Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Work and Travel Sonrası Almanya'da Erasmus

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
wesleyan_36

Work and Travel Sonrası Almanya'da Erasmus

Mesaj gönderen wesleyan_36 » Sal Oca 26, 2021 10:58 am

Merhabalar, durumum şöyle.
Haziran15-Ekim1 arası Amerika'da work and travel yapacağım. Almanya'da Erasmus ile gideceğim okul 18 Ekim'de açılıyor.

Okulun bana kabul mektubu göndermesi nisan ayının sonlarını buluyor. Kabul mektubu ile AT11 için başvuru yapmam gerekiyor.

Öğrendiğim kadarıyla vize başvurusu için AT11'i en başta 3 aylık veriyorlar.

Bu bağlamda 2 sorum var.
Nisan ortası gibi vizeye başvuracağım, eğer haziranın 15'ine kadar çıkarsa, çıkar :D , çıkmaz ise ben Amerika'da olacağım bu durum nasıl olacak?
Yani vize randevusu aldım, vize mülakatına gittim geldim ve vizemin çıkmasını bekliyorum, vize çıktığı zaman Türkiye'de olmama durumum var bu sıkıntı çıkarır mı? Amerika'daki Almanya Konsolosluğu'ndan bu belgeleri mi alabilir miyim? veya vize çıktıktan sonra geri dönmem mi gerekiyor?

Diğer sorum ise:
AT11 için 3 ay bittikten sonra ben Amerika'da olacağım için bunu ailemden birisi gidip uzatabilir mi? yoksa benim fiziksel olarak gitmem mi gerekiyor?

duisburger

Re: Work and Travel Sonrası Almanya'da Erasmus

Mesaj gönderen duisburger » Sal Oca 26, 2021 12:11 pm

Cikmazsa vizen evine sonradan gelir, ya birisi ABD ye kargoyla yollar ya gelip Türkiye den alip ordan Almanya ya gecersin. At11 i bilmiyorum.

lilas

Re: Work and Travel Sonrası Almanya'da Erasmus

Mesaj gönderen lilas » Çrş Oca 27, 2021 11:08 pm

viewtopic.php?f=53&t=11698&p=135737&hil ... le#p135737

Bu başlıkta "Sizin yerinize AT11 belgenizi aileniz de alabilir," diye belirtilmiş.