Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İkinci Lisansı Aynı Bölümden Yapmak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
lilas

İkinci Lisansı Aynı Bölümden Yapmak

Mesaj gönderen lilas » Prş Kas 25, 2021 7:53 pm

Merhaba, kendim için sorduğum bir soru değil.

Türkiye'de bir lisans/barchelor bölümü bitirmiş biri (NC: 2,8) Almanya'da ara vermeden aynı bölümü yeniden okuyabilir mi? Okuldan kabul almada sorun olacağını zannetmiyorum ama vize problemi yaşanır mı? Almanya'da bir dönem Erasmus ve dil okulu tecrübesi + TELC C1 Hochschule belgesi mevcut. Ama bir iş deneyimi yok.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: İkinci Lisansı Aynı Bölümden Yapmak

Mesaj gönderen Physiker » Cum Kas 26, 2021 11:34 am

Okuyabilir ama vizeden garantiye almak icin ya baska bir bölümden kabul alsin lisansa ya da bir yüksek lisans kabulü almayi denesin ve öyle vize basvurusu yapip vizeyi aldiktan sonra istedigi lisans bölümüne kayit yaptirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

seymadurmaazzz

Mesaj gönderen seymadurmaazzz » Cum Kas 26, 2021 1:27 pm

tr de NC puanım 1.6 fakat okuduğum bölüm dil konuşma terapisi sağlık alanında yatay geçişle diş hekimliğine geçiş yaptım fakat başvurularda ÖSYM yerleştirme belgem mi esas alınıyor bu durumda ne yapabilirim mühendislik eğitimi almak için Almanya'da sağlık alanından nasıl geçiş yapabilirim

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Sal Kas 30, 2021 12:45 pm

lilas yazdı: Prş Kas 25, 2021 7:53 pm Merhaba, kendim için sorduğum bir soru değil.

Türkiye'de bir lisans/barchelor bölümü bitirmiş biri (NC: 2,8) Almanya'da ara vermeden aynı bölümü yeniden okuyabilir mi? Okuldan kabul almada sorun olacağını zannetmiyorum ama vize problemi yaşanır mı? Almanya'da bir dönem Erasmus ve dil okulu tecrübesi + TELC C1 Hochschule belgesi mevcut. Ama bir iş deneyimi yok.
Ben 2020'de Türkiye'de Endüstri Mühendisliği'nden mezun oldum, şuan Almanya'da tekrar Endüstri Mühendisliği lisansı yapıyorum. Başka bi kabulüm yoktu. Vizede neden aynı bölüm diye sorduklarında Türkiye'deki Endüstri Mühendisliği ile Almanya'dakinin içeriğinin farklı olduğunu o yüzden burdakini de öğrenip kendimi bu alanda geliştirmek istediğimi söylemiştim. Vizede bir sorun yaşamadım.

lilas

Mesaj gönderen lilas » Cum Ara 03, 2021 6:50 pm

Physiker yazdı: Cum Kas 26, 2021 11:34 am Okuyabilir ama vizeden garantiye almak icin ya baska bir bölümden kabul alsin lisansa ya da bir yüksek lisans kabulü almayi denesin ve öyle vize basvurusu yapip vizeyi aldiktan sonra istedigi lisans bölümüne kayit yaptirsin.
Çok teşekkürler, barchelor informatik kabulü almayı düşünüyormuş. Masterlardan bu nc ile kabul almak daha zor diye.

Ek olarak; informatikten kabul alıp, kayıt yaptırdıktan sonra hemen Wirtschaftsinformatik'e de kayıt yaptırabilir değil mi?

lilas

Mesaj gönderen lilas » Cum Ara 03, 2021 6:51 pm

redwayyy yazdı: Sal Kas 30, 2021 12:45 pm Ben 2020'de Türkiye'de Endüstri Mühendisliği'nden mezun oldum, şuan Almanya'da tekrar Endüstri Mühendisliği lisansı yapıyorum. Başka bi kabulüm yoktu. Vizede neden aynı bölüm diye sorduklarında Türkiye'deki Endüstri Mühendisliği ile Almanya'dakinin içeriğinin farklı olduğunu o yüzden burdakini de öğrenip kendimi bu alanda geliştirmek istediğimi söylemiştim. Vizede bir sorun yaşamadım.
Çok teşekkür ederim, acaba Almancanız hangi düzeydeydi? Dili Türkiye'de mi öğrendiniz?

