Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

fachhochschule südwestfalen :)

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
bar2an

Re: fachhochschule südwestfalen :)

Mesaj gönderen bar2an » Pzr Kas 28, 2021 4:34 pm

okula kayıt yaptırdım ve derslere başladım, ilgilenen kişilere elimden geldiğince bilgi sağlamaya çalışırım.

helegna

Mesaj gönderen helegna » Pzr Kas 28, 2021 8:32 pm

bar2an yazdı: Pzr Kas 28, 2021 4:34 pm okula kayıt yaptırdım ve derslere başladım, ilgilenen kişilere elimden geldiğince bilgi sağlamaya çalışırım.
Merhaba, öncelikle hayırlı olsun, ben şuan farklı bir okul için vize başvurusu yaptım ama bu okula da başvurum vardı ancak daha bir yanıt gelmedi. Size kabul mektubunuz deadline’dan ne kadar sonra gelmişti?

casanova

Mesaj gönderen casanova » Pzt Kas 29, 2021 12:14 pm

bar2an yazdı: Pzr Kas 28, 2021 4:34 pm okula kayıt yaptırdım ve derslere başladım, ilgilenen kişilere elimden geldiğince bilgi sağlamaya çalışırım.
Biliyorum bölüm NC frei ama sizin NC puanınız kaçtı acaba

bar2an

Mesaj gönderen bar2an » Pzt Kas 29, 2021 3:24 pm

selamlar, iki mesaja toplu cevap vereyim, çok teşekkür ederim.

uni-assist'in evraklarımı incelemesi 9 hafta sürdü ve deadline'dan birkaç gün önce okula iletildi. okula iletilmesinden 3-4 gün sonra kabul mektubu geldi okuldan.

uni-assist NC puanımı Türkiye'de bitirdiğim üniversite ortalamama göre hesapladı - 3.1

lonelypup

Mesaj gönderen lonelypup » Cmt Mar 05, 2022 12:08 am

bar2an yazdı: Pzt Kas 29, 2021 3:24 pm selamlar, iki mesaja toplu cevap vereyim, çok teşekkür ederim.

uni-assist'in evraklarımı incelemesi 9 hafta sürdü ve deadline'dan birkaç gün önce okula iletildi. okula iletilmesinden 3-4 gün sonra kabul mektubu geldi okuldan.

uni-assist NC puanımı Türkiye'de bitirdiğim üniversite ortalamama göre hesapladı - 3.1
ya acaba dersler vs. şuan nasıl gidiyor? okul çok hoşuma gittiği için başvurmak da istiyorum ama sayısal dersler biraz gözümü korkuttu, bir değerlendirme yapabilir misiniz acaba? ayrıca çok özel olmayacaksa türkiye'de hangi bölümden mezun olduğunuzu da sorabilir miyim? çok teşekkürler

bar2an

Mesaj gönderen bar2an » Cmt Mar 05, 2022 8:13 am

lonelypup yazdı: Cmt Mar 05, 2022 12:08 am ya acaba dersler vs. şuan nasıl gidiyor? okul çok hoşuma gittiği için başvurmak da istiyorum ama sayısal dersler biraz gözümü korkuttu, bir değerlendirme yapabilir misiniz acaba? ayrıca çok özel olmayacaksa türkiye'de hangi bölümden mezun olduğunuzu da sorabilir miyim? çok teşekkürler
Daha ilk dönemde ve o dönemi de uzaktan geçirdiğim için çok sağlıklı yorum yapamam ancak ders programı keyifli diyebilirim. Matematik, MIS ve IT gibi derslerin yanında Işletme ve Muhasebe aldım. Nam salmış üniversitelere kıyasla kolay olduğu aşikar. Türkiye'de uluslararası işletme okudum

lonelypup

Mesaj gönderen lonelypup » Cmt Mar 05, 2022 10:11 am

bar2an yazdı: Cmt Mar 05, 2022 8:13 am Daha ilk dönemde ve o dönemi de uzaktan geçirdiğim için çok sağlıklı yorum yapamam ancak ders programı keyifli diyebilirim. Matematik, MIS ve IT gibi derslerin yanında Işletme ve Muhasebe aldım. Nam salmış üniversitelere kıyasla kolay olduğu aşikar. Türkiye'de uluslararası işletme okudum
çok sağolun :))

ankara06

Mesaj gönderen ankara06 » Sal Mar 15, 2022 7:18 pm

bar2an yazdı: Cmt Mar 05, 2022 8:13 am Daha ilk dönemde ve o dönemi de uzaktan geçirdiğim için çok sağlıklı yorum yapamam ancak ders programı keyifli diyebilirim. Matematik, MIS ve IT gibi derslerin yanında Işletme ve Muhasebe aldım. Nam salmış üniversitelere kıyasla kolay olduğu aşikar. Türkiye'de uluslararası işletme okudum
Öncelikle merhaba. Yorumların yakın zamanda yapılmış olduğunu görünce kendimi tutamadım hemen bir hesap açtım. Ben de bugün FH SWF'de business administration with informatics bölümüne başvurdum. Okulu çok araştırdım, ders içeriklerini defalarca okudum, info session'lara katıldım ancak yaşayıp deneyimlemiş biri olarak sizinle konuşmak isterim.

