Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni Assist Master Başvuru

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
xphanam

Uni Assist Master Başvuru

Mesaj gönderen xphanam » Çrş Oca 05, 2022 8:58 pm

Merhaba Arkadaşlar,

Uni-assist üzerinden okullara Master Başvurusunda bulundum ancak birkaç sorum vardı,

1)Para ödemesini yaptım okullar için ve şu anda “In Bearbeitung” olarak yazıyor. Gereki dökümanları da yükledim. Bu aşamadan sonra yapmam gereken ekstra bir işlem var mı ?

2)Anladığım kadarıyla yaz sömestırı için 15 Ocak’a kadar belge değişikliği veya güncellemesi yapabiliyorum, doğru mudur ? Ayrıca Uni-Assist belgeleri otomatik olarak sıraya koyup okula mı iletiyor ?

Cevaplayabilirseniz sevinirim

Herkese iyi günler

canersimsek977

Re: Uni Assist Master Başvuru

Mesaj gönderen canersimsek977 » Çrş Oca 05, 2022 10:15 pm

xphanam yazdı: Çrş Oca 05, 2022 8:58 pm Merhaba Arkadaşlar,

Uni-assist üzerinden okullara Master Başvurusunda bulundum ancak birkaç sorum vardı,

1)Para ödemesini yaptım okullar için ve şu anda “In Bearbeitung” olarak yazıyor. Gereki dökümanları da yükledim. Bu aşamadan sonra yapmam gereken ekstra bir işlem var mı ?

2)Anladığım kadarıyla yaz sömestırı için 15 Ocak’a kadar belge değişikliği veya güncellemesi yapabiliyorum, doğru mudur ? Ayrıca Uni-Assist belgeleri otomatik olarak sıraya koyup okula mı iletiyor ?

Cevaplayabilirseniz sevinirim

Herkese iyi günler
Merhaba öncelikle,

Ben de uni-assist üzerinden 3 okula master başvurusunda bulundum almancasını yazdığın şeyin ne demek olduğunu bilmiyorum ama 'In evaluation' anlamına geliyor sanırım bende de öyle yazıyordu senin şu an bu aşamadan sonra yapman gereken yapılacak durum güncellemelerini takip etmen onlar sana hem mailden hem de uni assist üzerinden bilgilendirme mesajı atıcaklar zaten değerlendirmeleri genelde 4-6 hafta arasında sürüyor ben 1 ay önce yükledim herşeyi dün mesaj geldi başvurularımın okullara iletildiğiyle alakalı,evet deadline tarihine kadar belge yüklemesi yapabiliyorsun 15 ocak a kadar yani.

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Prş Oca 06, 2022 12:14 am

Arkadaşlar hangi üniversitelere başvuru yaptınız?

xphanam

Mesaj gönderen xphanam » Prş Oca 06, 2022 10:37 am

TU Berlin, TU Dortmund, Uni Hannover, Uni Kassel
Hepsi Machinenbau bölümleri

umutt_cobann

Mesaj gönderen umutt_cobann » Prş Oca 06, 2022 12:27 pm

xphanam yazdı: Prş Oca 06, 2022 10:37 am TU Berlin, TU Dortmund, Uni Hannover, Uni Kassel
Tu Dortmund yaz sömestiri için mi başvuru yaptın ?

xphanam

Mesaj gönderen xphanam » Prş Oca 06, 2022 6:26 pm

Evet

xphanam

Mesaj gönderen xphanam » Prş Oca 06, 2022 6:27 pm

canersimsek977 yazdı: Çrş Oca 05, 2022 10:15 pm Merhaba öncelikle,

Ben de uni-assist üzerinden 3 okula master başvurusunda bulundum almancasını yazdığın şeyin ne demek olduğunu bilmiyorum ama 'In evaluation' anlamına geliyor sanırım bende de öyle yazıyordu senin şu an bu aşamadan sonra yapman gereken yapılacak durum güncellemelerini takip etmen onlar sana hem mailden hem de uni assist üzerinden bilgilendirme mesajı atıcaklar zaten değerlendirmeleri genelde 4-6 hafta arasında sürüyor ben 1 ay önce yükledim herşeyi dün mesaj geldi başvurularımın okullara iletildiğiyle alakalı,evet deadline tarihine kadar belge yüklemesi yapabiliyorsun 15 ocak a kadar yani.
Hocam teşekkür ederim

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Cum Oca 07, 2022 1:53 am

xphanam yazdı: Prş Oca 06, 2022 10:37 am TU Berlin, TU Dortmund, Uni Hannover, Uni Kassel
Cevabın için teşekkür ederim. Bir soru sormak istiyorum. Ya ben şu uni asisst olayını hiç anlamadım. Ben de makine mühendisliği okudum master a başvuracağım. Başvuracağım okul Uni asisst ile başvuru alıyor. Önce belgeleri çeviri yapıp onaylatıyoruz. Buraya kadar tamam. Sonra uni asisst e mi yüklemem gerekiyor PDF şeklinde? Ve yükledikten ve o belgelerle üniversiteye başvuru yaptıktan sonra da belgelerin asıllarını kargoyla Uni asisst in Berlin'de ki adresine mi kargoluyoruz? Başvuru böyle mi gerçekleşiyor?

