Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da İş

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
zeitfürzeit

Almanya'da İş

Mesaj gönderen zeitfürzeit » Cmt May 01, 2021 9:42 pm

Arkadaşlar merhaba,

Birkaç farklı şekilde gördüğüm bilgilere net bir cevap aradığım için birkaç sorum olacaktı.
Şartlı kabul ile gittiğimiz takdirde dil kursu sırasında yine de çalışma iznimiz oluyor mu ve haftada kaç saat çalışma iznimiz oluyor? Ayrıca bu bize ayda ne kadar kazandırıyor?
İş bulmak çok mu zor? Bir öğrenci hangi alanlarda iş bulabiliyor? (Mesela ben master için gitmek istiyorum) Yoksa öğrenciler kendi okudukları alanlarda mı işler buluyor? Öyleyse ben Psikoloji bölümü mezunuyum, bunlar ne tür işler olur?

Şimdiden cevap vereceklere teşekkür ederim.
Herkese kolaylıklar dilerim, gerçekten zor bir süreç...

nacho

Re: Almanya'da İş

Mesaj gönderen nacho » Cmt May 01, 2021 10:04 pm

şartlı kabul alıp önce dil öğrenmek için kursa gittiğinizde çalışma iznimiz yok üniversite başlayınca çalışma iznimiz oluyor haftada 20 saati ve yılda 120 iş gününü aşmamak şartıyla

koloo

Mesaj gönderen koloo » Pzr May 02, 2021 12:57 am

zeitfürzeit yazdı: Cmt May 01, 2021 9:42 pm Arkadaşlar merhaba,

Birkaç farklı şekilde gördüğüm bilgilere net bir cevap aradığım için birkaç sorum olacaktı.
Şartlı kabul ile gittiğimiz takdirde dil kursu sırasında yine de çalışma iznimiz oluyor mu ve haftada kaç saat çalışma iznimiz oluyor? Ayrıca bu bize ayda ne kadar kazandırıyor?
İş bulmak çok mu zor? Bir öğrenci hangi alanlarda iş bulabiliyor? (Mesela ben master için gitmek istiyorum) Yoksa öğrenciler kendi okudukları alanlarda mı işler buluyor? Öyleyse ben Psikoloji bölümü mezunuyum, bunlar ne tür işler olur?

Şimdiden cevap vereceklere teşekkür ederim.
Herkese kolaylıklar dilerim, gerçekten zor bir süreç...
sehirden sehire belki memurdan memura degisiyor calisma izni. Yukarida direkt olarak sartli kabul ile calisma izninizin olamayacagi söylenmis ama benim 120 tam ya da 240 yarim gün calisma iznim var

burakbb

Mesaj gönderen burakbb » Pzr May 02, 2021 3:19 pm

Hangi şehirde yaşıyorsun iznin var ?

Kullanıcı avatarı
mutluay

Mesaj gönderen mutluay » Pzr May 02, 2021 8:55 pm

koloo yazdı: Pzr May 02, 2021 12:57 am sehirden sehire belki memurdan memura degisiyor calisma izni. Yukarida direkt olarak sartli kabul ile calisma izninizin olamayacagi söylenmis ama benim 120 tam ya da 240 yarim gün calisma iznim var
Şartlı kabul ile mi gittiniz peki ? Şu an dil okuluna mı devam ediyorsunuz ?
Meric MUTLUAY
FH-Dortmund
Maschinen-, Energie- und Umwelttechnik (M.Eng)

ertuu04

Mesaj gönderen ertuu04 » Pzr May 02, 2021 9:05 pm

koloo yazdı: Pzr May 02, 2021 12:57 am sehirden sehire belki memurdan memura degisiyor calisma izni. Yukarida direkt olarak sartli kabul ile calisma izninizin olamayacagi söylenmis ama benim 120 tam ya da 240 yarim gün calisma iznim var
yukarıdaki arkadaş doğru söylemiş :) Şartlı kabul alıp dil kursu süresince çalışma izni olmuyor. Ama istisnai olarak (anladığım kadarıyla siz) çalışma izni verilebiliyor dil kursu aralarında vb

koloo

Mesaj gönderen koloo » Pzt May 03, 2021 3:58 pm

mutluay yazdı: Pzr May 02, 2021 8:55 pm Şartlı kabul ile mi gittiniz peki ? Şu an dil okuluna mı devam ediyorsunuz ?
Aynen şartlı kabul. Dil okulundayım şu an

koloo

Mesaj gönderen koloo » Pzt May 03, 2021 3:59 pm

ertuu04 yazdı: Pzr May 02, 2021 9:05 pm yukarıdaki arkadaş doğru söylemiş :) Şartlı kabul alıp dil kursu süresince çalışma izni olmuyor. Ama istisnai olarak (anladığım kadarıyla siz) çalışma izni verilebiliyor dil kursu aralarında vb
Dil kursum devam ediyor arada değilim :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt May 03, 2021 4:54 pm

Asagidaki linkte ne kadar calisabilir, nasil is bulunur bilgiler ayrintili olarak yaziyor:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... is-bulmak/

Asagidaki linkte de hangi vize türüne basvuru yapip, o vize türünde hangi calisma haklarini alirsiniz onla ilgili ayrintili bilgiler anlatiliyor:

https://www.youtube.com/watch?v=HYe0TWRUiJI&t
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com