Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TU Clausthal hakkında

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Uncontrollablyfond

TU Clausthal hakkında

Mesaj gönderen Uncontrollablyfond » Cum Haz 11, 2021 7:06 pm

Arkadaşlar stk yapmamak için 1 sene burada lisans eğitimi almayı planlıyorum. "NOT: Başka STK istemeyen üniversite varsa yazabilirsiniz."
Okulu araştırdığımda Che üniversite sıralamasında en iyi mühendislik üniversitelerinden biri olduğunu gördüm ama anlamadığım mevzu bu okula girmek bu kadar kolayken -stk istemiyor, online başvuru alıyor, istediğin zaman başvurabiliyorsun(?), sıfır almancayla gidebiliyorsun(?)- galiba türkler tarafından pek de rağbet görmüyor. Bu kanıya varmamın sebebi ise youtube da veya başka mecralarda okulu arattığımda hakkında neredeyse türkçe bir şey yok. Bu durum "acaba neyi bilmiyorum" sorusunu sorduttu bana, sebebini bilen arkadaş cevaplarsa sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Alarech

Re: TU Clausthal hakkında

Mesaj gönderen Alarech » Cum Haz 11, 2021 7:16 pm

Uncontrollablyfond yazdı: Cum Haz 11, 2021 7:06 pm Arkadaşlar stk yapmamak için 1 sene burada lisans eğitimi almayı planlıyorum. "NOT: Başka STK istemeyen üniversite varsa yazabilirsiniz."
Okulu araştırdığımda Che üniversite sıralamasında en iyi mühendislik üniversitelerinden biri olduğunu gördüm ama anlamadığım mevzu bu okula girmek bu kadar kolayken -stk istemiyor, online başvuru alıyor, istediğin zaman başvurabiliyorsun(?), sıfır almancayla gidebiliyorsun(?)- galiba türkler tarafından pek de rağbet görmüyor. Bu kanıya varmamın sebebi ise youtube da veya başka mecralarda okulu arattığımda hakkında neredeyse türkçe bir şey yok. Bu durum "acaba neyi bilmiyorum" sorusunu sorduttu bana, sebebini bilen arkadaş cevaplarsa sevinirim.
Çünkü Almanya herkese üniversite bakımından şans verir.Genel olarak bazı bölümler hariç en iyisine gitmek de,orta hallisine gitmek de senin kararın oluyor.Kendini ölçüp,tartıp ona göre karar vermelisin.Özellikle o en iyi dediğimiz okul ve bölümler 'özellikle lisans için aşırı çalışma disiplini gerektiren' diyebileceğimiz tabire girer.Özellikle zamanında bitirmek istiyorsan.Hemen hemen o tip okulların mezuniyet oranı %30 civarındadır.Master eğitiminde müfredat vs ders zorluğu biraz daha kolaydır.

mannspiele

Mesaj gönderen mannspiele » Pzt Haz 14, 2021 9:42 pm

Kullanıcı avatarı
heilbronnman

Mesaj gönderen heilbronnman » Çrş Haz 16, 2021 8:48 am

Clausthal'de tahmin edemeyeceginiz kadar Turk var. Dil kursunda, okulda veya cevrede yasayan insanlarla gercekten hic azimsanmayacak sayida Turk ile karsilasabilirsiniz. 15bin nufuslu, trenin gitmedigi yalnizca otobus veya kendi aracinizla gidebildiginiz dagin basinda bir yer clausthal. En yakin yer goslar. Acikcasi bu yuzden cok insan tarifdan talep gormuyor. Okula kayit cok kolay fakat sonrasi zor. Mezuniyet orani cok dusuk. Ama clausthal tam bir ogrenci ve dag sehri. 65 e yakin göl var etrafinda. 3 4 supermarket disinda pek bilindik bir sey yok. Vakit öldürmektense calisip bir an once buyuk sehirlere gitmek istiyorsunuz. Insanlar zaten ya bunun icin erkenden okulu birakop baska okula gidiyor, ya da cok sevip okula devam ediyor. Aklinizda suphe olmasin. Turklerden talep gormemesi cok onemli degil. Onlarin bilincsizligidir. Clausthal cok tatli bir yer. Sadece bazi dezavantajlari var. Umursamazsaniz cok guzel zamanlar gecirip arkadasliklar kurarsiniz.

Iyi gunler dilerim
------------
Ich verstehe nur Bahnhof! :lol:

Cihate73

Mesaj gönderen Cihate73 » Cum Ağu 27, 2021 8:37 pm

Master için şartlı kabul almak istiyorum.gerekli pdf belge listesini yoladilar .
Ama bazılarını anlamadım yardımcı olacak olan varmı?

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Cum Ağu 27, 2021 8:43 pm

Cihate73 yazdı: Cum Ağu 27, 2021 8:37 pm Master için şartlı kabul almak istiyorum.gerekli pdf belge listesini yoladilar .
Ama bazılarını anlamadım yardımcı olacak olan varmı?
TU Clausthal önermem. Konsoloslukta sıkıntı çıkarıyormuş.

Cihate73

Mesaj gönderen Cihate73 » Cum Ağu 27, 2021 8:44 pm

bana İzmir konsoloslugu önerdi zaten,direk dil kursu Randevum vardi şartlı kabul oradan alabilirsin dedi

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Cum Ağu 27, 2021 8:46 pm

Cihate73 yazdı: Cum Ağu 27, 2021 8:44 pm bana İzmir konsoloslugu önerdi zaten,direk dil kursu Randevum vardi şartlı kabul oradan alabilirsin dedi
O üniversite dil kursundan para kazanmak için herkesi alıyordu. Değişti herhalde.

Cihate73

Mesaj gönderen Cihate73 » Cum Ağu 27, 2021 8:54 pm

şimdide başvuru ücreti vsr 75 Euro

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Cum Ağu 27, 2021 10:48 pm

Tu clausthal benim de şartlı kabul için başvurmak istediğim yerlerden. Yukarıda çok kötü konuşulmuş ama :D :D :D. Sanırım sonlara alacağım.