Eğer böyle gerçekleşiyorsa neden sisteme pdflerini yüklüyorum ki? Zaten orijinallerini yolluyorum. Bir de mesela uni asisst üzerinden iki yere başvuru yapacağım. Biri motivasyon mektubu istiyor diğeri istemiyor. Mektubu da yükleyip kargolayacağım tabi ama hangi üniversiteye vereceklerini nereden bilecekler ki?

Sorularıma cevap verebilirsen çok sevinirim. Çok uzun zamandır araştırıyorum ama kesin bir şey bulamadım.

xphanam

Mesaj gönderen xphanam » Cum Oca 07, 2022 1:45 pm

Hocam ben de internetten elde edindiğim bilgilere göre başvuru yaptım. Uni assistteki bazı okullar “reine Bewerbung” alıyorlar yani direkt belgeleri PDF olarak yükledikten sonra ödemeyi yapıp, uni assist belgeleri kendi düzenleyip okullara yolluyor. Bu tür başvurularda ekstradan uni assiste belgeler postalamama gerek yok ! Eğer ki okullardan kabul alırsan o belgeleri okula sonradan postalıyorsun zaten. Mesela benim başvurduğum okullar bu tarz başvuruya izin veriyordu. Okulların hangi tarz başvuruları kabul ettiğine uni assistten bakabiliyorsun.

batusgt

Mesaj gönderen batusgt » Cum Oca 07, 2022 9:38 pm

TU Dortmund için hangi belgeleri yolladınız acaba , yazabilir misiniz ?

xphanam

Mesaj gönderen xphanam » Cum Oca 07, 2022 11:13 pm

Uniassistin başvuru ekranında istediği belgeler vardı direkt onları yükledim

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Cmt Oca 08, 2022 12:09 am

xphanam yazdı: Cum Oca 07, 2022 1:45 pm Hocam ben de internetten elde edindiğim bilgilere göre başvuru yaptım. Uni assistteki bazı okullar “reine Bewerbung” alıyorlar yani direkt belgeleri PDF olarak yükledikten sonra ödemeyi yapıp, uni assist belgeleri kendi düzenleyip okullara yolluyor. Bu tür başvurularda ekstradan uni assiste belgeler postalamama gerek yok ! Eğer ki okullardan kabul alırsan o belgeleri okula sonradan postalıyorsun zaten. Mesela benim başvurduğum okullar bu tarz başvuruya izin veriyordu. Okulların hangi tarz başvuruları kabul ettiğine uni assistten bakabiliyorsun.
Eyvallah. Ortalaman kaçtı acaba?

xphanam

Mesaj gönderen xphanam » Cmt Oca 08, 2022 2:01 am

2.85

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Çrş Oca 12, 2022 2:44 am

xphanam yazdı: Cmt Oca 08, 2022 2:01 am2.85
Hocam bir de üniversitelerden kabul gelince lütfen buraya da yazar mısın hangilerinden kabul geldiğini? Ortalamalarımız aynı. Hangileri gelir merak ettim.

Kullanıcı avatarı
designbulent

Mesaj gönderen designbulent » Çrş Oca 12, 2022 8:16 pm

xphanam yazdı: Cmt Oca 08, 2022 2:01 am2.85
ortalamayı nasıl hesaplıyorlar.. sadece diploma ortlaması mı... trasnkriptteki en düşük not em yüksek not vb.. gibi mi acaba Teşekkürler
Product Designer

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Oca 13, 2022 11:04 am

designbulent yazdı: Çrş Oca 12, 2022 8:16 pm ortalamayı nasıl hesaplıyorlar.. sadece diploma ortlaması mı... trasnkriptteki en düşük not em yüksek not vb.. gibi mi acaba Teşekkürler
https://www.youtube.com/watch?v=qrRgh8tjHw8
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

yusufaknn

Mesaj gönderen yusufaknn » Cum Oca 14, 2022 4:37 pm

Muhendis yazdı: Çrş Oca 12, 2022 2:44 am Hocam bir de üniversitelerden kabul gelince lütfen buraya da yazar mısın hangilerinden kabul geldiğini? Ortalamalarımız aynı. Hangileri gelir merak ettim.
Merhabalar,
bu sorulari gecen sene ben de kendime cok soruyordum. Ben gecen sene 2.59 ile mezun oldum ve suan Uni Hannover Master Makine Müh. okuyorum.

