Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universitaet Duisburg-Essen / ISE Electrical and Electronic Engineering

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Mujaheed

Universitaet Duisburg-Essen / ISE Electrical and Electronic Engineering

Mesaj gönderen Mujaheed » Prş Tem 15, 2010 4:41 pm

Merhabalar,

Uzun zamandir (yaklasik 4 aydir) burayi ciddi ve duzenli olarak takip etmekteyim. Ne var ki, bulundugum durumla ilgili tam tatmin edici dokumanlar ve bilgi bulamadim. Sonunda baslik acmaya, bulundugum durumu ve kafamdakilerini ifade etmeyi uygun buldum. Oncelikle ozveriyle ilgilenen arkadaslara cok tesekkur ederim. Durumum soyledir; Alman Vatandasiyim, 2000\'de Turkiye\'ye okumak icin gittim. Orda liseyi bitirdim ve YOS\'e girerek, Elektrik-Elektronik Muhendisligini (Eskisehir Osmangazi) kazandim. 2.Sinifa geldigimde artik burdaki egitimin beni tatmin etmedigini gordum ve internetten benim bolumumle alakali Almanya\'da Universiteleri incelemelerde bulundum (NRW\'deki). Istegim, tekrar sifirdan baslamakta olabilir, verdigim dersleri tanitmakta olabilir. Arastirmalarim beni Duisburg-Essen Universitesi ISE programina basvurmamin mantikli oldugunu gosterdi ve cikip Almanyaya geldim. Elimdeki olan;

- Lise Diplamasi
- Lise Transcripti
- Universite Transcripti
- Ingilizce bildigime dair Universitemden belge
(Hepsinin Almanca tercumeleri mevcut.)

Bunlari Universiteye verdim ve cevap bekliyorum ISE-Prufungsausschusstan. Size sorum su; kabul durumum ne olur ? Ne gibi eksikler cikabilir karsima ? Turkiyedeki Universitemde veremedigim dersler basima burda bi sykinti olusturabilir mi ? Daha baska neler tavsiye edersiniz yapmam seylerle ilgili ? Bunlari bir de tecrubeli arkadaslarima sormak istedim.

Saygi ve Sevgilerimle..