Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Seminerler için tavsiyeler

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Hildegard

Seminerler için tavsiyeler

Mesaj gönderen Hildegard » Pzr May 15, 2022 5:44 pm

Merhaba arkadaşlar, herkese iyi pazarlar diliyorum.

Almanya'da ilk senem. Wintersemester'da çok fazla vorlesung vardı ancak bu dönem seminerlerim fazla. Tecrübesi olan arkadaşlara soruyorum, seminerlere nasıl hazırlanmalı ? Seminerlerde illa konuşmak ve bir şeyleri tartışmak zorunda mıyız ? Bu süreci nasıl atlatabiliriz ? Hem yabancı bir ortam, hem (sosyal hayatımda ne kadar iyi de olsa) akademide bir dil problemim var. Yani üstümde ister istemez bir gerginlik var. Bunu nasıl atlatabilirim ? Şimdiden çok teşekkür ederim :)

@NcFrei

Re: Seminerler için tavsiyeler

Mesaj gönderen @NcFrei » Pzr May 15, 2022 7:05 pm

Benim sormak istedıgım nasıl gittin yks ile mi yös ile mi dil kurs fiyatları nasıl

Kural Ihlali - 1 Hafta Gecici Ban - 4. Madde

viewtopic.php?f=3&t=16500

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Seminerler için tavsiyeler

Mesaj gönderen Physiker » Pzt May 16, 2022 10:52 pm

Hildegard yazdı: Pzr May 15, 2022 5:44 pm Merhaba arkadaşlar, herkese iyi pazarlar diliyorum.

Almanya'da ilk senem. Wintersemester'da çok fazla vorlesung vardı ancak bu dönem seminerlerim fazla. Tecrübesi olan arkadaşlara soruyorum, seminerlere nasıl hazırlanmalı ? Seminerlerde illa konuşmak ve bir şeyleri tartışmak zorunda mıyız ? Bu süreci nasıl atlatabiliriz ? Hem yabancı bir ortam, hem (sosyal hayatımda ne kadar iyi de olsa) akademide bir dil problemim var. Yani üstümde ister istemez bir gerginlik var. Bunu nasıl atlatabilirim ? Şimdiden çok teşekkür ederim :)
Ne kadar aktif olursaniz o kadar verimli gecer. Artik acaba yanlis konusurmuyum bunu yanlis söylermiyim diye düsünmekten kurtulun önce.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com