Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Önceki Okulu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
hilaliy

Önceki Okulu

Mesaj gönderen hilaliy » Pzt Tem 04, 2022 2:22 pm

Merhabalar. Bir sorum var. genel olarak fazla umursandigini sanmiyordum basvuru sirasinda ancak halihazirda Darmstadt universitesine basvururken bir suru yemin tazi sey gorunce bir durdum. Simdi ben 2019 yilinda liseden mezun oldum, turk alman universitesinde 2 sene hazirlik okudum sonra da vizeye basvurdum almanya icin dil okuluna(c1 sertifikam yoktu) amacim direkt almanyada uniye baslamakti yani. agustosta basvurdugum vizenin cikmasi 5 ay surdu. subat gibi aldim vizemi. agustostayken iste ya vizem cikmazsa, elimde her turlu turk alman uni olsun diyerekten ders secimi falan yapip okula devam ettim. okulu kasim gibi biraktim cunku vize cikar diye dusunuyordum, ayrica okul da beykozda oldugundan gunde 5 saat yol gitmektense vizeyi bekliyim diye dusundum(hataydi) neyse iste subatta geldim ben. testdafi falan halletim suanda basvuruyprum okullara. diyecegim su ki her okul soruyor onceki universite hayatimizi iste ne okudugumuzu ne kadar okudugumuzu vs. ben simdi ne yazsam acikcasi bilemedim. 2 sene hazirlik desem dezavantaj mi olur onu da bilmiyorum. hicbir sey yazmasam daha mi iyi diyicem de hochschulstart.deye 1. sinif olduguma dair bir ogrenci belgesi koymusum onu da silemedim okula basladim ama hic gitmedim nerdeyse hic sinava girmedim ben okulu okumus sayiliyor muyum? Hicbir sey yazmasam sizce ileride ogrenirlerse basima bela olur mu? ne yapsam bilemedim cok sacma

hilaliy

Re: Önceki Okulu

Mesaj gönderen hilaliy » Pzt Tem 04, 2022 7:03 pm

biri cevaplasa acil sanki hic yokmus gibi gondericem basvurumu sikinti yasarsam cok uzulurum...