Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ismettirpan

Bloke Hesap

Mesaj gönderen ismettirpan » Cum Eyl 10, 2021 2:56 pm

Merhabalar: idata görüşme 23/09’na atandı.
Birkaç sorularım var bunlar için

1- iData da mı(Gayrettepe) sadece burada mı görüşme yapıcam birde konsoluluga gidicekmiyim?

2-Bloke hesap ne önerirsiniz? Expatrio mu yoksa Fintiba mı ve ne zaman da açılır

3- saglık sigortasını ne yapmam gerekiyor? At/11 mi yoksa başka bir şey de olur mu?
Ve bu süreç kaç günde olur?

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Re: Bloke Hesap

Mesaj gönderen tunuzn » Cum Eyl 10, 2021 3:03 pm

ismettirpan yazdı: Cum Eyl 10, 2021 2:56 pm Merhabalar: idata görüşme 23/09’na atandı.

1- iData da mı(Gayrettepe) sadece burada mı görüşme yapıcam birde konsoluluga gidicekmiyim?

2-Bloke hesap ne önerirsiniz? Expatrio mu yoksa Fintiba mı ve ne zaman da açılır

3- saglık sigortasını ne yapmam gerekiyor? At/11 mi yoksa başka bir şey de olur mu?
1- İdata'dan yapacaksınız.
2- Expatrio ile yaptım ve gayet memnun kaldım.
3- At 11 ile o gün içinde alabiliyorsunuz. Ancak sigortayı kimden kullanıyorsanız o yanınızda olması lazım.

ismettirpan

Mesaj gönderen ismettirpan » Cum Eyl 10, 2021 4:16 pm

Exaptrioda bloke hesap açma süresi ne kadar ? Para transferini vs. Kısa bi özet geçer misiniz?

At/11 belgesi ıcınde sgk beşiktaş’ı aradım oradaki yetkililer “babanızın gelmesine gerek yok dediler ” kabul kagısı almanca —} türkce ceviri ve e devletten universite tanıma belgesi istediler.

Teşekkür ederim!!

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Cum Eyl 10, 2021 4:59 pm

ismettirpan yazdı: Cum Eyl 10, 2021 4:16 pm Exaptrioda bloke hesap açma süresi ne kadar ? Para transferini vs. Kısa bi özet geçer misiniz?

At/11 belgesi ıcınde sgk beşiktaş’ı aradım oradaki yetkililer “babanızın gelmesine gerek yok dediler ” kabul kagısı almanca —} türkce ceviri ve e devletten universite tanıma belgesi istediler.

Teşekkür ederim!!
Babama imza attırdılar benim. Ondan dedim.

solow

Mesaj gönderen solow » Cum Eyl 10, 2021 5:12 pm

ismettirpan yazdı: Cum Eyl 10, 2021 2:56 pm Merhabalar: idata görüşme 23/09’na atandı.

Fintiba bloke hesabımın açılması bir gün almadı. Hesap açıldıktan ertesi gün swift ile para gönderdim, yine ertesi gün ulaştı ve gerekli belgeler bana geldi. Toplam 3-4 günde halledebildim bloke hesabı.

gizemx

Mesaj gönderen gizemx » Cum Eyl 10, 2021 5:43 pm

Expatrio'dan hesap açılışı yaptım aynı gün içinde onayı geldi. Fintiba'ya göre 40 € daha uygun, sağlık sigortası da eklersen 89€ daha uygun oluyor.

Kullanıcı avatarı
Kursatbozkurt

Mesaj gönderen Kursatbozkurt » Cum Eyl 10, 2021 5:55 pm

ismettirpan yazdı: Cum Eyl 10, 2021 4:16 pm Exaptrioda bloke hesap açma süresi ne kadar ? Para transferini vs. Kısa bi özet geçer misiniz?

Teşekkür ederim!!
Bende bugün kardeşimle birlikte at/11 belgesi almak için beşiktaş şubesine gittik. Babamdan yararlanıyoruz ve babamın imzası filan gerekmedi. Orada form var gerekli bilgileri yazıyoruz. kabul belgesi, türkçe çeviri, form ile verip bize dosya açıyor . Gerekli imza filan derken almanca/ türkçe yazılı at/11 belgesi veriyor.

ismettirpan

Mesaj gönderen ismettirpan » Cum Eyl 10, 2021 8:31 pm

Cok güzel hayırlı olsun.

Pazartesi kabul kağıdımı cevirttirip, E devletten okul tanıma belgesi alacağım. Ve gidip at/11 belgemi almayı düşünüyorum.

