Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İlköğretim Matematik Öğretmenliği lisans bölümünden Almanya'da Matematik yüksek lisansı yapmak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
AhmetHasan

İlköğretim Matematik Öğretmenliği lisans bölümünden Almanya'da Matematik yüksek lisansı yapmak

Mesaj gönderen AhmetHasan » Prş Oca 21, 2021 8:21 pm

Türkiyede ilköğretim matematik öğretmenliği okuyorum Almanya'da matematik bölümünden master yapmak istiyorum. Bilmediğim ve öğrenmek istediğim konu şu aldığım derslerin uyumluluğunu nasıl kontrol edebilirim? acaba bu şekilde bir deneyimi olan var mı?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: İlköğretim Matematik Öğretmenliği lisans bölümünden Almanya'da Matematik yüksek lisansı yapmak

Mesaj gönderen Physiker » Cum Oca 22, 2021 11:08 am

Basvuru yapacaginiz üniversitenin ve bölümün sayfasinda ders icerikleri ve kabul sartlari (Prüfungsordnung) yazar ordan bakabilirsiniz. Daha önce bilgisayar ögretmenligi bölümünden mezun birine bilgisayar mühendisliginden (informatik) yüksek lisans kabulü almistik.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com