Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Germanistik Bölümü

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
kmlzeitung

Germanistik Bölümü

Mesaj gönderen kmlzeitung » Pzt Oca 25, 2021 6:21 pm

Merhabalar. Dil bölümü öğrencisi olduğum için almanyada bu bölümü okumayı düşünüyorum tavsiye eder misiniz?ve Almanya da okuyabilecegim dil bölümleri nelerdir

Bilker

Re: Germanistik Bölümü

Mesaj gönderen Bilker » Sal Oca 26, 2021 10:42 am

Tahminimce en az 18-19 yaslarindasin. Yani yetiskin bir bireysin. Yetiskin birine sen büyüyünce su ol, bunu oku sunu okuma diye tavsiyelerdemi bulunalim? Dil ile ilgili bir sürü bölüm var. Tek tek onlarimi yazalim? Allah askina biraz kendinizi adam yerine koyun ya.

kmlzeitung

Mesaj gönderen kmlzeitung » Sal Oca 26, 2021 11:50 am

Bilker yazdı: Sal Oca 26, 2021 10:42 am Tahminimce en az 18-19 yaslarindasin. Yani yetiskin bir bireysin. Yetiskin birine sen büyüyünce su ol, bunu oku sunu okuma diye tavsiyelerdemi bulunalim? Dil ile ilgili bir sürü bölüm var. Tek tek onlarimi yazalim? Allah askina biraz kendinizi adam yerine koyun ya.
1-bana hiç bir şey tavsiye etmek zorunda değilsin
2-bu başlığa KENDİ IRADENLE bir şeyler yazmak istersen veya yardımcı olmak istersen olabilirsin kimse seni zorlamiyor bana bütün bölümleri sırala diye
3-demek istediğim bu bölümü okumuş arkadaşlar varsa onların tavsiyesini alicaktim senlik bir durum yok yani her konuya yazmak veya cevap vermek zorunda değilsin.

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Sal Oca 26, 2021 12:13 pm

Yahu kardesim hemen parlama da, arkadas hakli yani. Kac yasinda adamsin, daha ne okuyacagina simdimi karar veriyorsun? Dil bölümleriyle biraz ilgisin belliki, simdi insanlar cikip sana tek tek dille ilgili bölümlerimi saysin burda? Biraz daha yetiskin gibi düsünmeyi deneyin.

kmlzeitung

Mesaj gönderen kmlzeitung » Sal Oca 26, 2021 12:52 pm

duisburger yazdı: Sal Oca 26, 2021 12:13 pm Yahu kardesim hemen parlama da, arkadas hakli yani. Kac yasinda adamsin, daha ne okuyacagina simdimi karar veriyorsun? Dil bölümleriyle biraz ilgisin belliki, simdi insanlar cikip sana tek tek dille ilgili bölümlerimi saysin burda? Biraz daha yetiskin gibi düsünmeyi deneyin.
12.sınıf öğrencisiyim ben.tam olarak ne zaman karar vermeliyim ortaokulda mi ? Arkadaslar tekrar söylüyorum konuya girip cevap vermek zorunda değilsiniz dil bölümünde okuyan veya okumuş arkadaslara soruyorum ben bu soruyu ayrıca ne okusam diye bir şey sormadim bile sadece germanistik bölümü hakkında biraz bilgi almak istemistim bu kadar.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Oca 26, 2021 1:17 pm

12. sinif gelecekte bir bölüm secmek icin cok gec bence de. Germanistik bölümünde lisans yapip sonrasinda DAF bölümünde yüksek lisans tavsiye edebilirim ama tabiki bölümü seviyorsaniz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Çrş Oca 27, 2021 1:49 am

duisburger yazdı: Sal Oca 26, 2021 12:13 pm Yahu kardesim hemen parlama da, arkadas hakli yani. Kac yasinda adamsin, daha ne okuyacagina simdimi karar veriyorsun? Dil bölümleriyle biraz ilgisin belliki, simdi insanlar cikip sana tek tek dille ilgili bölümlerimi saysin burda? Biraz daha yetiskin gibi düsünmeyi deneyin.
Oo forum eski havasına bürünüyor :lol:

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Çrş Oca 27, 2021 1:50 am

Geleceğini almanyada kurmayacaksan, türkiyeye geri döneceksen germanistik mantikli bir bölüm olabilir fakat almanyada kalmak, is bulmak istiyorsan biraz zorlanabilirsin.

kmlzeitung

Mesaj gönderen kmlzeitung » Çrş Oca 27, 2021 4:17 pm

dabadee yazdı: Çrş Oca 27, 2021 1:50 am Geleceğini almanyada kurmayacaksan, türkiyeye geri döneceksen germanistik mantikli bir bölüm olabilir fakat almanyada kalmak, is bulmak istiyorsan biraz zorlanabilirsin.
Eğitim Bilimleri ve germanistik arasında kaldım aslında tam emin değilim.