xphanam

Mesaj gönderen xphanam » Prş Oca 20, 2022 11:35 pm

yusufaknn yazdı: Cum Oca 14, 2022 4:37 pm Merhabalar,
bu sorulari gecen sene ben de kendime cok soruyordum. Ben gecen sene 2.59 ile mezun oldum ve suan Uni Hannover Master Makine Müh. okuyorum.
Hocam Uni Hannover hakkında kısa bilgi verebilir misin ? Eğitimi, öğrenci durumu, üniversite genel hatlarıyla özellikle makine mühendisliği masterı nasıl gibi. Kısaca bir Hannoverden de bahsedersen sevinirim. Teşekkür ettim.

yusufaknn

Mesaj gönderen yusufaknn » Cum Oca 21, 2022 2:15 am

xphanam yazdı: Prş Oca 20, 2022 11:35 pm Hocam Uni Hannover hakkında kısa bilgi verebilir misin ? Eğitimi, öğrenci durumu, üniversite genel hatlarıyla özellikle makine mühendisliği masterı nasıl gibi. Kısaca bir Hannoverden de bahsedersen sevinirim. Teşekkür ettim.
Tabi,
ben dönemin 5. haftasinda anca gelebildim o yüzden hala cogu seye hakim olmayabilirim eksiklerim var ama Makine Mühendisligi bölümü burada komple Makine Mühendisligi Kampüsü olarak Garbsen adinda bir semtte sakin bir konumda, sehir merkezine tramvayla ulasimi gayet rahat ve kisa sürüyor. Hannoverin büyük sehir ve eyalet baskenti olmasi tabi büyük avantaj, sehir de gayet güzel bence.
Kampüs cok yeni, 8 ayri binadan olusuyor ve her alanin ayri binasi, derslikleri ve laboratuarlari var ve hocalar da gayet ilgili ve tabi ki de baya donanimli. Makine Mühendisligi anlaminda daha fazla olanaga sahip cok az yer vardir ve bu iyi degenlendirildiginde insani istedigi alanda baya ileriye götürür diye düsünüyorum, sirf bu kampüs bile Türkiyedeki cogu yeni üniversiteden büyük.
Ben geldigimden beri cok az yüzyüze derse girebildim, korona sebebiyle suan bir dersim haric hepsi online ama online sistem de gayet rahat kullanisli.
Ilerisi icin de cevrede fazlaca nami olan, olmayan sirket var ve ara ara onlara gezi de düzenleniyor, bu dönem cogu iptal olmus olsa da. (VW, Mercedes, Continental, Sennheiser falan).
Daha herhangi bir sinava veya uygulamaya girmedim haftada dersler bitiyor ve sinav dönemi baslayacak, simdilik yapilabilir gibi geliyor girdigim derslerden sonra, bakalim artik. Sonrasinda o konuda da daha cok sey söyleyebilirim :D
Aklima bunlar geldi simdilik baska sorun varsa sorabilirsin.

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Cum Oca 21, 2022 9:25 am

yusufaknn yazdı: Cum Oca 21, 2022 2:15 am Tabi,
ben dönemin 5. haftasinda anca gelebildim o yüzden hala cogu seye hakim olmayabilirim eksiklerim var ama Makine Mühendisligi bölümü burada komple Makine Mühendisligi Kampüsü olarak Garbsen adinda bir semtte sakin bir konumda, sehir merkezine tramvayla ulasimi gayet rahat ve kisa sürüyor. Hannoverin büyük sehir ve eyalet baskenti olmasi tabi büyük avantaj, sehir de gayet güzel bence.
Kampüs cok yeni, 8 ayri binadan olusuyor ve her alanin ayri binasi, derslikleri ve laboratuarlari var ve hocalar da gayet ilgili ve tabi ki de baya donanimli. Makine Mühendisligi anlaminda daha fazla olanaga sahip cok az yer vardir ve bu iyi degenlendirildiginde insani istedigi alanda baya ileriye götürür diye düsünüyorum, sirf bu kampüs bile Türkiyedeki cogu yeni üniversiteden büyük.
Ben geldigimden beri cok az yüzyüze derse girebildim, korona sebebiyle suan bir dersim haric hepsi online ama online sistem de gayet rahat kullanisli.
Ilerisi icin de cevrede fazlaca nami olan, olmayan sirket var ve ara ara onlara gezi de düzenleniyor, bu dönem cogu iptal olmus olsa da. (VW, Mercedes, Continental, Sennheiser falan).
Daha herhangi bir sinava veya uygulamaya girmedim haftada dersler bitiyor ve sinav dönemi baslayacak, simdilik yapilabilir gibi geliyor girdigim derslerden sonra, bakalim artik. Sonrasinda o konuda da daha cok sey söyleyebilirim :D
Aklima bunlar geldi simdilik baska sorun varsa sorabilirsin.
Merhaba. Siz Hannover a şartlı kabul ile mi girmiştiniz?