Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil belgesini sonra verme imkanı

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
m.koc

Dil belgesini sonra verme imkanı

Mesaj gönderen m.koc » Çrş Haz 29, 2022 5:48 pm

Arkadaşlar merhaba, şu an TestDaF sonucum geldi ve maalesef 4,3,4,4😢. Şimdi önümüzde bulduğum ilk sinava girsem ve bir yandan da şartlı kabul için başvursam, bu yıl eylül ayına dil sertifikasını yetiştirsem gidebilmem mümkün olur mu? Bu şekilde bir durum yaşayan var mı?

hilaliy

Re: Dil belgesini sonra verme imkanı

Mesaj gönderen hilaliy » Çrş Haz 29, 2022 9:00 pm

Merhaba. Aldigin not B2'ye tekabul ediyor. B2 ile on kabul veren, yani universiteye B2 ile basvurup bu kis. semesterinda egitimine baslayabilecegin bircok okul var. Tabi C1 Belgeni okul baslayana kadar yetistirmen kosuluyla. Genellikle cogu okul bunu kabul ediyor ancak her okulun kendi sitesine bakip kontrol etsen daha iyi olabilir senin icin. Kabul alirsan eger intern olarak DSH sinavina da katilabilirsin eger okulunda varsa, cogu okulda internler icin DSH ucretsiz. Ayrica bilmiyorsan aklinda bulunsun, TestDaF 15 ile Hamburg Universitesinde okuyabilirsin. Uni Bayreuth ayni sekilde TestDaF 14 ile direkt kabul veriyor bircok bolumunde.

Tıpış

Mesaj gönderen Tıpış » Çrş Haz 29, 2022 9:03 pm

Merhaba benim 4433 belgem var ve Türkiyede diş hekimliği kazandım almanyada da diş hekimliği okumak istiyorumda diş hekimliği bölümü şartlı kabul veren üniversite var mı ben biraz araştırdım ama bilgi kirliliği var.

m.koc

Mesaj gönderen m.koc » Çrş Haz 29, 2022 11:13 pm

hilaliy yazdı: Çrş Haz 29, 2022 9:00 pm Merhaba. Aldigin not B2'ye tekabul ediyor. B2 ile on kabul veren, yani universiteye B2 ile basvurup bu kis. semesterinda egitimine baslayabilecegin bircok okul var. Tabi C1 Belgeni okul baslayana kadar yetistirmen kosuluyla. Genellikle cogu okul bunu kabul ediyor ancak her okulun kendi sitesine bakip kontrol etsen daha iyi olabilir senin icin. Kabul alirsan eger intern olarak DSH sinavina da katilabilirsin eger okulunda varsa, cogu okulda internler icin DSH ucretsiz. Ayrica bilmiyorsan aklinda bulunsun, TestDaF 15 ile Hamburg Universitesinde okuyabilirsin. Uni Bayreuth ayni sekilde TestDaF 14 ile direkt kabul veriyor bircok bolumunde.

Çok teşekkür ederim tam olarak aradığım cevap buydu. Uni hamburgu ben de görmüş ve sevinmiştim birkaç tane de TestDaF 4X3 ile alan FH buldum hatta. Bayreuthu da bilmiyordum söylediğin çok iyi oldu. Fh Dortmund da sitesinde Eylül sonuna kadar dil sertifikasını getirip kayıt olabilirsiniz demiş bakalım umarım diğer üniversiteler de bu şekilde kabul ediyordur. Şimdi tek sorun konsolosluğu buna ikna etmek. Benim yaşım da biraz büyük çünkü (29). Vizede de sorun çıkmazsa olur bu iş gibi hissediyorum. Gürkan beyle de iletişime geçeceğim danışmanlık için.

Cevarsiyonal

Mesaj gönderen Cevarsiyonal » Çrş Haz 29, 2022 11:58 pm

m.koc yazdı: Çrş Haz 29, 2022 5:48 pm Arkadaşlar merhaba, şu an TestDaF sonucum geldi ve maalesef 4,3,4,4😢. Şimdi önümüzde bulduğum ilk sinava girsem ve bir yandan da şartlı kabul için başvursam, bu yıl eylül ayına dil sertifikasını yetiştirsem gidebilmem mümkün olur mu? Bu şekilde bir durum yaşayan var mı?
Aachen B2 ile başlamanı sağlıyor, 2 dönem süre veriyor C1 için

m.koc

Mesaj gönderen m.koc » Prş Haz 30, 2022 1:00 am

Cevarsiyonal yazdı: Çrş Haz 29, 2022 11:58 pm Aachen B2 ile başlamanı sağlıyor, 2 dönem süre veriyor C1 için
Bunu da ekledim listeye, çok teşekkür ediyorum.