Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TU Kaiserslautern

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
kadirc

TU Kaiserslautern

Mesaj gönderen kadirc » Cmt Tem 31, 2021 5:50 pm

Herkese merhaba umarım her şey gönlünüzce olur,

Bu üniversiteye başvurdum fakat bu şehirle, üniversiteyle ilgili bilgilerim kısıtlı, pek fazla değil. Bu üniversite ve şehir hakkındaki yorumları merak ediyorum. Forumda daha önceden TU Kaiserslautern hakkında 3 tane başlık var birisi master hakkında diğeri yurtlar hakkında bi diğeri de başvuru ücreti hakkında açılmış. Belki burada okuyan fazla kimse yok ya da kimse pek paylaşmamış tecrübelerini. Eğer bu üniversitede okuyan arkadaşlar varsa bu başlık altında birbirimizi aydınlatabiliriz.
Bu arada başvuru ücreti şu anda 60€

Deutschstudent sitesinde üniversite hakkında bilgi paylaşılmış bakmak isteyen varsa linkini paylaşıyım:
https://www.deutschstudent.com/technisc ... iversitesi

Nasıl üniversitedir, eğitiminden memnun musunuz, üniversitenin dil kursu nasıl, şehir nasıldır vs. burada eğitim gören arkadaşlardan bilgilerini, tecrübelerini rica ediyorum (:

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Re: TU Kaiserslautern

Mesaj gönderen tunuzn » Cmt Tem 31, 2021 6:44 pm

Hangi bölüme başvuru yapacaksınız?

kadirc

Mesaj gönderen kadirc » Cmt Tem 31, 2021 10:52 pm

tunuzn yazdı: Cmt Tem 31, 2021 6:44 pm Hangi bölüme başvuru yapacaksınız?
Makine mühendisliğine başvurdum cevap bekliyorum lisans için

kadirc

Mesaj gönderen kadirc » Pzt Ağu 02, 2021 5:53 pm

Burada okumuş veya halen okuyan arkadaşlar tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

kafakağıdı

Mesaj gönderen kafakağıdı » Pzt Haz 13, 2022 9:52 pm

Merhaba, ben iş imkanlarını ve verdikleri bursları merak ediyordum. Hem okurken hem yarı zamanlı çalışmak istiyorum. Almancam çok iyi değil ve bölümümü İngilizce okuyacağım. Kolay bir şekilde iş bulur muyum? Üniversite herhangi bir burs veriyor mu? Teşekkürler.

kubilayemir

Mesaj gönderen kubilayemir » Çrş Ağu 03, 2022 8:34 pm

Ben de TU KL'den kabul aldım master için. Okulun eğitim durumu,iş ve staj imkanları,şehir hayatı gibi konularda tecrübeli arkadaşlar varsa bilgilendirebilir mi ?