Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Werkstudent Tatil Meselesi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Muhendis

Werkstudent Tatil Meselesi

Mesaj gönderen Muhendis » Pzr Oca 23, 2022 4:51 pm

Arkadaşlar merhaba. Forumda cevabını bulamadığım bir soru sormak istiyorum. Werkstudent olarak çalıştığımızda yaz tatilleri veriliyor mu? Hani üniversite yaz tatiline giriyor ya iş için de tatil oluyor mu? Yoksa işe devam mı ediyoruz?

benjamin21

Re: Werkstudent Tatil Meselesi

Mesaj gönderen benjamin21 » Pzt Oca 24, 2022 10:52 am

Böyle bir şey yok :) normal çalışan gibisiniz. Sosyal haklarınız onlardan az. Şirketiniz urlaubsgeld verirse sevinin yani. :) Yıllık büyük ihtimal 16 gün ücretli izniniz vardır. Geri kalanında da ücretsiz izin isteyin bir işiniz var ise.

Muhendis yazdı: Pzr Oca 23, 2022 4:51 pm Arkadaşlar merhaba. Forumda cevabını bulamadığım bir soru sormak istiyorum. Werkstudent olarak çalıştığımızda yaz tatilleri veriliyor mu? Hani üniversite yaz tatiline giriyor ya iş için de tatil oluyor mu? Yoksa işe devam mı ediyoruz?

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Pzt Oca 24, 2022 11:12 am

benjamin21 yazdı: Pzt Oca 24, 2022 10:52 am Böyle bir şey yok :) normal çalışan gibisiniz. Sosyal haklarınız onlardan az. Şirketiniz urlaubsgeld verirse sevinin yani. :) Yıllık büyük ihtimal 16 gün ücretli izniniz vardır. Geri kalanında da ücretsiz izin isteyin bir işiniz var ise.
Yani ben işe başlayacağım ve orada aralıksız okul bitene kadar çalışmaya devam edeceğim öyle mi?

benjamin21

Mesaj gönderen benjamin21 » Pzt Oca 24, 2022 11:53 am

Yani 1 yıllık werkstudent iş sözleşmesi imzalarsınız. işten çıkmak isterseniz çıkarsınız yani. Her sene de yenilerler iki taraf da isterse.
Muhendis yazdı: Pzt Oca 24, 2022 11:12 am Yani ben işe başlayacağım ve orada aralıksız okul bitene kadar çalışmaya devam edeceğim öyle mi?