Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni assist

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
tdenisa

Re: Uni assist

Mesaj gönderen tdenisa » Cmt Tem 30, 2022 5:26 pm

Merhaba, Ben de freie üniversitesi fizik için 9 haziranda başvurdum. Henüz sonuçlanmadı. Size sormak istediğim, siz başvurunuzu yaptıktan sonra evraklarınızı postayla gönderdiniz mi? Yoksa sadece online başvuru mu yaptınız? Aslında Ruhr Üniversitesinden de kabul aldım, bu hafta uni-assist’ten bir sonuç almazsam diğerine gideceğim sanırım.

buldukfirat
İletişim:

Mesaj gönderen buldukfirat » Cmt Tem 30, 2022 10:01 pm

Merhaba, sadece freie uni den bir mail geldi. Okula ait bir portaldan account acmami ve basvuruyu oradan takip etmem gerektigini soylediler. Hala beklemedeyim.

Problem olmayacak ise ozelden konusabilir miyiz? Bolum ile ilgili bilgi alisverisi cok iyi olur.

io94

Mesaj gönderen io94 » Pzr Tem 31, 2022 2:06 pm

Ben de freie uni'den psikoloji lisans kabul ya da reddi gelmesini bekliyorum. Belgelerim uni assist tarafından en hızlı freie uni'ye iletildi. hochschulstart.de'ye de iletildi. Oradan takip ediyorum. Freie uni'den lisans kabulü alan var mı?

Kabul bildirimi uni-assist'e geliyor mu yoksa hochschulstart.de'den mi ilerliyor?

tdenisa

Mesaj gönderen tdenisa » Pzt Ağu 01, 2022 8:48 am

buldukfirat yazdı: Cmt Tem 30, 2022 10:01 pm Merhaba, sadece freie uni den bir mail geldi. Okula ait bir portaldan account acmami ve basvuruyu oradan takip etmem gerektigini soylediler. Hala beklemedeyim.

Problem olmayacak ise ozelden konusabilir miyiz? Bolum ile ilgili bilgi alisverisi cok iyi olur.
Tabi ki. Ben de bugün mail atacağaım uni-assist’e durum için. Umarım en kısa sürede benim ki de sonuçlanır.

buldukfirat
İletişim:

Mesaj gönderen buldukfirat » Pzt Ağu 01, 2022 6:10 pm

tdenisa yazdı: Pzt Ağu 01, 2022 8:48 am Tabi ki. Ben de bugün mail atacağaım uni-assist’e durum için. Umarım en kısa sürede benim ki de sonuçlanır.
Bana herhangi bir hizli bir sekilde konusacagimiz iletisim bilginizi mail olarak atabilir misiniz?
Mail adresim
X

MOD UYARI: KURAL IHLALI - 2 HAFTA GECICI BAN.

viewtopic.php?f=3&t=16500

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Pzt Ağu 01, 2022 6:51 pm

Arkadaşlar merhaba,size durumumu anlatacağım lütfen bana bir akıl verin . Öncelikle bölümüm işletme,ben 30 Haziran'da üni assiste başvurdum Dortmund Logistik ve Bremen BWL için .Iki bölümde NC frei 'di.23 temmuzda Marburg universitesi Informatik bölümüne başvurdum .25 temmuzda Bremen için VPDmi ve diğer bölümler için degerlendirmemi gönderdiler.VPD'mi son basvuru tarihinden sonra attılar bu yüzden Bremene basvuramiyorum.Uni assist Bremen için NC frei yazdığı hâlde üniversite bölümün Örtlicher olduğunu söylüyor.Uni assiste diğer başvurularımi üniversitelere iletmesjni söyledim ,bu sefer de kendi bölümümden farklı bir bölüm olduğu için iletemeyeceklerini söylüyorlar.Mesajlari da şu.

Guten Tag ...............,

vielen Dank für Ihre zwei Anfragen, die wir gerne zusammen in dieser E-Mail beantworten.

1.) Leider können wir Ihre Bewerbungen nicht an die Hochschulen weiterleiten, weil Ihre Zeugnisse nur den Zugang zu Studiengängen bestimmter Fachrichtungen erlauben. Ihre Studienwünsche gehören leider zu einer anderen Fachrichtung.

Haben Sie den Eindruck, dass uni-assist einen Fehler bei der Bearbeitung Ihrer Bewerbung gemacht hat? Dann teilen Sie uns die Gründe für Ihre Beschwerde bitte schriftlich mit. Nutzen Sie für Ihre Antwort gerne wieder das Kontaktformular.

Sobald wir die Gründe für Ihre Beschwerde erhalten haben, prüfen wir gerne erneut, ob eine Weiterleitung Ihrer Bewerbungen an die Hochschulen möglich ist.

2.) Die Hochschulen pflegen die Informationen zum Semesterangebot in My assist selbst. Wenden Sie sich daher gerne direkt an die Universität Bremen, wenn Sie Fragen zu den Kriterien für Ihren Studienwunsch haben.

Ihre Ansprechstelle ist das Sekretariat für Studierende International (Tel.: 0421 - 218 61002).

Mit freundlichen Grüßen
Holger Beeh
Arbeits- und Servicestelle für internationale Studienbewerbungen uni-assist e.V.
Lütfen bana akıl verin.Ne yapacağımı şaşırdım.