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Pzt Ara 06, 2021 10:30 am

lilas yazdı: Cum Ara 03, 2021 6:51 pm Çok teşekkür ederim, acaba Almancanız hangi düzeydeydi? Dili Türkiye'de mi öğrendiniz?
Benim Almancam yok İngilizce Bachelor yapıyorum tekrardan. Onu belirtmeyi unutmuşum pardon :D

wrongz

Mesaj gönderen wrongz » Çrş Ara 15, 2021 12:22 pm

redwayyy yazdı: Sal Kas 30, 2021 12:45 pm Ben 2020'de Türkiye'de Endüstri Mühendisliği'nden mezun oldum, şuan Almanya'da tekrar Endüstri Mühendisliği lisansı yapıyorum. Başka bi kabulüm yoktu. Vizede neden aynı bölüm diye sorduklarında Türkiye'deki Endüstri Mühendisliği ile Almanya'dakinin içeriğinin farklı olduğunu o yüzden burdakini de öğrenip kendimi bu alanda geliştirmek istediğimi söylemiştim. Vizede bir sorun yaşamadım.
Ben de aynı durumdayım, almanyada almanca master için sartli kabul almaya calisiyorum, bir tavsiyede bulunabilir misiniz?

Gokhn

Mesaj gönderen Gokhn » Çrş Ara 15, 2021 8:30 pm

Kardeşim bende ayni bölümden yeniden lisans okumak için başvuru yaptim(işletme bilişimi ) ve vizem geldi sadece sağlam cevaplar ver sordukları sorulara bölüm falan değistirmene gerek yok

lilas

Mesaj gönderen lilas » Pzr Ara 19, 2021 12:19 am

Gokhn yazdı: Çrş Ara 15, 2021 8:30 pm Kardeşim bende ayni bölümden yeniden lisans okumak için başvuru yaptim(işletme bilişimi ) ve vizem geldi sadece sağlam cevaplar ver sordukları sorulara bölüm falan değistirmene gerek yok
Merhabalar, biz de işletme bilişimi bölümündeyiz. Acaba biraz daha detaylı bahseder misiniz? Ne sordular, ne tarz yanıtlar verdiniz, dil süreci vs...

aubameyang

Mesaj gönderen aubameyang » Sal Oca 25, 2022 3:37 am

Merhaba. Yaklaşık kaç okula başvuru yaptınız? Ben şu an İşletme Müh. okuyorum, master harici opsiyonum da ikinci lisans (ikisi de İngilizce). O sebeple merak ettim.

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Cmt Şub 05, 2022 9:30 pm

aubameyang yazdı: Sal Oca 25, 2022 3:37 am Merhaba. Yaklaşık kaç okula başvuru yaptınız? Ben şu an İşletme Müh. okuyorum, master harici opsiyonum da ikinci lisans (ikisi de İngilizce). O sebeple merak ettim.
Kusura bakmayın burayı bayadır takip edememiştim biraz geç oldu cevap için ama yaklaşık 10 tane başvurum vardı yanlış hatırlamıyorsam. Red olanlar genelde nc kaynaklıydı.

aubameyang

Mesaj gönderen aubameyang » Prş Şub 10, 2022 1:38 pm

redwayyy yazdı: Cmt Şub 05, 2022 9:30 pm Kusura bakmayın burayı bayadır takip edememiştim biraz geç oldu cevap için ama yaklaşık 10 tane başvurum vardı yanlış hatırlamıyorsam. Red olanlar genelde nc kaynaklıydı.
Yok hocam ne kusuru, teşekkür ederim.