Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Güncel Vize alım süreleri ve randevu süreleri Hk.

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ilhan023309

Güncel Vize alım süreleri ve randevu süreleri Hk.

Mesaj gönderen ilhan023309 » Çrş May 12, 2021 6:28 pm

Merhaba arkadaşlar,
Şu anda bir okuldan kabulum var fakat asıl istediğim okulun kabulunun sonuçlanmasına da 1 ay var gibi gözüküyor. Semester başlangıç tarihi ile araya 8 haftalık bir tampon zaman koymak istiyorum ne olur ne olmaz diye. Bu yüzden size 2 sorum var bilgisi olan arkadaşlar yada deneyimi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.
1- Vize randevu tahsisi ile ilgili bir sıkışma mevcut mudur? ne kadar ileriye randevu atıyorlar?
2- Vize görüşmesinden sonra ulusal vizenin gelmesi bu son kısıtlamaların yumuşamasıyla birlikte ne kadarlık bir süre alıyor?
Europa-Universität Flensburg (EUF) - Flensburg

ebodur

Re: Güncel Vize alım süreleri ve randevu süreleri Hk.

Mesaj gönderen ebodur » Çrş May 12, 2021 7:08 pm

Bir okuldan kabulünüz varsa randevu almanızı tavsiye ederim. Vize randevusuna gidene kadar muhtemelen istediğiniz okuldan kabul gelir. Bu aralar sıkışma var şeklinde okumuştum. İkinci sorunuz cevabı için de ben Ankara’da 18 şubatta görüşmeye girdim ve eksik evraklarımı 19 martta teslim ettim hala bekliyorum.

ilhan023309

Mesaj gönderen ilhan023309 » Çrş May 12, 2021 7:17 pm

hocam yalnız şöyle bir sıkıntı var kabul gelen lisans beklediğim master. vize randevu alınırken lisans mı master diye soruyor diye sıkıntı ediyorum aslında. O konuda da net birşey bulamadım lisansı tıklayıp randevu alıp masterdan kabul ile gidersem ne gibi bir durum olur onu da bilmiyorum.
Europa-Universität Flensburg (EUF) - Flensburg

ebodur

Mesaj gönderen ebodur » Çrş May 12, 2021 7:28 pm

Anladım dostum bilemedim ben de açıkçası böyle bir durumda ne olur.

johnlock

Mesaj gönderen johnlock » Çrş May 12, 2021 10:56 pm

ebodur yazdı: Çrş May 12, 2021 7:08 pm Bir okuldan kabulünüz varsa randevu almanızı tavsiye ederim. Vize randevusuna gidene kadar muhtemelen istediğiniz okuldan kabul gelir. Bu aralar sıkışma var şeklinde okumuştum. İkinci sorunuz cevabı için de ben Ankara’da 18 şubatta görüşmeye girdim ve eksik evraklarımı 19 martta teslim ettim hala bekliyorum.
bu çok mantıklı ama olur ya, şimdi randevuyu 3 hafta sonraya verirlerse sıkıntı. tabii erteleme olayı mümkünse bilemeyeceğim

ebodur

Mesaj gönderen ebodur » Prş May 13, 2021 8:39 am

johnlock yazdı: Çrş May 12, 2021 10:56 pm bu çok mantıklı ama olur ya, şimdi randevuyu 3 hafta sonraya verirlerse sıkıntı. tabii erteleme olayı mümkünse bilemeyeceğim
Aynen bir defaya mahsus, randevuya 24 saat kalaya kadar erteleme mümkün.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum May 14, 2021 12:08 pm

Arkadaslar her tarafa vize basliklari acmayin lütfen. Tek basliktan devam edersek iyi olur:

viewtopic.php?f=7&t=15827&start=880
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kilitli