Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

NC-Frei Bölüm Kabul Şartları

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
kapt

NC-Frei Bölüm Kabul Şartları

Mesaj gönderen kapt » Sal Nis 27, 2021 6:36 pm

Arkadaşlar hangi üniversiteye baksam, çoğu informatik, it security, computer science bölümler NC-FREI yazıyor. Şimdi bu bölümler puan istemiyor mu? Yani Türkiye'de hangi bölümden mezun olursak olalım bu bölümlere nc-frei olduğu için başvurup kabul alabilir miyiz?

örn: türkiye'de kimya mezunu olup, almanya'da nc-frei informatik bölümüne başvurmak gibi.

dogakdm

Re: NC-Frei Bölüm Kabul Şartları

Mesaj gönderen dogakdm » Sal Nis 27, 2021 6:51 pm

kapt yazdı: Sal Nis 27, 2021 6:36 pm Arkadaşlar hangi üniversiteye baksam, çoğu informatik, it security, computer science bölümler NC-FREI yazıyor. Şimdi bu bölümler puan istemiyor mu? Yani Türkiye'de hangi bölümden mezun olursak olalım bu bölümlere nc-frei olduğu için başvurup kabul alabilir miyiz?

örn: türkiye'de kimya mezunu olup, almanya'da nc-frei informatik bölümüne başvurmak gibi.
bende öyle biliyodum bana biri 300 puan üstü gerek dedi yani tamamen kaç puan alırsan al değil. Master için bilmiyorum ama o konuda biri bilgilendirirse iyi olur

nacho

Mesaj gönderen nacho » Sal Nis 27, 2021 7:13 pm

kapt yazdı: Sal Nis 27, 2021 6:36 pm Arkadaşlar hangi üniversiteye baksam, çoğu informatik, it security, computer science bölümler NC-FREI yazıyor. Şimdi bu bölümler puan istemiyor mu? Yani Türkiye'de hangi bölümden mezun olursak olalım bu bölümlere nc-frei olduğu için başvurup kabul alabilir miyiz?

nc istemeyen bölümler veya üniversiteler puana bakmıyorlar

pdrpdrpdr

Mesaj gönderen pdrpdrpdr » Sal Nis 27, 2021 7:29 pm

nacho yazdı: Sal Nis 27, 2021 7:13 pm nc istemeyen bölümler veya üniversiteler puana bakmıyorlar
şartlı kabül almak için belli bir puan gerekiyormuş bana danışmanım böyle dedi, doğru değil mi?

kapt

Mesaj gönderen kapt » Sal Nis 27, 2021 7:33 pm

Ben türkiye'de önlisans sağlık okudum orada nc-frei informatik okumak istiyorum. Konuda bunu anlatmaya çalıştım. Böyle birşey mümkün mü?

nacho

Mesaj gönderen nacho » Sal Nis 27, 2021 9:04 pm

pdrpdrpdr yazdı: Sal Nis 27, 2021 7:29 pm şartlı kabül almak için belli bir puan gerekiyormuş bana danışmanım böyle dedi, doğru değil mi?
nc isteyen bir üniversiteden şartlı kabul istiyorsan evet tabi ama nc olmayan üniversiteden puana bakılmadan şartlı kabul alabilirsin danışmanların hepsi farklı birşey söyler ben bir çok danışman firmayla konuştum hepsi farklı bilgiler söyledi

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Sal Nis 27, 2021 9:15 pm

pdrpdrpdr yazdı: Sal Nis 27, 2021 7:29 pm şartlı kabül almak için belli bir puan gerekiyormuş bana danışmanım böyle dedi, doğru değil mi?
Bu tür danışmanları anlamıyorum arkadaş.Bu forumda 1 hafta geçiren biri bile bunlardan daha çok bilgiye sahip olur eminim.

Yusuftoprak02

Mesaj gönderen Yusuftoprak02 » Sal Nis 27, 2021 9:28 pm

Kesinlikle hocam. Bu forumu keşfetmeseydim bir danışmanın söylediğine göre açık liseli olduğum için Almanya’da hiçbir okula kabul alamayacağımı düşünecektim.

kapt

Mesaj gönderen kapt » Sal Nis 27, 2021 11:08 pm

Peki benim sorumun tam olarak cevabı nedir? Konu dağılmış sanırım : D

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Sal Nis 27, 2021 11:27 pm

kapt yazdı: Sal Nis 27, 2021 11:08 pm Peki benim sorumun tam olarak cevabı nedir? Konu dağılmış sanırım : D
Aynen öyle oldu :lol:
NC-frei bölümler genel bir puan istemez fakat girdiğin kontenjan doluysa insanlar puana göre ayrılır.Ve hangi bölümden mezun olursak olalım değil.Başvuracağın bölüm ya aynısı ya da alakalı bir bölüm olması gerek.

kapt

Mesaj gönderen kapt » Sal Nis 27, 2021 11:39 pm

Alarech yazdı: Sal Nis 27, 2021 11:27 pm Aynen öyle oldu :lol:
NC-frei bölümler genel bir puan istemez fakat girdiğin kontenjan doluysa insanlar puana göre ayrılır.Ve hangi bölümden mezun olursak olalım değil.Başvuracağın bölüm ya aynısı ya da alakalı bir bölüm olması gerek.
Bu dediğiniz NC bölümler için geçerli diye biliyorum. NC-frei bölümlerde mezun olduğumuz bölüm farketmeksizin dil şartını yerine getiriyorsak kabul alıyoruz diye biliyordum. :roll:

