Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lisans diploması mı önlisans diploması mı?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
furkanince5

Lisans diploması mı önlisans diploması mı?

Mesaj gönderen furkanince5 » Çrş May 18, 2022 6:57 pm

Merhaba, iki sorum olacak

1- Almanya'da bilgisayar mühendisliğine başvurmayı düşünüyorum. Almancam yok, şartlı kabul ile gitmeye çalışacağım. Türkiye'den psikoloji lisans mezunuyum. Aynı zamanda açık öğretim web tasarım ve programlama ön lisans mezunuyum. Başvuru yaparken kabul şansımı yükseltmek için hangi diplomamı kullanmalıyım? Lisans mezunu olduğum için psikoloji diplomamı mı yoksa daha yakın bir alan olan web tasarım ve kodlama ön lisans diplomamı mı?

2- Başvurularda lise ve lisans/önlisans diploması isteniyor. Diploma yerine e-devletten alacağım mezun belgesi yeterli olur mu? Mezun olduğum lise kapandı diplomam da kayıp. Psikoloji lisans diplomam henüz elime ulaşmadı. Önlisans diplomamsa elimde. Eğer mezun belgesi yeterli olmazsa lise diplomamı nasıl temin edebilirim?

Kafam biraz karışık, tavsiyeleriniz ve rehberliğiniz için şimdiden teşekkürler :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Lisans diploması mı önlisans diploması mı?

Mesaj gönderen Physiker » Çrş May 18, 2022 10:09 pm

1- Hangisinde yüksek ortalamayla mezun olduysaniz onu.

2- Üniversiteye bagli.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

deutscha

Re: Lisans diploması mı önlisans diploması mı?

Mesaj gönderen deutscha » Pzr Haz 26, 2022 7:56 am

Selamlar, bende hukuk fakültesi mezunuyum ancak ortalamam cok iyi degil bende bir bölüm okuma ihtimalini düsünüyorum orada. Iletisime gecebilir miyiz ? Mail adresi alabilir miyim ?