Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da Üniversiteyi bırakıp Türkiye'ye geri dönme

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
erdemcelebi20

Almanya'da Üniversiteyi bırakıp Türkiye'ye geri dönme

Mesaj gönderen erdemcelebi20 » Cmt Ara 04, 2021 6:41 pm

Öncelikle herkese merhaba iyi hafta sonu dilerim,
Almanya'da herhangi bir üniversiteye lisans eğitimi için gidip istediğim şeyleri bulamazsam ve Almanya'daki üniversiteyi bırakıp tekrardan Türkiye'ye geldiğimde eski üniversitemde eğitime devam edebiliyor muyum ?

Computer_Berkay

Re: Almanya'da Üniversiteyi bırakıp Türkiye'ye geri dönme

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Ara 04, 2021 7:02 pm

erdemcelebi20 yazdı: Cmt Ara 04, 2021 6:41 pm Öncelikle herkese merhaba iyi hafta sonu dilerim,
Almanya'da herhangi bir üniversiteye lisans eğitimi için gidip istediğim şeyleri bulamazsam ve Almanya'daki üniversiteyi bırakıp tekrardan Türkiye'ye geldiğimde eski üniversitemde eğitime devam edebiliyor muyum ?
Türkiyedeki üniversiteyi dondurun sorun olmaz.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

erdemcelebi20

Mesaj gönderen erdemcelebi20 » Cmt Ara 04, 2021 7:09 pm

Computer_Berkay yazdı: Cmt Ara 04, 2021 7:02 pm Türkiyedeki üniversiteyi dondurun sorun olmaz.
öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim,
Almanya'ya lisans öğrencisi olarak giderken Türkiye'deki üniversiteyi zaten bırakmış olmuyor muyuz ?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Ara 04, 2021 9:45 pm

erdemcelebi20 yazdı: Cmt Ara 04, 2021 7:09 pm öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim,
Almanya'ya lisans öğrencisi olarak giderken Türkiye'deki üniversiteyi zaten bırakmış olmuyor muyuz ?
Türkiyedeki üniversite eğer dondurursanız bırakmış olmuyorsunuz amaç o zaten eğer orada yapamazsanız dondurup tekrar geldiginizde başlayabilirsiniz.Dondurmazsanız sınıfta kalırsınız öyle işler süreç.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

benjamin21

Mesaj gönderen benjamin21 » Pzr Ara 05, 2021 12:33 pm

Yani lütfen beni yanlış anlamayın ama yola zaten bu düşünce ile çıkarsanız başaramazsınız. Ayrıca gidip dönme gibi bi durumu aklınızdan çıkarın. Akıl var mantık var geleceğinizi düşünün. Uçakta bile acil durumlarda maskeyi önce kendinize sonra çocuğunuza takıyorsunuz. Önce kendini kurtar. Bunu asla unutma. Aileni özleme gibi bi durumu düşünüyorsan hiç önemli bişey değil. 2 ayda bir3 ayda bir atlar gidersin.

Açıkçası kendim için söyleyelim. Ben vizem çıkmadan yurdumun 700€ depozitosunu yolladım ve bu benim için çok önemli bir miktardı ve ya herro ya merro diyip yola çıktım. Şu anda işim gücğm yerinde maaşım iyi okulum iyi gidiyor. Yalan söylemiyim arada depresyona giriyorum sonra sauna masaj diyip tr de kolay kolay yapamayacağım şeyleri yapınca kendime geliyorum.

Ayrıca aklında bulundur gidip geri dönen öğrencilerin oranı yüzünden bazı yapabilecek öğrencilere vize çıkmıyor.

Bi yandan da kardeşimi de getirmem gerektiği için her şeye 10 elle tutunuyorum her şeyim düzgün olsun onun işlemlerinde sorum çıkmasın diye.

Kötü düşünme. İyiyi çağır. ❤️🍀 Sevgiler

erdemcelebi20

Mesaj gönderen erdemcelebi20 » Pzr Ara 05, 2021 6:39 pm

benjamin21 yazdı: Pzr Ara 05, 2021 12:33 pm Yani lütfen beni yanlış anlamayın ama yola zaten bu düşünce ile çıkarsanız başaramazsınız. Ayrıca gidip dönme gibi bi durumu aklınızdan çıkarın. Akıl var mantık var geleceğinizi düşünün. Uçakta bile acil durumlarda maskeyi önce kendinize sonra çocuğunuza takıyorsunuz. Önce kendini kurtar. Bunu asla unutma. Aileni özleme gibi bi durumu düşünüyorsan hiç önemli bişey değil. 2 ayda bir3 ayda bir atlar gidersin.

Açıkçası kendim için söyleyelim. Ben vizem çıkmadan yurdumun 700€ depozitosunu yolladım ve bu benim için çok önemli bir miktardı ve ya herro ya merro diyip yola çıktım. Şu anda işim gücğm yerinde maaşım iyi okulum iyi gidiyor. Yalan söylemiyim arada depresyona giriyorum sonra sauna masaj diyip tr de kolay kolay yapamayacağım şeyleri yapınca kendime geliyorum.

Ayrıca aklında bulundur gidip geri dönen öğrencilerin oranı yüzünden bazı yapabilecek öğrencilere vize çıkmıyor.

Bi yandan da kardeşimi de getirmem gerektiği için her şeye 10 elle tutunuyorum her şeyim düzgün olsun onun işlemlerinde sorum çıkmasın diye.

Kötü düşünme. İyiyi çağır. ❤️🍀 Sevgiler
Desteğiniz için teşekkür ederim. Dediklerinizi aklımda bulunduracağım.