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Çrş Nis 28, 2021 12:05 am

kapt yazdı: Sal Nis 27, 2021 11:39 pm Bu dediğiniz NC bölümler için geçerli diye biliyorum. NC-frei bölümlerde mezun olduğumuz bölüm farketmeksizin dil şartını yerine getiriyorsak kabul alıyoruz diye biliyordum. :roll:
Maalesef.Dediğinizi yapabilmeniz için bu sene tekrardan sınava girip ilgili bölüme yerleşmeniz gerekiyor.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Nis 28, 2021 10:23 am

Evet kabul alabilirsiniz. Hatta edebiyat bölümü bitirip, NC frei yazan Informatik bütün üniversitelere kabul alirsiniz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ertuu04

Mesaj gönderen ertuu04 » Çrş Nis 28, 2021 12:51 pm

Physiker yazdı: Çrş Nis 28, 2021 10:23 am Evet kabul alabilirsiniz. Hatta edebiyat bölümü bitirip, NC frei yazan Informatik bütün üniversitelere kabul alirsiniz.
hocam bu cidden böyle mi? 1 senedir bu forumdayım sizden duydum ilk defa

Kullanıcı avatarı
mutluay

Mesaj gönderen mutluay » Çrş Nis 28, 2021 1:04 pm

Physiker yazdı: Çrş Nis 28, 2021 10:23 am Evet kabul alabilirsiniz. Hatta edebiyat bölümü bitirip, NC frei yazan Informatik bütün üniversitelere kabul alirsiniz.
sanırım şaka =)
Meric MUTLUAY
FH-Dortmund
Maschinen-, Energie- und Umwelttechnik (M.Eng)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Nis 28, 2021 1:28 pm

13 senedir bu bilgiyi paylasiyoruz aslinda. Sitedeki genel makalelerde var (Kimler Almanya da Okuyabilir) ve yine okumayi sevmediginiz icin youtube videosunda da anlattim (Lisans egitim icin sartlar). Bir cok ögrenciyi bu sekilde getirdik. Hatta bu dönem Türkiye de felsefe bitiren bir ögrencimiz geldi TH Mittelhessen de informatik egitimine 1 ay önce basladi.
www.deutschstudent.com

kapt

Mesaj gönderen kapt » Çrş Nis 28, 2021 2:11 pm

Physiker yazdı: Çrş Nis 28, 2021 1:28 pm 13 senedir bu bilgiyi paylasiyoruz aslinda. Sitedeki genel makalelerde var (Kimler Almanya da Okuyabilir) ve yine okumayi sevmediginiz icin youtube videosunda da anlattim (Lisans egitim icin sartlar). Bir cok ögrenciyi bu sekilde getirdik. Hatta bu dönem Türkiye de felsefe bitiren bir ögrencimiz geldi TH Mittelhessen de informatik egitimine 1 ay önce basladi.
Hocam ama ben önlisans bitirdim lisans değil. Yine de alakasız nc frei bölümlere başvurabilir miyim?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Nis 28, 2021 2:25 pm

Ben aradaki cevaplari okumadim hepsini. Ön lisans bitirdiyseniz durum farkli. Sizin sordugunuz soru su sekilde "örn: türkiye'de kimya mezunu olup, almanya'da nc-frei informatik bölümüne başvurmak gibi". Kimya bölümü ön lisans degil. Fakat ön lisanslar icin de gerekli bütün bilgileri asagidaki videoda anlattim yine:

https://www.youtube.com/watch?v=TcAiX2326JE&t=2s
www.deutschstudent.com

pdrpdrpdr

Mesaj gönderen pdrpdrpdr » Çrş Nis 28, 2021 6:01 pm

Physiker yazdı: Çrş Nis 28, 2021 1:28 pm 13 senedir bu bilgiyi paylasiyoruz aslinda. Sitedeki genel makalelerde var (Kimler Almanya da Okuyabilir) ve yine okumayi sevmediginiz icin youtube videosunda da anlattim (Lisans egitim icin sartlar). Bir cok ögrenciyi bu sekilde getirdik. Hatta bu dönem Türkiye de felsefe bitiren bir ögrencimiz geldi TH Mittelhessen de informatik egitimine 1 ay önce basladi.
merhaba, ben vizede sorun çıkartıyorlar diye duymuştum. Neden bölümü değiştirdiğinizi iyi anlatmanız gerekiyormuş doğrumu?

kapt

Mesaj gönderen kapt » Çrş Nis 28, 2021 10:41 pm

Physiker yazdı: Çrş Nis 28, 2021 2:25 pm Ben aradaki cevaplari okumadim hepsini. Ön lisans bitirdiyseniz durum farkli. Sizin sordugunuz soru su sekilde "örn: türkiye'de kimya mezunu olup, almanya'da nc-frei informatik bölümüne başvurmak gibi". Kimya bölümü ön lisans degil. Fakat ön lisanslar icin de gerekli bütün bilgileri asagidaki videoda anlattim yine:

https://www.youtube.com/watch?v=TcAiX2326JE&t=2s
Evet karısıklık olmus orada pardon. Önlisans Tıbbi Laboratuvar okudum. Sağlık ile ilgili bölümlere başvurabileceğimi biliyorum fakat, nc-frei informatik başvuramaz mıyım hocam? Mezun olduğum bölüm informatikle alakası olmasa bile nc-frei olduğu için kabul edebilirler yazmıslar yukarıda. (tıbbi lab.)