Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Modulhandbuch Hk.

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
xphanam

Modulhandbuch Hk.

Mesaj gönderen xphanam » Sal Ara 07, 2021 10:34 pm

Merhaba arkadaşlar,

Almanya'da yüksek lisans için, makine mühendisliği alanında, üniversiteleri araştırmaktayım. Bazı üniversitelerde (RWTH Aachen, TU München) yüksek lisans başvuru belgelerinde ''Modulhandbuch'' belgesini istiyorlar. Biraz araştırdığımda bu belgenin lisans öğrenimim boyunca aldığım derslerin detayının anlatıldığı bir belge olarak anlıyorum (kaç kredi, süresi, ders içeriği gibi).

Benim merak ettiğim, bu belgeyi kendimiz mi oluşturuyoruz, yoksa mezun olduğumuz okulun öğrenci işlerinden mi talep ediyoruz ? Ben bunu biraz Syllabus'a benzettim açıkçası acaba bu Modulhandbuch yerine geçiyor mu ?

Bu tarz belgeyi isteyen üniversitelere başvuru yapmış kişilerin yardımcı olabileceğini düşünüyorum :)

Şimdiden teşekkür ederim

Kuss

Re: Modulhandbuch Hk.

Mesaj gönderen Kuss » Cum Ara 10, 2021 4:57 am

xphanam yazdı: Sal Ara 07, 2021 10:34 pm Merhaba arkadaşlar,

Almanya'da yüksek lisans için, makine mühendisliği alanında, üniversiteleri araştırmaktayım. Bazı üniversitelerde (RWTH Aachen, TU München) yüksek lisans başvuru belgelerinde ''Modulhandbuch'' belgesini istiyorlar. Biraz araştırdığımda bu belgenin lisans öğrenimim boyunca aldığım derslerin detayının anlatıldığı bir belge olarak anlıyorum (kaç kredi, süresi, ders içeriği gibi).

Benim merak ettiğim, bu belgeyi kendimiz mi oluşturuyoruz, yoksa mezun olduğumuz okulun öğrenci işlerinden mi talep ediyoruz ? Ben bunu biraz Syllabus'a benzettim açıkçası acaba bu Modulhandbuch yerine geçiyor mu ?

Bu tarz belgeyi isteyen üniversitelere başvuru yapmış kişilerin yardımcı olabileceğini düşünüyorum :)

Şimdiden teşekkür ederim
Merhaba,

Aradığınız belgeyi okulunuzun sitesinde öğretim planı adı altında bulabileceğinizi düşünüyorum. Belgeyi ingilizce de bulabilirsiniz böylece çeviriye ihtiyacınız olmaz. Belki her ders ayrı ayrı planlanmış ve koyulmuş olabilir.

Kolay gelsin

xphanam

Re: Modulhandbuch Hk.

Mesaj gönderen xphanam » Cum Ara 17, 2021 11:16 am

Teşekkür ederim cevap için :)