Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da ücretsiz 1 yıl gönüllü çalışmak(EVS)

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
zAHo

Almanya'da ücretsiz 1 yıl gönüllü çalışmak(EVS)

Mesaj gönderen zAHo » Cmt Haz 19, 2021 12:34 pm

Herkese merhaba,

Bu sene üniversite sınavına hazırlanıyorum. Almanca bilgim bu sene içinde C1 seviyesine gelecek diye umuyorum.

Sorum şu şekilde ;

Üniversite sınavına girip güzel bir puan aldıktan sonra kaydımızı yaptırsak, Sonrasında bildiğiniz üzere bazı okulların başvuru tarihi yüzünden 1 sene kaybımız oluyor bende o 1 yıl kaybı Almanya'da EVS yaparak hem kültürlerine alışmak hem dilimi almanlar arasından biraz daha geliştirme fikrini düşündüm.

- 1 yıl sonunda yani başvuru tarihinde EVS yaptıktan sonra ben Almaya'da lisans yapmak üzere üniversitelere başvuru yapabilir miyim ?
- Üniversite kazanıp yerleştikten ve okulu dondurduktan sonra bu kazandığım okul puanı ile NC puanım yine kullanılabilir değil mi ? Yani YKS'den aldığım notu yine NC olarak hesaplayıp 1 yıl sonra kullanabilir miyim ?
- Vize konusunda EVS yapmak benim için artı mıdır yoksa eksi midir ? Bana neden direkt üniversiteye başvurmadın ilk gittin derler mi ?
- Daha önce EVS yapan var mı ?

lilas

Re: Almanya'da ücretsiz 1 yıl gönüllü çalışmak(EVS)

Mesaj gönderen lilas » Cmt Haz 19, 2021 2:04 pm

Yerleştirme puanının senelerce kullanılabildiğini okumuştum. Sanırım 10 sene gibi bir süresi vardı. O konuda bir sıkıntı yaşamazsınız.

zAHo

Re: Almanya'da ücretsiz 1 yıl gönüllü çalışmak(EVS)

Mesaj gönderen zAHo » Cmt Haz 19, 2021 2:21 pm

lilas yazdı: Cmt Haz 19, 2021 2:04 pm Yerleştirme puanının senelerce kullanılabildiğini okumuştum. Sanırım 10 sene gibi bir süresi vardı. O konuda bir sıkıntı yaşamazsınız.
teşekkürler.