Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Goethe mi TUM mu ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
kernel

Goethe mi TUM mu ?

Mesaj gönderen kernel » Cum Ağu 20, 2010 12:11 pm

Merhaba herkese;

Ben foruma yeni uye oldum, yanlis bir yere yanlis bir baslik aciyorsam simdiden ozur dilerim.
Ben Istanbul\'da Bilgisayar Muhendisligini bitirdim ve Almanya\'da 3 master programina kabul edildim:

Technische Universitat Dresden _ Computational Logic
Goethe University Frankfurt am Main _ Computational Science (Neuroscience)
Technische Universitat Munich _ Biomedical Computing

Diger 2 universite Dresden\'den daha iyiymis anladigim kadariyla. Simdi Goethe ile TUM arasinda bir secim yapmaya calisiyorum. Bolum olarak 2si de ilgimi cekiyor. Ama TUM\'un reputasyonu dolayisiyla TUM\'dan yana dusuncelerim su an. Siz ne tavsiye edersiniz?

Bir de yanlis anlamis olabilirim ama bu saglik sigortasi her eyalette degisiklik gosteriyor sanirim. Dolayisiyla gidecegim yeri belirleyip sonra basvumam gerekiyor oyle degil mi ? Benim Turkiye\'de ozel ve devlet sigortam var. Sanirim Almanya\'daki saglik sigortasiyla ilgilenen kurumlardan birinde bu sigortalari tanitmam gerkiyor yanlis miyim ?