Ben liseden geçen sene mezun oldum ve yakın zamana kadar Almanya'da işletme okumak istiyordum.
Açıkcası fh südwestfalen'i görene kadar informatik hakkında bir bölüm okumaya hiç niyetim yoktu (mat ağrılıklı olduğu için).

-Kendi tecrübelerinizden yola çıkarak, programlama ve bilgisayar bilimi hakkında hiçbir geçmişi olmayan biri bu bölümde zorlanır der misiniz?
(Bölümün öğrenci portfolyosunu inceledim herkesin ya üniversite geçmişi var, ya iş tecrübesi var :D Bi velet benim herhalde.)

-Matematik en zayıf noktam, ve bu yüzden endişeliyim .Almanya'da üniversite okumak hem çok emek, hem maddi güç hem de zaman isteyen bir olay olduğu için doğru bölümü seçmek istiyorum.

Ödevler, sınavlar, okulun zorluğu, matematik ve informatik konularının bölüm içine ne kadar dahil olduğu hakkında, önerir misiniz önermez misiniz vs. Birkaç cümle dahi olsa bir şeyler paylaşırsanız çok mutlu olurum. Belki benim endişelerimi siz de zamanında yaşamışsınızdır
En son ankara06 tarafından Sal Mar 15, 2022 7:23 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

ankara06

Mesaj gönderen ankara06 » Sal Mar 15, 2022 7:19 pm

Uzun yorum için kusura bakmayın. Belki aşırı fazla düşünüyorum ve daha kabul bile almadığım halde yapamayacağım diye stres oluyorum.
Almanyada eğitim hakkında o kadar çok şey izleyip okudum ki daha gitmeden korkmaya başladım. Bu arada sizin okul neydi acaba Türkiye'de?

bar2an

Mesaj gönderen bar2an » Cum Mar 18, 2022 7:03 pm

ankara06 yazdı: Sal Mar 15, 2022 7:18 pm Öncelikle merhaba. Yorumların yakın zamanda yapılmış olduğunu görünce kendimi tutamadım hemen bir hesap açtım. Ben de bugün FH SWF'de business administration with informatics bölümüne başvurdum. Okulu çok araştırdım, ders içeriklerini defalarca okudum, info session'lara katıldım ancak yaşayıp deneyimlemiş biri olarak sizinle konuşmak isterim.

Ben liseden geçen sene mezun oldum ve yakın zamana kadar Almanya'da işletme okumak istiyordum.
Açıkcası fh südwestfalen'i görene kadar informatik hakkında bir bölüm okumaya hiç niyetim yoktu (mat ağrılıklı olduğu için).

-Kendi tecrübelerinizden yola çıkarak, programlama ve bilgisayar bilimi hakkında hiçbir geçmişi olmayan biri bu bölümde zorlanır der misiniz?
(Bölümün öğrenci portfolyosunu inceledim herkesin ya üniversite geçmişi var, ya iş tecrübesi var :D Bi velet benim herhalde.)

-Matematik en zayıf noktam, ve bu yüzden endişeliyim .Almanya'da üniversite okumak hem çok emek, hem maddi güç hem de zaman isteyen bir olay olduğu için doğru bölümü seçmek istiyorum.

Ödevler, sınavlar, okulun zorluğu, matematik ve informatik konularının bölüm içine ne kadar dahil olduğu hakkında, önerir misiniz önermez misiniz vs. Birkaç cümle dahi olsa bir şeyler paylaşırsanız çok mutlu olurum. Belki benim endişelerimi siz de zamanında yaşamışsınızdır
merhabalar, öncelikle endişeleriniz yersiz değil tabii ki, elimden geldiğince cevaplamaya çalışayım. öncelikle öğrenci portföyü dediğiniz gibi benim gibi daha önce mezun olmuş ve çeşitli tecrübesi olan insanların çoğunluğuyla birlikte liseden mezun olup direkt başlayan insanlardan oluşuyor. genel kanım kimsenin muhteşem bir altyapısı olmadığı şeklinde ama eğitimin güzel planlanması sayesinde gayet parlak kariyerleri mezunlar görmek mümkün.

gözlemlerim ve sohbetlerim sonrasında söyleyebilirim ki informatik almanya için çok kritik bir alan ve özellikle işletme informatigi kariyer pazarında ciddi talep görüyor. bilgisayar bilimleri ve programlama geçmişinizin olmaması gözünüzü korkutmasın, müfredat kesinlikle sıfırdan başlayarak ilerliyor ve her dersin teori anlatımı yanında egzersiz dersleri de oluyor. dönemi konulara hakim olmadan bitirmek için çaba sarfetmek gerekir.