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Pzt Ağu 01, 2022 6:54 pm

tdenisa yazdı: Cmt Tem 30, 2022 5:26 pm Merhaba, Ben de freie üniversitesi fizik için 9 haziranda başvurdum. Henüz sonuçlanmadı. Size sormak istediğim, siz başvurunuzu yaptıktan sonra evraklarınızı postayla gönderdiniz mi? Yoksa sadece online başvuru mu yaptınız? Aslında Ruhr Üniversitesinden de kabul aldım, bu hafta uni-assist’ten bir sonuç almazsam diğerine gideceğim sanırım.
Bochum Üniye bende başvurdum ama bana şartlı kabul vermediklerini söylüyorlar.Ne zaman aldınız kabulünüzü?🙏

tdenisa

Mesaj gönderen tdenisa » Pzt Ağu 01, 2022 8:30 pm

Özgür123 yazdı: Pzt Ağu 01, 2022 6:54 pm Bochum Üniye bende başvurdum ama bana şartlı kabul vermediklerini söylüyorlar.Ne zaman aldınız kabulünüzü?🙏
Merhaba. Bölüm ismi molecular science ve kısıtlı alımdı. Totalde 8 İnternational öğrenci aldılar. 1 Temmuz’da açıklandı. Fakat şartlı kabul konusunda bilgim yok. Anladığım kadarıyla da şartlı kabulle bu bölüm öğrenci almıyor olabilir, mülakatlar vardı çünkü.

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Pzt Ağu 01, 2022 9:17 pm

tdenisa yazdı: Pzt Ağu 01, 2022 8:30 pm Merhaba. Bölüm ismi molecular science ve kısıtlı alımdı. Totalde 8 İnternational öğrenci aldılar. 1 Temmuz’da açıklandı. Fakat şartlı kabul konusunda bilgim yok. Anladığım kadarıyla da şartlı kabulle bu bölüm öğrenci almıyor olabilir, mülakatlar vardı çünkü.
Siz direkt kabul mü aldiniz yani

tdenisa

Mesaj gönderen tdenisa » Çrş Ağu 03, 2022 11:25 pm

Özgür123 yazdı: Pzt Ağu 01, 2022 9:17 pm Siz direkt kabul mü aldiniz yani
Evet. Süreç su şekilde ilerledi. Kendi sitesinden online başvuru yaptım, sonra mini anket gibi birşey vardı onu doldurdum, evraklarım incelendikten sonra online başvurum kabul edildi ve ilk interview davetimi aldım bir kaç gün içinde. Genel Koordinatör ile yaklaşık 1 saate yakın konuştuk. Görüşme sonunda koordinatör, yeterli olduğumu 2 gün sonra hocalardan birinin de dahil olduğu 2. İnterview’e davet etti. Eğer bu görüşme de olumlu geçerse ne zaman açıklayacaklarını sorduğumda 15 Temmuz’da açıklanacağını söyledi. 1 Temmuz’da 2. İnterview koordinatörün dediği gibi 1 profesör ve koordinatör ile gerçekleşti ve yarım saatin üzerinde sürdü. İnterview’den 1 saat sonra mail geldi ve kabul edildim. Ertesi gün kabul mektubumu mail attılar. Direk kabul edildim fakat zorlayıcı bir süreçten geçtim diyebilirim.

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Çrş Ağu 03, 2022 11:46 pm

tdenisa yazdı: Çrş Ağu 03, 2022 11:25 pm Evet. Süreç su şekilde ilerledi. Kendi sitesinden online başvuru yaptım, sonra mini anket gibi birşey vardı onu doldurdum, evraklarım incelendikten sonra online başvurum kabul edildi ve ilk interview davetimi aldım bir kaç gün içinde. Genel Koordinatör ile yaklaşık 1 saate yakın konuştuk. Görüşme sonunda koordinatör, yeterli olduğumu 2 gün sonra hocalardan birinin de dahil olduğu 2. İnterview’e davet etti. Eğer bu görüşme de olumlu geçerse ne zaman açıklayacaklarını sorduğumda 15 Temmuz’da açıklanacağını söyledi. 1 Temmuz’da 2. İnterview koordinatörün dediği gibi 1 profesör ve koordinatör ile gerçekleşti ve yarım saatin üzerinde sürdü. İnterview’den 1 saat sonra mail geldi ve kabul edildim. Ertesi gün kabul mektubumu mail attılar. Direk kabul edildim fakat zorlayıcı bir süreçten geçtim diyebilirim.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.Bende başvurdum ama şartlı kabul vermediklerini öğrendim.Cok şükür bugün Katolische Üniversitat Eichstätt'tan kabulumu aldım.Umarim isteyen herkes kabulünü alır.🙏

Fatihucrr

Mesaj gönderen Fatihucrr » Pzr Ağu 21, 2022 3:07 pm

Merhabalar bende bremen uniye 7 temmuzda başvurdum ama 15 temmuzda başvuran kişilerin vpdsi verilmiş ama ben hâlâ bekliyorum 45 gün oldu red mi gelir sizce uzamasının sebebi hakkında bilgisi olan var mı acaba