Bloke hesap konusun da; Expartiodan bu haftaiçi halledicem diye düşünüyorum. Halen karar vermedim

Kullanıcı avatarı
Kursatbozkurt

Mesaj gönderen Kursatbozkurt » Cum Eyl 10, 2021 9:54 pm

Bloke hesabı expatriodan açtık. Para tl de olduğu için tranfer go ile swift arasında kaldım. Hangisi ucuza geliyor diye hesap yapınca . Transfer go bir tık daha ucuzdu. Hızlı gönderi seçince öğlen saat 12:30 civarında parayı tranfer go'a gönderdim. Akşam 19 civarında expatrio para kabul edildi mailini gönderdi. ( Kur oranlarına da mutlaka dikkat edin swift de ucuza gelebilir)

ismettirpan

Mesaj gönderen ismettirpan » Cmt Eyl 11, 2021 10:36 am

Teşekkür ederim cevabınız için :)

CarbonBey

Mesaj gönderen CarbonBey » Cmt Eyl 11, 2021 11:09 am

ismettirpan yazdı: Cmt Eyl 11, 2021 10:36 am Teşekkür ederim cevabınız için :)
Bir yere yazdığım yorumu buraya da ekliyeyim.

Almanya BLOKE HESAP

Almanya'da geçiminizi sağlayabileceğinizi kanıtlamak için iki yöntem vardır. Birincisi bloke hesap ikincisi ise Almanya'da yaşayan herhangi bir kişinin aylık geliri toplam giderinden 861 Euro'dan fazla olması durumunda size tahütname verebiliyor.

1. yöntemi detaylı bir şekilde anlatalıcam. Ben Expatrio kullandım ve bloke hesap onayını bir gün içinde aldım.

1. adım: Expatrio'ya kaydoluyorsunuz.(Refli linkimi sona bırakıcam sizin takdirinize kalmış). Kaydolurken kalacağınız ay miktarını seçiyorsunuz ve almak istediğiniz vize türüne göre aylık istenen ücreti istenen bölüme yazıyorsunuz(Konsolosluğun sitesinde aylık miktar belirtilmiş).Daha sonraki soruları sizin kişisel bilgilerinize göre dolduruyorsunuz.

2. adım: Expatrio sizden bir onay yöntemi isteyecek. Videolu görüşme veya yüzünüzü ve pasaportunuzu çekmenizi isteyebilir. İş günü içindeyseniz yaklaşık 1-2 saate onay gelir. Bu aşama da bitince eğer paranızı Euro olarak göndermek istiyorsanız Swift yapmanız gerekir ve bunu 3. adım da anlatıcam. Eğer ki paranızı TL olarak gönderecekseniz aracı uygyulama kullanmalısınız ve bunu da 4. adım da anlatıcam.

3.adım: İş bankası (önerimdir), Albaraka veya diğer bankalara birine gidip swift yapmak istediğinizi söyleyeceksiniz. Alıcı, miktar her şey Expatrio'nun sayfasında size PDF olarak sunulmuş. Örneğin bir lisans öğrencisinin aylık olması gereken miktarı 861 Euro ve toplam tüm masraflarla birlikte yatırmanız gereken miktar 10541 Euro. Swift yaparken karşı bankanın yani muhabir bankanın masraflarını da sizin ödemek istediğinizi söyleyin eğer siz ödemezseniz muhabir bankanın masraflarını, sizin o 10541 Euro içinde olan 100 Euro depozitonuzdan keser. Yani direkt olarak toplam gitmesi gereken paranın 10541 Euro olması gerektiğini ve muhabir banka masraflarını sizin ödemek istediğinizi belirtin. 5. adıma geçebilirsiniz.

4.adım: TransferGo ile kolayca Türk lirasını aktarabilirsiniz.Yine 3. adımdaki bilgileri kullanabilirsiniz.Refli linkimden kaydolursanız teşekkür ederim(en sonda belirticem) :)

5.adım: Yatırdığınız miktar ulaşır ulaşmaz bir 06 Bloke hesap onayı alacaksınız. Genelde 1 iş günü içerisinde paranız ulaşır. Tabii bazen bu 2-3 iş günü de sürebiliyor. Konsolosluğa da sadece bu onay belgesini götürmeniz yetiyor.

Expatrio kayıt linki: https://www.expatrio.com?f=emrecana1

TransferGo kayıt linki: https://my.transfergo.com/de/r/EcHBJO ya da EcHBJO kodunu kayıt olurken kullanabilirsiniz.

Yardımcı olduysam ne mutlu bana :)

Hildegard

Mesaj gönderen Hildegard » Prş Eyl 16, 2021 10:18 pm

CarbonBey yazdı: Cmt Eyl 11, 2021 11:09 am Bir yere yazdığım yorumu buraya da ekliyeyim.

Almanya BLOKE HESAP

Almanya'da geçiminizi sağlayabileceğinizi kanıtlamak için iki yöntem vardır. Birincisi bloke hesap ikincisi ise Almanya'da yaşayan herhangi bir kişinin aylık geliri toplam giderinden 861 Euro'dan fazla olması durumunda size tahütname verebiliyor.

1. yöntemi detaylı bir şekilde anlatalıcam. Ben Expatrio kullandım ve bloke hesap onayını bir gün içinde aldım.

