Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İkinci kez yüksek lisans için vize almak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
NomadicBishop

İkinci kez yüksek lisans için vize almak

Mesaj gönderen NomadicBishop » Prş Oca 28, 2021 4:23 am

Merhaba arkadaşlar,

Durumum biraz karışık: Daha önce Almanya'da FAU Erlangen-Nürnberg master'a başladım ancak yaşadığım bazı sorunlardan ötürü oturum yenileme başvurusu yapmadan, kendi istediğimle Türkiye'ye geri döndüm. Yaklaşık 4 yıl orada yaşadım. Çeşitli işlerde çalıştım. Şu anda yüksek lisansımı tamamlamak için birkaç üniversiteye başvuru yaptım. Eğer kabul alırsam, daha önceden yüksek lisansı bırakmış olmamın vizeye bir sorun olarak yansıması durumu olabilir mi? Farklı bir bölüme başlasam daha mı kolay olur? (FAU'daki bölümüm Endüstri Müh. -WING- idi. Almanca B2 ve TestDAF sertifikalarım var.)

Teşekkür ederim yardımlarınız için.

Saygılarımla

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: İkinci kez yüksek lisans için vize almak

Mesaj gönderen Physiker » Prş Oca 28, 2021 2:26 pm

Dönüs gerekcelerinizi ve neden tekrar dönmek istediginizi güzel bir sekilde aciklarsaniz bir problem olmaz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

akbassevvall

Mesaj gönderen akbassevvall » Prş Oca 28, 2021 4:15 pm

NomadicBishop yazdı: Prş Oca 28, 2021 4:23 am Merhaba arkadaşlar,

Durumum biraz karışık: Daha önce Almanya'da FAU Erlangen-Nürnberg master'a başladım ancak yaşadığım bazı sorunlardan ötürü oturum yenileme başvurusu yapmadan, kendi istediğimle Türkiye'ye geri döndüm. Yaklaşık 4 yıl orada yaşadım. Çeşitli işlerde çalıştım. Şu anda yüksek lisansımı tamamlamak için birkaç üniversiteye başvuru yaptım. Eğer kabul alırsam, daha önceden yüksek lisansı bırakmış olmamın vizeye bir sorun olarak yansıması durumu olabilir mi? Farklı bir bölüme başlasam daha mı kolay olur? (FAU'daki bölümüm Endüstri Müh. -WING- idi. Almanca B2 ve TestDAF sertifikalarım var.)

Teşekkür ederim yardımlarınız için.

Saygılarımla

Bir şey sorabilir miyim üniversiteye başvururken evraklarınızı yenilediniz mi? Tekrar baştan yaptınız mı yoksa aynı evraklarla mı başvurdunuz?

NomadicBishop

Mesaj gönderen NomadicBishop » Prş Oca 28, 2021 7:40 pm

Physiker yazdı: Prş Oca 28, 2021 2:26 pm Dönüs gerekcelerinizi ve neden tekrar dönmek istediginizi güzel bir sekilde aciklarsaniz bir problem olmaz.
Teşekkür ederim, Physiker. Genel olarak, niyet mektubunda amacımın mümkün olan en kısa sürede yüksek lisansımı tamamlamak olduğunu, bunun içinde FAU'dan aldığım benzer dersler için ders saydırma işlemine başvuracağımı belirteceğim. Sizce yeterli olur mu yoksa ekleme yapmalı mıyım? İyi akşamlar.

NomadicBishop

Mesaj gönderen NomadicBishop » Prş Oca 28, 2021 7:42 pm

akbassevvall yazdı: Prş Oca 28, 2021 4:15 pm
Aynı evraklarla başvurdum. Sadece motivasyon mektubunu güncel durumumla alakalı olarak değiştirdim ve evraklara FAU'daki transkriptimi ekledim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Oca 29, 2021 5:55 pm

NomadicBishop yazdı: Prş Oca 28, 2021 7:40 pm Teşekkür ederim, Physiker. Genel olarak, niyet mektubunda amacımın mümkün olan en kısa sürede yüksek lisansımı tamamlamak olduğunu, bunun içinde FAU'dan aldığım benzer dersler için ders saydırma işlemine başvuracağımı belirteceğim. Sizce yeterli olur mu yoksa ekleme yapmalı mıyım? İyi akşamlar.
Normalde yeterli olur.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com