Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Şartlı kabul mü?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Alarech

Re: Şartlı kabul mü?

Mesaj gönderen Alarech » Pzr Nis 18, 2021 8:59 pm

Bekop yazdı: Pzr Nis 18, 2021 8:55 pm Çok teşekkür ederim ya hızlı cevap verdiğin için😀
Bir sorum daha olacak. Peki dil kursu ? Dil Kursunu okul mu veriyor yoksa biz kendimiz mi ayarlıyoruz. Biz kendimiz ayarliyorsak sıkıntı yok kefilim akrabam olacak ancak onlar benim istediğim üniversitenin şehrinde oturmuyorlar. Onların yaşadığı şehirde dil kursuna gidebilir miyim?
Rica ederim.Dil kursu,üniversite bünyesinde ya da anlaşmalı dil kursları olarak değişebilir.Bazı üniversiteler kendi bünyesinde okumayı şart koyabilir.Ama genellikle belli bir yerde kazanıp başka bir yerde dil eğitimi alabiliyorsun.Bunu başvuracağın üniversiteyi araştırarak bulabilirsin.

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Pzr Nis 18, 2021 9:03 pm

Tamamdır hocam çok teşekkür ediyorum.

balirem

Mesaj gönderen balirem » Cum Eki 14, 2022 4:49 pm

Bekop yazdı: Pzr Nis 18, 2021 8:55 pm Çok teşekkür ederim ya hızlı cevap verdiğin için😀
Bir sorum daha olacak. Peki dil kursu ? Dil Kursunu okul mu veriyor yoksa biz kendimiz mi ayarlıyoruz. Biz kendimiz ayarliyorsak sıkıntı yok kefilim akrabam olacak ancak onlar benim istediğim üniversitenin şehrinde oturmuyorlar. Onların yaşadığı şehirde dil kursuna gidebilir miyim?
Merhaba Saarland üni. için bende arastırma süreci içerisine girdim. Siz sorunuzun cevabını bulduysanız paylaşabilir misiniz? Sıfır dil ile şartlı kabul başvurusu yapacağım yalnız dil kursunu frankfurtta okumayı planlıyorum. Bir sıkıntı cıkar mı bilemedim

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Sal Mar 28, 2023 4:17 pm

balirem yazdı: Cum Eki 14, 2022 4:49 pm Merhaba Saarland üni. için bende arastırma süreci içerisine girdim. Siz sorunuzun cevabını bulduysanız paylaşabilir misiniz? Sıfır dil ile şartlı kabul başvurusu yapacağım yalnız dil kursunu frankfurtta okumayı planlıyorum. Bir sıkıntı cıkar mı bilemedim
Merhaba, eğer o üniversitenin bünyesinde dil kursu var ise o üniversitenin dil kursuna yazılmanız gerekiyor. Şayet yoksa; istediğiniz şehirde dil kursuna gidebilirsiniz.

balirem

Mesaj gönderen balirem » Sal Mar 28, 2023 5:49 pm

Bekop yazdı: Sal Mar 28, 2023 4:17 pm Merhaba, eğer o üniversitenin bünyesinde dil kursu var ise o üniversitenin dil kursuna yazılmanız gerekiyor. Şayet yoksa; istediğiniz şehirde dil kursuna gidebilirsiniz.
teşekkür ederim yanıtınız için başka bir üniversiteden böyle olacak şekilde aldım kabulümü🙏

millie

Mesaj gönderen millie » Sal Mar 28, 2023 5:51 pm

balirem yazdı: Sal Mar 28, 2023 5:49 pm teşekkür ederim yanıtınız için başka bir üniversiteden böyle olacak şekilde aldım kabulümü🙏
Merhaba, hangi üniversiteden kabul aldınız acaba? ben de sıfır almanca ile ikinci lisans için şartlı kabul almak istiyorum fakat konaklamadan dolayı okulun şehrini tercih etmeyeceğim de...
36F Master Şartlı Kabul JLU Gießen
İstanbul Konsolosluk - Goethe A1 sertfikası
Vize başvuru: 6 Ekim 2023 | Randevu Atanma: 5 Ocak 2024 | Randevu Günü: 1 Şubat 2024
Kargo Mesajı & Teslim: 29 Şubat 2024
6 aylık multi - Studium & Sprachkurs - 16b

balirem

Mesaj gönderen balirem » Cum Mar 31, 2023 5:22 pm

millie yazdı: Sal Mar 28, 2023 5:51 pm Merhaba, hangi üniversiteden kabul aldınız acaba? ben de sıfır almanca ile ikinci lisans için şartlı kabul almak istiyorum fakat konaklamadan dolayı okulun şehrini tercih etmeyeceğim de...
duisburg essen üniden aldım ben kabulümü. master için benim kabulüm ama lisans için de hemen hemen aynı prosedür diye biliyorum