Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Var Olan Geçici Oturum ile Almanya'da Oturum iznine başvurmak.

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Seda.N.Ergul

Var Olan Geçici Oturum ile Almanya'da Oturum iznine başvurmak.

Mesaj gönderen Seda.N.Ergul » Cmt May 08, 2021 6:40 pm

Merhaba, Ben Türk vatandaşıyım. Slovenya'da devamlı yüksek lisans öğrencisiyim. Geçici oturum iznim 30.9.2021 tarihine dek geçerli. Kendi fakültemde Erasmus stajına başvurdum. staj yapacağım üniversite Lüneburg'da, oraya da değişim öğrencisi olarak başvuru yapacağım. Bu sayede, Erasmus stajj hibemi alarak, Almanya da öğrenci statüsünde kalarak stajımı yapabileceğim.
Aklıma takılan şu. Ben Lüneburga gittiğimde nasıl oturum izni alabilirim? Şu an nasıl bir yol izleyeceğimi hiç bilmiyorum. Türkiye\'de okusaydım Vize ye başvururdum ama şu an Ljubljana\'da yasıyorum. Şu an Slovenya'daki oturumumla Eylül 2021 de Lüneburg a gittiğimde oradaki Rathaus' a başvuru yaparak Oturum izni alabilir miyim? Bloke hesapta gereken para, kabul alacağım kurumdan enrollment kağıdı ve devamlı öğrencisi olduğum fakülteden öğrenci belgesi, artı sigorta belgemi sunsam başvurumu kabul ederler mi? Bu konuda bilginiz var mı veya bir hizmet sunabilir misiniz?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Var Olan Geçici Oturum ile Almanya'da Oturum iznine başvurmak.

Mesaj gönderen Physiker » Sal May 11, 2021 12:19 pm

Seda.N.Ergul yazdı: Cmt May 08, 2021 6:40 pm Merhaba, Ben Türk vatandaşıyım. Slovenya'da devamlı yüksek lisans öğrencisiyim. Geçici oturum iznim 30.9.2021 tarihine dek geçerli. Kendi fakültemde Erasmus stajına başvurdum. staj yapacağım üniversite Lüneburg'da, oraya da değişim öğrencisi olarak başvuru yapacağım. Bu sayede, Erasmus stajj hibemi alarak, Almanya da öğrenci statüsünde kalarak stajımı yapabileceğim.
Aklıma takılan şu. Ben Lüneburga gittiğimde nasıl oturum izni alabilirim? Şu an nasıl bir yol izleyeceğimi hiç bilmiyorum. Türkiye\'de okusaydım Vize ye başvururdum ama şu an Ljubljana\'da yasıyorum. Şu an Slovenya'daki oturumumla Eylül 2021 de Lüneburg a gittiğimde oradaki Rathaus' a başvuru yaparak Oturum izni alabilir miyim? Bloke hesapta gereken para, kabul alacağım kurumdan enrollment kağıdı ve devamlı öğrencisi olduğum fakülteden öğrenci belgesi, artı sigorta belgemi sunsam başvurumu kabul ederler mi? Bu konuda bilginiz var mı veya bir hizmet sunabilir misiniz?
Hic Almanya vizesi yoksa ve Slovakya da oturum izni varsa ya Slovakya dan yada Türkiye den vize basvurusu yapmaniz gerekiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com