Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

12. Sınıf öğrencisi için WinterSemester Başvurusu ve TestDaF geçerlilik

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
aliihsan

12. Sınıf öğrencisi için WinterSemester Başvurusu ve TestDaF geçerlilik

Mesaj gönderen aliihsan » Prş May 06, 2021 11:53 pm

Merhabalar, 11 Sınıf öğrencisiyim ve 21.04.2021 tarihinde Testdafda TDN4 seviyesine ulaştım. 12. Sınıf senemden sonra Almanya'da okumak istiyorum, fakat duyduklarım kadarıyla tarihlerin sıkıntılı olması nedeniyle 12. Sınıftan sonraki Wintersemester için başvuru yapılmıyor. Bu doğru mu, 2022 yılında mezun olduktan sonra aynı yılın wintersemsteri için başvuru yapamam mı, bazı üniversiteler, örneğin KIT duyduğum kadarıyla belgelerin sonra yüklenmesine izin veriyormuş. Böyle bi şansım olabilir mi. Bir de eğer ilk yılımda başvuramassam ve 1 yıl türkiyede kalma durumum olursa 2023 wintersemster için başvuru yapmış olacağım ve bu nedenle de testdafımın üzerinden 2 yıl geçmiş olacak. TestDaF'ın süre sıkıntısı olmadığını biliyorum, fakat belli bir yıldan sonra üniversitelerin eski TestDaF'ı çok sıcak kabul etmediklerini duymuştum. Bu Nisan ayında aldığım TestDaF için bu sıkıntı olur mu, bir de ilk senemde gitmemin bir imkanı var mı.
Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
KEINEBEGRENZUNG

Re: 12. Sınıf öğrencisi için WinterSemester Başvurusu ve TestDaF geçerlilik

Mesaj gönderen KEINEBEGRENZUNG » Cum May 07, 2021 11:31 am

Bazı ünilerin türkiyedeki bu durumdan haberi olduğu ve müsamaha gösterdikleri doğru yani evet imkanın var.
"Insubordination may only be the evidence of a strong mind"

rotten

Mesaj gönderen rotten » Pzr May 09, 2021 7:40 pm

Aynı soruyu ben de birkaç ay önce sormuştum, üniversitelere teker teker mail atmanı öneririm. Kendi deneyimimden hareketle, ki yaklaşık 10 üniversiteyle konuştum, ÖSYM belgesinin geç teslimi konusuna olumlu yaklaşan bir üniversitenin olmadığını söyleyebilirim. TestDaF belgesinin geçerliliğini de aynı şekilde üniversitelerle görüştüm, 2020'de aldığınız belge ile 2022'de sorunsuz başvurabilirsiniz yanıtını aldım, Humboldt gibi üniversiteler geçerlilik süresini 3 yıla çekse de genel olarak TestDaF süresiz geçerli kabul edilir dostum. Sommersemester'ı deneyebilirsin, ben öyle yapmayı düşünüyorum.

rotten

Mesaj gönderen rotten » Pzr May 09, 2021 7:46 pm

KIT belgelerin geç yüklenmesine izin veriyor muydu bu arada, görüştün mü?

aliihsan

Mesaj gönderen aliihsan » Pzt May 10, 2021 10:30 am

rotten yazdı: Pzr May 09, 2021 7:40 pm Aynı soruyu ben de birkaç ay önce sormuştum, üniversitelere teker teker mail atmanı öneririm. Kendi deneyimimden hareketle, ki yaklaşık 10 üniversiteyle konuştum, ÖSYM belgesinin geç teslimi konusuna olumlu yaklaşan bir üniversitenin olmadığını söyleyebilirim. TestDaF belgesinin geçerliliğini de aynı şekilde üniversitelerle görüştüm, 2020'de aldığınız belge ile 2022'de sorunsuz başvurabilirsiniz yanıtını aldım, Humboldt gibi üniversiteler geçerlilik süresini 3 yıla çekse de genel olarak TestDaF süresiz geçerli kabul edilir dostum. Sommersemester'ı deneyebilirsin, ben öyle yapmayı düşünüyorum.
Hocam öncelikle çok sağolun, ben Informatik istiyorum, şu ana kadar sitesinde baktığım hiçbir üniversite de Studienbeginne e Sommersemester için izin vermemiş o yüzden cidden sizin dediğiniz gibi bulamazsam bi sene beklicez gibi duruyo.

aliihsan

Mesaj gönderen aliihsan » Pzt May 10, 2021 10:31 am

rotten yazdı: Pzr May 09, 2021 7:46 pm KIT belgelerin geç yüklenmesine izin veriyor muydu bu arada, görüştün mü?
KIT ile bizzat iletişime geçmişliğim yok maalesef ya, sadece bi abimden duymuştum, böyle bi imkanın olduğunu söylemişti, bizzat emin değilim

rotten

Mesaj gönderen rotten » Pzt May 10, 2021 10:35 am

aliihsan yazdı: Pzt May 10, 2021 10:30 am Hocam öncelikle çok sağolun, ben Informatik istiyorum, şu ana kadar sitesinde baktığım hiçbir üniversite de Studienbeginne e Sommersemester için izin vermemiş o yüzden cidden sizin dediğiniz gibi bulamazsam bi sene beklicez gibi duruyo.
Şu üniversiteler Sommersemester imkânı tanıyor: https://www.studis-online.de/Studiengae ... s=Bachelor

Bölümü zulassungsfrei olarak sınıflandıran bazı üniversiteler de daha geç bir başvuruya izin veriyor, attığım linkteki "frei" kısmında böyle üniversiteleri görebilirsin.

aliihsan

Mesaj gönderen aliihsan » Pzt May 10, 2021 10:36 am

rotten yazdı: Pzr May 09, 2021 7:40 pm Aynı soruyu ben de birkaç ay önce sormuştum, üniversitelere teker teker mail atmanı öneririm. Kendi deneyimimden hareketle, ki yaklaşık 10 üniversiteyle konuştum, ÖSYM belgesinin geç teslimi konusuna olumlu yaklaşan bir üniversitenin olmadığını söyleyebilirim. TestDaF belgesinin geçerliliğini de aynı şekilde üniversitelerle görüştüm, 2020'de aldığınız belge ile 2022'de sorunsuz başvurabilirsiniz yanıtını aldım, Humboldt gibi üniversiteler geçerlilik süresini 3 yıla çekse de genel olarak TestDaF süresiz geçerli kabul edilir dostum. Sommersemester'ı deneyebilirsin, ben öyle yapmayı düşünüyorum.
Peki bu ÖSYM belgesinin geçerlilik süresi ne kadar, bi sene bekleyip başvursam yine geçerli olur mu

rotten

Mesaj gönderen rotten » Pzt May 10, 2021 10:37 am

aliihsan yazdı: Pzt May 10, 2021 10:36 am Peki bu ÖSYM belgesinin geçerlilik süresi ne kadar, bi sene bekleyip başvursam yine geçerli olur mu
ÖSYM belgesi 10 yıl boyunca geçerli, o konuda sorun çıkmaz.