarak eğitim hayatımı yazayım.

1) 12. Sınıfın 2. dönemi Açık Liseye geçtim ve Açık Liseden mezun oldum.
2) 2. Üniversite kapsamında Atatürk Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı okudum ve mezun oldum. Buna ait 'ÖSYM Yerleşme' belgem mevcut değil çünkü 2. üniversite olarak okudum.
3) Bu ay DGS'ye girdim, DGS ile Bilgisayar Mühendisliğine yerleşeceğim.

Tek istediğim şey Informatik veya Wirtschaftsinformatik okumak, başka bölümlerde gözüm yok. Direkt olarak bu bölümlere başvurup kabul alabilir miyim yoksa Studienkolleg okumak zorunda mıyım? Net bir cevap bulamıyorum, net bir cevap lazım çünkü buna göre Goethe Institut kurumunda dil kursuna başlayacağım, toplam 20 bin lira küsür bir ücret ödeyeceğim, bunu boşuna ödemiş olmak istemiyorum.

duisburger

Re: Studienkolleg Okumak Zorunda Mıyım?

Mesaj gönderen duisburger » Cmt Tem 23, 2022 8:00 pm

Studienkolleg gerekmiyor. Ön lisans bitirdigin icin.

killfightdie

Mesaj gönderen killfightdie » Cmt Tem 23, 2022 8:17 pm

duisburger yazdı: Cmt Tem 23, 2022 8:00 pm Studienkolleg gerekmiyor. Ön lisans bitirdigin icin.
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak.

NC Puanım hesaplanırken ön lisans diploma puanım işin içine katılarak mı hesaplanacak yoksa üniversiteye giriş sınavındaki puanım mı?

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Pzt Ağu 08, 2022 8:53 pm

killfightdie yazdı: Cmt Tem 23, 2022 8:17 pm Cevabınız için çok teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak.

NC Puanım hesaplanırken ön lisans diploma puanım işin içine katılarak mı hesaplanacak yoksa üniversiteye giriş sınavındaki puanım mı?

Önlisans