1. adım: Expatrio'ya kaydoluyorsunuz.(Refli linkimi sona bırakıcam sizin takdirinize kalmış). Kaydolurken kalacağınız ay miktarını seçiyorsunuz ve almak istediğiniz vize türüne göre aylık istenen ücreti istenen bölüme yazıyorsunuz(Konsolosluğun sitesinde aylık miktar belirtilmiş).Daha sonraki soruları sizin kişisel bilgilerinize göre dolduruyorsunuz.

2. adım: Expatrio sizden bir onay yöntemi isteyecek. Videolu görüşme veya yüzünüzü ve pasaportunuzu çekmenizi isteyebilir. İş günü içindeyseniz yaklaşık 1-2 saate onay gelir. Bu aşama da bitince eğer paranızı Euro olarak göndermek istiyorsanız Swift yapmanız gerekir ve bunu 3. adım da anlatıcam. Eğer ki paranızı TL olarak gönderecekseniz aracı uygyulama kullanmalısınız ve bunu da 4. adım da anlatıcam.

3.adım: İş bankası (önerimdir), Albaraka veya diğer bankalara birine gidip swift yapmak istediğinizi söyleyeceksiniz. Alıcı, miktar her şey Expatrio'nun sayfasında size PDF olarak sunulmuş. Örneğin bir lisans öğrencisinin aylık olması gereken miktarı 861 Euro ve toplam tüm masraflarla birlikte yatırmanız gereken miktar 10541 Euro. Swift yaparken karşı bankanın yani muhabir bankanın masraflarını da sizin ödemek istediğinizi söyleyin eğer siz ödemezseniz muhabir bankanın masraflarını, sizin o 10541 Euro içinde olan 100 Euro depozitonuzdan keser. Yani direkt olarak toplam gitmesi gereken paranın 10541 Euro olması gerektiğini ve muhabir banka masraflarını sizin ödemek istediğinizi belirtin. 5. adıma geçebilirsiniz.

4.adım: TransferGo ile kolayca Türk lirasını aktarabilirsiniz.Yine 3. adımdaki bilgileri kullanabilirsiniz.Refli linkimden kaydolursanız teşekkür ederim(en sonda belirticem) :)

5.adım: Yatırdığınız miktar ulaşır ulaşmaz bir 06 Bloke hesap onayı alacaksınız. Genelde 1 iş günü içerisinde paranız ulaşır. Tabii bazen bu 2-3 iş günü de sürebiliyor. Konsolosluğa da sadece bu onay belgesini götürmeniz yetiyor.

TransferGo kayıt linki: https://my.transfergo.com/de/r/EcHBJO ya da EcHBJO kodunu kayıt olurken kullanabilirsiniz.

Parayı pazartesi Transfergo ile aktardığım vakit en geç salı gününe onay belgemi alır mıyım sizce?

CarbonBey

Mesaj gönderen CarbonBey » Sal Eyl 21, 2021 2:43 pm

Hildegard yazdı: Prş Eyl 16, 2021 10:18 pm Parayı pazartesi Transfergo ile aktardığım vakit en geç salı gününe onay belgemi alır mıyım sizce?
biraz geç görmüşüm mesajınızı. eğer yaptıysanız salı yani bugün gelmese bile en geç yarın hallolur.

Articain

Mesaj gönderen Articain » Sal Eyl 21, 2021 3:06 pm

Merhaba nereye yazacağımı bilemedigim icin buraya yazıyorum benim garanti bankasında actıgım bir euro hesabım var ve sürekli aktif bir hesap para aktarıyoeum ve erasmusa gidecegim okulun hibesi ve kendi birikimim asgari gereken tutardan fazla bu durumda bu hesabımı ve hibe yqzımı vererek bloke hesap acmadan vizeye basvursam sıkıntı olur mu sizce

basarbayazz

Mesaj gönderen basarbayazz » Pzt Tem 04, 2022 1:18 pm

CarbonBey yazdı: Cmt Eyl 11, 2021 11:09 am Bir yere yazdığım yorumu buraya da ekliyeyim.

Almanya BLOKE HESAP

merhaba, bloke hesabı yaptırdıktan sonra gerekli belgeleri vize randevusuna götürmemiz mi gerekiyor yoksa vize randevumdan sonra da bloke hesabı açabilir miyim

sedakarakus

Mesaj gönderen sedakarakus » Pzt Tem 18, 2022 11:14 pm

basarbayazz yazdı: Pzt Tem 04, 2022 1:18 pm merhaba, bloke hesabı yaptırdıktan sonra gerekli belgeleri vize randevusuna götürmemiz mi gerekiyor yoksa vize randevumdan sonra da bloke hesabı açabilir miyim
Merhabalar, bir sorum olacaktı. 10541 euro tam yatması için acaba üzerine muhabir bankalarında keseceği örneğin 40-50 euro daha fazla mı koyup bankaya yatırmak gerekir? yoksa 10541 euro içerisinden zaten 100 euro olan buffer ücretinden keserse sorun olmaz mı? örneğin 10541 değil de 10500 yatarsa gibi?
Şimdiden teşekkürler.