Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanca Sınavları-Dil Seviyesi Kanıtlama(A2)

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Yusuf72

Almanca Sınavları-Dil Seviyesi Kanıtlama(A2)

Mesaj gönderen Yusuf72 » Prş May 19, 2022 10:49 pm

Arkadaşlar Üniversiteye başvuru için A2 seviyesinde Almanca kanıtlamam gerek bunu hangi sınavlarla yapabilirim? Almancam çok iyi değil, kendime gücenmiyorum, görece kolay olan hangisi?

Easternsparadise

Re: Almanca Sınavları-Dil Seviyesi Kanıtlama(A2)

Mesaj gönderen Easternsparadise » Cum May 20, 2022 12:03 am

Telc kolaydı A2 seviyesi için aynı şekilde ÖSD var ama biraz daha zor Telce göre. Goethe de geçerli oluyor internet üzerinde kendi siteleri aracılığıyla sınavları Türkiye'de yapan kurumların adlarını ve konumlarını bulabilirsin. Telc bana sınav sonucunu yazışmalar sonucunda 1 ay sonra verdi . Hala aynı geç sonuçlanma durumu var mı bilmiyorum araştırmalısın bu konuyu

Broody

Mesaj gönderen Broody » Cum May 20, 2022 5:53 pm

Yusuf72 yazdı: Prş May 19, 2022 10:49 pm Arkadaşlar Üniversiteye başvuru için A2 seviyesinde Almanca kanıtlamam gerek bunu hangi sınavlarla yapabilirim? Almancam çok iyi değil, kendime gücenmiyorum, görece kolay olan hangisi?
Merhaba, zaman sıkıntınıza ve maddi durumunuza göre değişecektir bu durum. Eğer sonucunuzu hızlı öğrenmenize gerek varsa Goethe'yi öneririm, 3-4 günde açıklanıyor. Ancak TELC ve ÖSD'nin sonuçlarının açıklanması 3-4 haftayı buluyor. TELC göreceli olarak diğerlerinden kolay gibi, birçok arkadaş da en zoru Goethe diyor ancak bana sorarsanız ÖSD Goethe'den daha zor. Youtube üzerindeki denemeleri çözerek hangisinin size daha kolay veya zor geldiğini kendiniz kararlaştırıp öyle sınav kaydınızı yaptırabilirsiniz. Bir de tam emin olmamakla birlikte ÖSD ve Goethe sınavlarında sınavda bir bölümden kalır da diğerinden geçerseniz kaldığınız bölümden tekrar sınava girdiğinizde sadece o bölümün ücretini ödüyorsunuz, ancak TELC'den sadece kaldığınız bölümün sınavına girseniz bile tüm sınavın ücretini ödüyorsunuz diye biliyorum. Bu ücret konusundaki tüm bilgimin kulaktan dolma olduğunu belirtmek isterim, bu konuda kesin bilgiye sahip arkadaşlar aşağıda beni düzeltecek veya onaylayacaklardır. İyi çalışmalar dilerim.

Yusuf72

Mesaj gönderen Yusuf72 » Cum May 27, 2022 6:07 pm

Broody yazdı: Cum May 20, 2022 5:53 pm Merhaba, zaman sıkıntınıza ve maddi durumunuza göre değişecektir bu durum. Eğer sonucunuzu hızlı öğrenmenize gerek varsa Goethe'yi öneririm, 3-4 günde açıklanıyor. Ancak TELC ve ÖSD'nin sonuçlarının açıklanması 3-4 haftayı buluyor. TELC göreceli olarak diğerlerinden kolay gibi, birçok arkadaş da en zoru Goethe diyor ancak bana sorarsanız ÖSD Goethe'den daha zor. Youtube üzerindeki denemeleri çözerek hangisinin size daha kolay veya zor geldiğini kendiniz kararlaştırıp öyle sınav kaydınızı yaptırabilirsiniz. Bir de tam emin olmamakla birlikte ÖSD ve Goethe sınavlarında sınavda bir bölümden kalır da diğerinden geçerseniz kaldığınız bölümden tekrar sınava girdiğinizde sadece o bölümün ücretini ödüyorsunuz, ancak TELC'den sadece kaldığınız bölümün sınavına girseniz bile tüm sınavın ücretini ödüyorsunuz diye biliyorum. Bu ücret konusundaki tüm bilgimin kulaktan dolma olduğunu belirtmek isterim, bu konuda kesin bilgiye sahip arkadaşlar aşağıda beni düzeltecek veya onaylayacaklardır. İyi çalışmalar dilerim.
Çok teşekkürler