Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

BWL/MBA

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Ronahii

BWL/MBA

Mesaj gönderen Ronahii » Prş Oca 20, 2022 12:00 am

Almanya'da işletme okumayı düşünüyorum ama bu bölümün de birçok çeşidi var ben bwl düşünüyordum ama biri bana mba önerdi. Biraz inceledim ama daha zor geldi gözüme. Yanılıyor muyum, ve birbirine kıyasla avantaj ve dezavantajlarını bilen biri varsa yardımcı olabilir mi?

Bilker

Re: BWL/MBA

Mesaj gönderen Bilker » Prş Oca 20, 2022 2:06 am

Mba sistemi Almanya da yok, en azindan devlet üniversitelerinde yok. Management bölümleri var. Bwl bizim Türkiye den bildigimiz isletme bölümü. Management ile isletme arasindaki farklari sanirim bizden daha iyi bilirsiniz.

Ronahii

Mesaj gönderen Ronahii » Prş Oca 20, 2022 10:02 am

Bilker yazdı: Prş Oca 20, 2022 2:06 am Mba sistemi Almanya da yok, en azindan devlet üniversitelerinde yok. Management bölümleri var. Bwl bizim Türkiye den bildigimiz isletme bölümü. Management ile isletme arasindaki farklari sanirim bizden daha iyi bilirsiniz.
Evet peki ya işletme bilişimi, iş idaresi veya işletme endüstrisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Çalışma alanlarında ne gibi farklar var? Ve hangilerinin iş bulma olanağı daha fazla?

Bilker

Mesaj gönderen Bilker » Pzt Oca 31, 2022 10:40 pm

Ronahii yazdı: Prş Oca 20, 2022 10:02 am Evet peki ya işletme bilişimi, iş idaresi veya işletme endüstrisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Çalışma alanlarında ne gibi farklar var? Ve hangilerinin iş bulma olanağı daha fazla?

Bunlarin cogu zaten Bwl bölümünde okutulan agirlikli alanlar.