Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sağlık meslek lisesi sorunu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
erdoganmelik

Sağlık meslek lisesi sorunu

Mesaj gönderen erdoganmelik » Cum Nis 08, 2022 3:39 am

Herkese merhaba şuan üniversite sınavına hazırlanıyorum yaşım 24 hedefim Almanyada makina mühendisliği okumak merak ettiğim konu şu Türkiyede özel sağlık meslek lisesi mezunuyum 4 yıllık bir liseydi şimdi ben Türkiyeden istediğim bölümle ilgili bir üniversite kazanıp duruma göre A2 veya B1 Almanca dil sertifikam ile Almanyada bir üniversiteye başvuru yaptığımda şartlı kabul almam mümkün mü yoksa studienkolleg zorunlu mu benim için ama tekrar söylemek istiyorum 4 yıllık bir sağlık meslek lisesi mezunuyum bunun dışında studienkolleg yapan biri Almanyada çalışabiliyor mu çalışabiliyorsa haftanın kaç saati yasal olarak çalışabilir son olarak atıyorum üniversiteyi kazandık studienkolleg değilde Türkiyede 1 yıl okuyup gittik Almanyaya üniversiteye kaldığımız yerden mi devam ederiz yoksa 0 dan mı başlarız yanıtlarsanız çok memnun kalırım

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Sağlık meslek lisesi sorunu

Mesaj gönderen Physiker » Cum Nis 08, 2022 2:59 pm

Türkiye de 1 yil okursaniz daha iyi olur, yoksa STK yapmaniz sart.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

furkanbicer

Mesaj gönderen furkanbicer » Pzt Nis 11, 2022 11:01 am

Physiker yazdı: Cum Nis 08, 2022 2:59 pm Türkiye de 1 yil okursaniz daha iyi olur, yoksa STK yapmaniz sart.
Studienkolleg şartı için net durum var mı? Ben Anadolu Teknik Lisesi mazunuyum, Türkiyede makine mühendisliği bölümünü kazandım. TH Ingolstadt'da bir Computer Science lisans bölümüne başvurmak istiyorum, bu durumda benim STK yapmama gerek var mı? Lise transcriptimde standart bir anadolu lisesinden herhangi bir ders eksiğim yok ama heryerde açık lise ve imam hatiplerden bahsedilirken Anadolu Teknik liseleri hakkında net bir bilgi bulamadım.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 11, 2022 11:15 am

furkanbicer yazdı: Pzt Nis 11, 2022 11:01 am Studienkolleg şartı için net durum var mı? Ben Anadolu Teknik Lisesi mazunuyum, Türkiyede makine mühendisliği bölümünü kazandım. TH Ingolstadt'da bir Computer Science lisans bölümüne başvurmak istiyorum, bu durumda benim STK yapmama gerek var mı? Lise transcriptimde standart bir anadolu lisesinden herhangi bir ders eksiğim yok ama heryerde açık lise ve imam hatiplerden bahsedilirken Anadolu Teknik liseleri hakkında net bir bilgi bulamadım.
Tam net bir madde yok. Derslerin kredi sayilarina da bakiyorlar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

furkanbicer

Mesaj gönderen furkanbicer » Sal Nis 12, 2022 4:22 pm

Physiker yazdı: Pzt Nis 11, 2022 11:15 am Tam net bir madde yok. Derslerin kredi sayilarina da bakiyorlar.
Lisemden aldığım transcriptin ders bölümünü ekledim, rica etsem bi göz atabilir misiniz? Aldığım dersler ve kredileri STK yapmadan lisans eğitimi almama yeterli mi? Teşekkürler.
Dosya ekleri
Screen Shot 2022-04-12 at 16.18.17.jpg

furkanbicer

Mesaj gönderen furkanbicer » Çrş Haz 29, 2022 12:13 am

Physiker yazdı: Pzt Nis 11, 2022 11:15 am Tam net bir madde yok. Derslerin kredi sayilarina da bakiyorlar.
Gürkan bey danışmanlık hakkında mail attım iletişim için başka birşey yapmam gerekiyor mu emin olamadım. İletişim bölümündeki email adresinden faydalandım.