ancak matematik için daha net konuşmam gerekir, müfredat içeriğinde hemen hemen her dersin altyapısı matematik üstüne kurulu. (business maths, accounting vs) ancak bu da demek değildir ki okuyamazsınız, matematik pratiği kazanarak programlama bilinci dahil diğer dersleri de rahatlıkla geçebilirsiniz.

sınavlar hakkında çok fazla yorum yapamayacağım çünkü almanya’ya geldikten sonra girmeyi tercih ettim ama mock sinavlar ve arkadaşlarımın notlarına bakarak söyleyebilirim ki gözünüzü korkutacak bir durum yok.

ilk diplomamı dokuz eylül’den aldım. bunun yanısıra kampüsün bulunduğu şehir olan soest cok sevimli ve sakin bir şehir. büyük şehirlere yakın olması sebebiyle iş veya sosyal yasam konusunda da sıkıntı çekeceğinizi sanmıyorum. farklı sorularınız olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

ankara06

Mesaj gönderen ankara06 » Cum Mar 18, 2022 10:06 pm

bar2an yazdı: Cum Mar 18, 2022 7:03 pm merhabalar, öncelikle endişeleriniz yersiz değil tabii ki, elimden geldiğince cevaplamaya çalışayım. öncelikle öğrenci portföyü dediğiniz gibi benim gibi daha önce mezun olmuş ve çeşitli tecrübesi olan insanların çoğunluğuyla birlikte liseden mezun olup direkt başlayan insanlardan oluşuyor. genel kanım kimsenin muhteşem bir altyapısı olmadığı şeklinde ama eğitimin güzel planlanması sayesinde gayet parlak kariyerleri mezunlar görmek mümkün.

gözlemlerim ve sohbetlerim sonrasında söyleyebilirim ki informatik almanya için çok kritik bir alan ve özellikle işletme informatigi kariyer pazarında ciddi talep görüyor. bilgisayar bilimleri ve programlama geçmişinizin olmaması gözünüzü korkutmasın, müfredat kesinlikle sıfırdan başlayarak ilerliyor ve her dersin teori anlatımı yanında egzersiz dersleri de oluyor. dönemi konulara hakim olmadan bitirmek için çaba sarfetmek gerekir.

ancak matematik için daha net konuşmam gerekir, müfredat içeriğinde hemen hemen her dersin altyapısı matematik üstüne kurulu. (business maths, accounting vs) ancak bu da demek değildir ki okuyamazsınız, matematik pratiği kazanarak programlama bilinci dahil diğer dersleri de rahatlıkla geçebilirsiniz.

sınavlar hakkında çok fazla yorum yapamayacağım çünkü almanya’ya geldikten sonra girmeyi tercih ettim ama mock sinavlar ve arkadaşlarımın notlarına bakarak söyleyebilirim ki gözünüzü korkutacak bir durum yok.

ilk diplomamı dokuz eylül’den aldım. bunun yanısıra kampüsün bulunduğu şehir olan soest cok sevimli ve sakin bir şehir. büyük şehirlere yakın olması sebebiyle iş veya sosyal yasam konusunda da sıkıntı çekeceğinizi sanmıyorum. farklı sorularınız olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
çok teşekkür ederim yanıtınız için, içim rahatladı. öğrendiğim kadarıyla %15 gibi düşük bir drop out oranı varmış bölümün. öğrencilerin yalnızca %40'ı zamanında bitirebiliyormuş ama önemli olan bitirmek bence :D mat muhtemelen zorlayacak beni ama denemeden bilemem elbette. anladığım kadarıyla ilk dönem Financial Accounting, Business Mathematics, MIS matematik içeriyor. 2. dönem cost accounting-microeconomics ve 3. dönem corporate finance.

Açıkcası lise hayatı boyunca matematik dersinde başarılı olamamışken bu bölümü seçerek çok mu risk alıyorum bilmiyorum şuan.

Her neyse ben sizi daha fazla rahatsız etmeyeyim ama ola ki iletişimde kalmak isterseniz instagram adresim puppa246

beyaz23

Mesaj gönderen beyaz23 » Pzr Ara 25, 2022 4:35 pm

bar2an yazdı: Cum Mar 18, 2022 7:03 pm merhabalar, öncelikle endişeleriniz yersiz değil tabii ki, elimden geldiğince cevaplamaya çalışayım. öncelikle öğrenci portföyü dediğiniz gibi benim gibi daha önce mezun olmuş ve çeşitli tecrübesi olan insanların çoğunluğuyla birlikte liseden mezun olup direkt başlayan insanlardan oluşuyor. genel kanım kimsenin muhteşem bir altyapısı olmadığı şeklinde ama eğitimin güzel planlanması sayesinde gayet parlak kariyerleri mezunlar görmek mümkün.

Merhabalar kalacak yer işini nasıl halletiniz Soest'de?Ve TK,AT11i onaylıyor mu?