Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lisans Tamamlama

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
lilas

Lisans Tamamlama

Mesaj gönderen lilas » Çrş Mar 24, 2021 12:40 pm

Herkese merhabalar🥰

Şu an Türkiye'de %100 Almanca Wirtschaftsinformatik (Yönetim Bilişim Sistemleri) okuyorum. İkinci sınıftayım. Seviyem B1, ama biraz hamladığımı düşünüyorum özellikle online sistemde, bu yüzden birkaç ay bilgilerimi tazelemeye ayırmam gerekiyor. Sonrasında eğer üçüncü sınıfın sonuna kadar dilimi C1 yapıp Almanya'da lisans başvurusu yapmak istiyorum. Hem Almanya'daki eğitimin çok daha iyi olduğuna inanıyorum hem de hayatımı Almanya'da devam ettirmek istiyorum. Ben aslında Master düşünüyordum ama açıkcası daha fazla burada kalmanın artık sadece vakit kaybettirdiğini düşünmeye başladım.

Fakat burada üç sene boyunca okuduktan sonra, üniversiteye sıfırdan başlamak ve verdiğim dersleri tekrar almak benim için yıpratıcı olacaktır. Tekrar aynı bölüme başlamak istediğim için derslerimi saydırabilmek benim adıma çok önemli. Makaleler kısmında, "Kabul alip ders tanitim islemlerini gerceklestirdikten sonra size en uygun ve en cok ders tanittirdiginiz üniversiteye kaydinizi yaparak egitime baslarsiniz." diye bir paragrafa denk geldim.

Acaba henüz Türkiye'deyken, bu işlemler nasıl verimli bir şekilde yürütülüyor?

Ek olarak, buradan 180 kredi almış olacağım. Sizce en azından bunların yarısını saydırmam mümkün olabilir mi? Almanyadaki bölümün en azından üçte biri gibi bir bölümünden geçmiş sayılabilsem, benim için çok iyi olurdu.

Çok uzattım ama, üniversite bitirmenin zorluğunu çok kez okudum. Bir FH'a gitmek bu açıdan daha iyi olabilir mi sizce?

Çok teşekkürler herkese💜