Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

BAföG için Einkommensnachweis nedir?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Orangensaft

BAföG için Einkommensnachweis nedir?

Mesaj gönderen Orangensaft » Cum Tem 01, 2022 12:18 pm

Merhaba,

Türk vatandaşıyım, Almanya'da lisans okuyorum ve ikinci dönemdeyim.

Geldiğimden beri Studierendenwerk'lerin deli gibi BAföG'ü reklamladıklarını fark ettim. Hatta kira kontratımı yollarken içinden BAföG başvuru formu biile çıkmıştı.

Internetteki bazı hesaplama makinelerinden öürendiğim kadarıyla (potansiyel) 840€'ya kadar alabileceğimi öğrendim, bunun dışında bulunduğum Baden-Württemberg'teki dönemlik ekstra 1500€ olayından da kurtulacağımı fark ettim. Uzun lafın kısası, TR ekonomisinin durumu nedeniyle BAföG benim de ilgimi çekti ve başvurmak istiyorum.

Merak ettiğim nokta, yabancıların, spesifik olarak biz Türklerin Einkommensnachweis olarak neyi sunmamız gerektiği. Alilemin banka hesaplarını mı göstermem gerekiyor? Ne türde belgeler toplamam gerekli, daha önce başvurup BAföG'den faydalanmış birisi varsa ya da bilgisi olan birisi varsa ve buraya yazabilirse bana çok yardımcı olacaktır :-)

Şimdiden çok teşekkür ederim

Rigwald

Re: BAföG için Einkommensnachweis nedir?

Mesaj gönderen Rigwald » Cum Tem 01, 2022 5:22 pm

Bafög sadece Alman/Avrupa vatandaşları için hocam, alamazsınız malesef.