Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Türkiyede eczacılık okuyorum almanyada devam etmek istiyorum. Ne yapmam lazim hicbir sey bilmiyorum

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Ömerfg

Türkiyede eczacılık okuyorum almanyada devam etmek istiyorum. Ne yapmam lazim hicbir sey bilmiyorum

Mesaj gönderen Ömerfg » Cum Oca 22, 2021 10:37 pm

1-türkiyede eczacilik 2. siniftayim 412 puan ile yerleştim almanya ya gidip orda bir devlet universitesi de okumak istiyorum.Orada hangi unilerde eczacilik var nerden ögrenip basvurabilirim Nasil bir yol izlemeliyim?
2-Diyelim basvuru yaptigim bir uniden kabul edildim burs alarak gitmek mümkün mü?
3-Oraya gittikten sonra işler nasil ilerliyor?
4-çalışabilir miyiz? eğer çalışabiliyorsak ne kadara kadar kazanma şansimiz var?
5-Ögrenci vizesi alarak gidiyoruz en başta bunu işçi vizesine hatta süresiz oturuma kadar çevirebiliyormuşuz?Nasil gerçekleşiyor prosedürler nasil şartlar gerekiyor?
6-Bunlarin hepsini cevaplayacak önerdiğiniz biri veya danişmanlik şirketi var mi? TEŞEKKÜRLER ŞİMDİDEN

Computer_Berkay

Re: Türkiyede eczacılık okuyorum almanyada devam etmek istiyorum. Ne yapmam lazim hicbir sey bilmiyorum

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cum Oca 22, 2021 11:52 pm

Ömerfg yazdı: Cum Oca 22, 2021 10:37 pm 1-türkiyede eczacilik 2. siniftayim 412 puan ile yerleştim almanya ya gidip orda bir devlet universitesi de okumak istiyorum.Orada hangi unilerde eczacilik var nerden ögrenip basvurabilirim Nasil bir yol izlemeliyim?
2-Diyelim basvuru yaptigim bir uniden kabul edildim burs alarak gitmek mümkün mü?
3-Oraya gittikten sonra işler nasil ilerliyor?
4-çalışabilir miyiz? eğer çalışabiliyorsak ne kadara kadar kazanma şansimiz var?
5-Ögrenci vizesi alarak gidiyoruz en başta bunu işçi vizesine hatta süresiz oturuma kadar çevirebiliyormuşuz?Nasil gerçekleşiyor prosedürler nasil şartlar gerekiyor?
6-Bunlarin hepsini cevaplayacak önerdiğiniz biri veya danişmanlik şirketi var mi? TEŞEKKÜRLER ŞİMDİDEN
Merhaba, foruma hoşgeldin kardeşim eczacilik icin universite ariyorsan daad.de den ogrenebilirsin hangi unilerde kac NC ile oldugunu
2)Lisans icin burs almak ilk yillarda maalesef cok zor turkiyede kyk yurtdisi bursuna basvurursan alabiliyorsun kyk dan daha iyi ogrenebilirsin
4) Hazırlık ögrencileri hariç çalışma izni alabilirsin. Part-time calisip okuyabilirsin yani.
5)Forumda bununla ilgili zamanında bir başlık açıldı orda detaylıca anlatılıyor Linki burda 👇
viewtopic.php?f=53&t=1225
6)Bu isler icin en iyisi suphesiz Gurkan beydir kendisinden bende danismanlik aliyorum gayet de memnumum kesinlikle danisman ariyorsan hem digerleri gibi fazla para vermektense isin en tecrubelisi Gurkan beyi tercih etmeni oneririm kendisine mailden de ulasabilirsin egitim danismanligi icin de linki birakiyorum buraya 👇https://www.deutschstudent.com/egitim-danismanligi/
Ayrica sitedeki makaleleri okumanida tavsiye ederim. Universite tanitimlarini inceleyebilirsin.
Başarılar bol şans kardeşim.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering