Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TestAS Sonucum Nasıl?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Yusuf72

TestAS Sonucum Nasıl?

Mesaj gönderen Yusuf72 » Cum May 27, 2022 6:05 pm

Merhaba arkadaşlar, 23 Nisan'da girdiğim TestAS Engineering modul'un sonucunu alta yazıyorum sizce nasıl?
CORE TEST: Ranking percentile(74) Standart Score(76)
Engineering Module: Ranking Percentile(87) Standart Score(111)

Sonuçlar beni biraz şüphelendirmedi değil, YKS'de 3k ya girmiştim, sınavım süper geçmemişti ama bazı kısımlarda süre sınavı zorlaştırıyor, bizi sadece kendi ülkemizdeki yüzdelik ile mi karşılaştırıyor? ben açıkçası bu durumda başka ülkelerde bu sınavın çok şeffaf yapılmadığını düşünüyorum. (Ya da belki düşük almayı kendime yediremiyorum)

themissal

Re: TestAS Sonucum Nasıl?

Mesaj gönderen themissal » Prş Haz 02, 2022 7:02 am

Hocam merhaba, sonucunuzun beklentiniz gibi olmadığını söylemişsiniz. Özellikle Kerntest kısmındaki tahmininiz nasıldı sınavdan çıktıktan sonra? Yani tahmini cevabınıza göre sizce az mı puan geldi? Yoksa sınav anında da boşluklar fazla mıydı mesela matematik ya da sayılarla ilişkili olan kısımda? (Yks 3 bin derecesi baz alarak bu kısımları çok iyi yaptığınızı tahmin ediyorum.)
Diğer iki kısım mı istediğiniz gibi geçmedi?( Kelime eşleştirme ve şekil tamamlama)

Bir de puan sistemi hakkında ya da değerlendirme hususunda bilgi edinebildiniz mi?