Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ataması Beklerken Gelen Kabul

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Bumbum

Vize Ataması Beklerken Gelen Kabul

Mesaj gönderen Bumbum » Sal Oca 11, 2022 6:36 pm

Arkadaşlar garip bir durum yaşıyorum. Jena Üniversitesi dil kursuna kabul alınca vizeye atama için başvuru yaptım. Lakin şimdi asıl istediğim Üniden(heidelberg) dil kursu kabulüm geldi. SORULARIM ŞUNLAR:
1) Mecburen Jena'da mı okuyacağım?
2) Vize'yi iptal etmem gerekiyor mu?
3) Sağlık sigortamı Jena üzerine yapmıştım ne yapmam gerekiyor?

Hildegard

Re: Vize Ataması Beklerken Gelen Kabul

Mesaj gönderen Hildegard » Sal Oca 11, 2022 11:35 pm

Bumbum yazdı: Sal Oca 11, 2022 6:36 pm Arkadaşlar garip bir durum yaşıyorum. Jena Üniversitesi dil kursuna kabul alınca vizeye atama için başvuru yaptım. Lakin şimdi asıl istediğim Üniden(heidelberg) dil kursu kabulüm geldi. SORULARIM ŞUNLAR:
Anladığım kadarıyla her şekilde sen dil kursuna gideceksin ve bu yüzden vize ataması için randevu alırken seçimlerini ona göre yaptın. Bu yüzden bana kalırsa değişen hiçbir şey yok hocam. Jena'da okumak zorunda değilsin. Sağlık sigortası bilidiğim kadarıyla üniversite üzerine yapılmıyor. Yani sağlık sigortasının üzerinde üniversitenin yazıyor olduğunu sanmıyorum. Öyle olsa bile bu problem olacak bir ayrıntı değil. Heidelberg güzel bir üniversite, başarılar diliyorum :))

Bumbum

Mesaj gönderen Bumbum » Sal Oca 11, 2022 11:58 pm

Hildegard yazdı: Sal Oca 11, 2022 11:35 pm Anladığım kadarıyla her şekilde sen dil kursuna gideceksin ve bu yüzden vize ataması için randevu alırken seçimlerini ona göre yaptın. Bu yüzden bana kalırsa değişen hiçbir şey yok hocam. Jena'da okumak zorunda değilsin. Sağlık sigortası bilidiğim kadarıyla üniversite üzerine yapılmıyor. Yani sağlık sigortasının üzerinde üniversitenin yazıyor olduğunu sanmıyorum. Öyle olsa bile bu problem olacak bir ayrıntı değil. Heidelberg güzel bir üniversite, başarılar diliyorum :))
Çok teşekkür ederim:)

Cezeri

Mesaj gönderen Cezeri » Çrş Oca 12, 2022 12:19 pm

Bumbum yazdı: Sal Oca 11, 2022 6:36 pm Arkadaşlar garip bir durum yaşıyorum. Jena Üniversitesi dil kursuna kabul alınca vizeye atama için başvuru yaptım. Lakin şimdi asıl istediğim Üniden(heidelberg) dil kursu kabulüm geldi. SORULARIM ŞUNLAR:
Sorular hakkında detaylı bilgim yok ama Heidelberg'in güzel bir şehir olduğunu duymuştum. Gözünüz aydın demeye geldim, tebrikler, başarılar diliyorum:)))

Bumbum

Mesaj gönderen Bumbum » Çrş Oca 12, 2022 3:30 pm

Cezeri yazdı: Çrş Oca 12, 2022 12:19 pm Sorular hakkında detaylı bilgim yok ama Heidelberg'in güzel bir şehir olduğunu duymuştum. Gözünüz aydın demeye geldim, tebrikler, başarılar diliyorum:)))
Çok teşekkürler, yardımlarınız için de sağ olun:)