Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Önlisans Mezunları Tercihlerini Nasıl Yapıyor?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
yachtcp

Önlisans Mezunları Tercihlerini Nasıl Yapıyor?

Mesaj gönderen yachtcp » Cmt Haz 12, 2021 7:27 pm

Merhabalar, nasılsınız?

Önlisans mezunları tercihlerini tr.de dgs ile geçebileceği benzer bölümlere göre mi yapıyor Almanya için?

Ben mesela dış ticaret bölümü mezunuyum, hangi bölümleri inceleyebilirim Almanya'da?

Kullanıcı avatarı
Alarech

Re: Önlisans Mezunları Tercihlerini Nasıl Yapıyor?

Mesaj gönderen Alarech » Cmt Haz 12, 2021 7:38 pm

yachtcp yazdı: Cmt Haz 12, 2021 7:27 pm Merhabalar, nasılsınız?

Önlisans mezunları tercihlerini tr.de dgs ile geçebileceği benzer bölümlere göre mi yapıyor Almanya için?

Ben mesela dış ticaret bölümü mezunuyum, hangi bölümleri inceleyebilirim Almanya'da?
DGS gerekmiyor hocam.Mesela sen Önlisans elektronik bitirdin,lisans öğrencisi gibi elektronik müh vs bölümüne başvurabilirsin.Dış ticarette de tam emin değilim fakat ekonomi,işletme gibi bölümler geçerli olabilir.

yachtcp

Re: Önlisans Mezunları Tercihlerini Nasıl Yapıyor?

Mesaj gönderen yachtcp » Cmt Haz 12, 2021 7:43 pm

Alarech yazdı: Cmt Haz 12, 2021 7:38 pm DGS gerekmiyor hocam.Mesela sen Önlisans elektronik bitirdin,lisans öğrencisi gibi elektronik müh vs bölümüne başvurabilirsin.Dış ticarette de tam emin değilim fakat ekonomi,işletme gibi bölümler geçerli olabilir.
Evet dgs gerekmediğini öğrendim fakat dediğim gibi bölüm tercihleri konusunda bilgilendirme bulamadım. Teknik bölümler için bu sorunun cevabı biraz daha kolay ama dış ticaret de öyle olmuyor. Misal veriyorum, 2015 yılında dgs ile marmara üniversitesi işletme enformatiği bölümünü kazandım, bölüm de almancaydı fakat ben kayıt yaptırdım fakat gitmedim hiç. Şimdi almanyada bu bölümün eşdeğeri Wirtschaftsinformatik, başvuru yapabiliyor muyum bu bölüme bunları araştırıyorum. Zaten başka bilgiler edinirsem başlığa da eklerim.