Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bunun imkani var mi? ve vize hakkinda

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Pzr Ara 21, 2008 9:14 pm

merhaba arkadaslar.
benim amacim orda master.fakat trden herhangi bir uniye mesela duisburg-essene bachelor icin basvurup kabul alip oranin dil kursuna gidip dsh yada testdafi kazanip, elimdeki belgeyle mastera basvursam olur mu?? yani bachelor basvurumu araci olarak kullansam.
sahtekarliga mi girer bu ordakiler icin??? hata mi yapmis olurum??

bir de ben orda mesela site uyelerinden bazilarinin yaptigi gibi uniden kabul almadan direkt dil kursuna gitsem orda uni arastirip basvursam.trde konsoloslukta gorevliye dil kursu ve sonrasinda egitim diyince bana D tipi vize mi yoksa C+D tipi vize mi verilir? sanirim D tipi oldumu diger ulkelere giris cikis olmuyo.C+D daha avantajli gibi.
hem okuyup hem calismam icinde ayriyetten bi vize turu var midir?

crazyfb

Mesaj gönderen crazyfb » Pzt Ara 22, 2008 2:23 pm

simdi oncelikle niye boyle yapmaya calistigini ben anlayamadim valla...:) amacin master sa master a basvur..neden bachelor basvurusu yapiyonki...belki bnm bilmedigim bisey vardir. Aciklarsan guzel olur. Yoksa mantksiz gibi duruyor.

Benim universiteden kabulum yok. Dil kursu ve sonrasinda universite dedim konsolosluga. D tipi vize aldim. Almanyada da 1 yillik oturum aldim. Oturum alinca zaten diger ulkelere giris serbest oluyor. Ogrenim vizesi alip buraya geldigin zaman, benim bildigim kadariyla calisabiliyorsun.

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Pzt Ara 22, 2008 2:58 pm

Mechanical. Ben soyle yaptim. Kabulum yoktu dil kursuna kayit oldum. Vizede de dil kursundan sonra universiteye basvuracagimi belirttim ve ogrenci adayi vizesi aldim. Yani yasalarda cok kasma yapmadilarsa ikinci secenek gecerli.

Ilk secenekteki sahtekarliga ise gerenk yok cunku bachelor sartli kabul alacagina master sartli kabul al... ;)

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Pzt Ara 22, 2008 4:32 pm

arkadaslar cevaplar icin tesekkur ederim
crazyfb,ben master dusunuyorum evet ama not ortalamam 2,5in biraz altinda oldugu icin korkuyorum.o yuzden bu yolu danismak istedim.demekki benmde alacagim vize tipi D olacak.cunku bende dil kursu sonrasi ordan basvuru yapmak istiyorum.ama yakin cevremde gerek universitelerden gerekse fachhochschulelerden 2,5in altinda master kabul alan arkadaslarim var.ama genede insanda bi tedirginlik oluyor
maniaturk,evet sartli kabulu masterdan almak en guzeli.sanirim bu anlattigim olay pek uygun olmazki tastikleyici bi cvp gelmedi.zaten orda bunu boyle yapmaya imkan vermezler ki onceden olmus olsaydi buraya forumda yazanlar olurdu.en sagliklisi sizlerin yaptiginiz yol.oraya dil kursuna gelip olan biteni orada ogrenip uygulamak..

liyan

Mesaj gönderen liyan » Sal Ara 23, 2008 11:35 am

merhaba mechanical kardesim biliyosun essen e basvurup ve lisans kabulu alanlardan biri de benm ama sana daha oncede soyledigim gibi bende ilk etapta master icin basvurmustum ancak onlarda bana lisans kabulu gonderdiler adamlarin bildigi bisey var demekki yoksa transkript ve diplomayi gordukleri halde neden lisans gondersinlerki deilmi
gurkana guveniyorum ben gurkan duiburgun fizik ve matematik alaninda secici oldugunu soylemisti ve bence de bundan kaynaklaniyo belkide suan sadece bana kursu kazandirmak amaclari neyse
bana bunu yanlis oldugu soylenmedi vizede problem olucaginida bende zaman kaybetmek istemedm acikcasi o yuzden zaten ilk etapta dil ogrenmek zorundayim ve daha sonra basvuru deistirebilecegimi dusundum ki buda soylendi bana ..
ve aslinda essen de de olsa benm orda begelrm ve yaptigim basvuru mevcut daha sonrada soyleyebilrim yani master basvurusu yaptigimi

kisacasi neden sahtekarlik dedin bu olaya anlamis deilim
incindm dogrusu yani neyse
hersey gonlunce olsun babay:|

liyan

Mesaj gönderen liyan » Sal Ara 23, 2008 12:06 pm

bu arad simdi ankarada ki daad ile gorustum bana vizede lisans kabulu olusunun hic bir sikinti getrmeyecegini soylediler bilginiz olsun arkadaslar yani yaptigimiz sey sahtekarlik deil zaten ilk etapta dil egitimi almak mis hedef herkese mutlu gunler :)

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Sal Ara 23, 2008 2:18 pm

merhaba liyan arkadasim suan cok dar bi zamanim var ama en kisa zamanda yazdigin seyler hakkinda uzun yazacagim..

bi kere sen benm daha yazdiklarimi tam anlayamamissin hemen uzerine alinmissin..

dikkat ettiysen sahtekarlik olur mu diye sordum. bu bir sahtekarliktir demedim:D

sanirim gozunden kacan satirlarim olmus ama malum bu aralar kafan karisik bu basvuru isleriyle belki ondan acele okudun,kafan mesgulken yanlis yorumladin sanirim. olabilir tabi boyle seyler sorun degil;)

liyan

Mesaj gönderen liyan » Sal Ara 23, 2008 4:04 pm

hih