Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İnformatik bulunan üniversitelere nasıl bakabiliriz ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
zAHo

İnformatik bulunan üniversitelere nasıl bakabiliriz ?

Mesaj gönderen zAHo » Sal Oca 19, 2021 3:17 pm

Herkese merhaba,

Sizleri yormuş olabilirim kusura bakmayın,informatik okumaya karar verdim sonrasında yüksek lisans olarak yazılım mühendisliği okuyacağım.

İnformatik hemen hemen çoğu üniversitede mevcut benim elimde 10 adet kadar bulunana üniversite mevcut ancak hep bilindik üniversiteler o yüzden yardımınıza ihtiyacım var.

İnformatik bulunan, üniversite hakkında bilgi veren sitelere denk geldim ancak bu siteyi kaybettim sizlerin bildiği bunu kontrol edebileceğim siteler var mı ?

Ayrıca bir exel tablosu çıkarıyorum çok donanımlı bu iş sonunda bu forumda paylaşmayı düşünüyorum, sizlerde yardımcı olursanız forumda bu bölümü düşünen kişilere yararlı bir içerik çıkacak :)

time

Re: İnformatik bulunan üniversitelere nasıl bakabiliriz ?

Mesaj gönderen time » Sal Oca 19, 2021 3:26 pm

https://ranking.zeit.de/che/de/rankingu ... =undefined

Bu linkten almanyadaki birçok informatik lisans bölümlerinin bölüm bölüm niteliklerine puan verildiği listeye ulaşabilirsin

zAHo

Mesaj gönderen zAHo » Sal Oca 19, 2021 3:32 pm

time yazdı: Sal Oca 19, 2021 3:26 pm https://ranking.zeit.de/che/de/rankingu ... =undefined

Bu linkten almanyadaki birçok informatik lisans bölümlerinin bölüm bölüm niteliklerine puan verildiği listeye ulaşabilirsin
Tablo oluşturmamda yardımcı olduğunuz için teşekkürler, birde bir sorum olacaktı bu fh vb. Kısaltmalar tam olarak ne oluyor ?

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Sal Oca 19, 2021 3:41 pm

zAHo yazdı: Sal Oca 19, 2021 3:32 pm Tablo oluşturmamda yardımcı olduğunuz için teşekkürler, birde bir sorum olacaktı bu fh vb. Kısaltmalar tam olarak ne oluyor ?
FH Dediğimiz şey Fachhochschule,yani Uygulamalı Bilimler Üniversitesi anlamına gelir.
En son Alarech tarafından Sal Oca 19, 2021 3:48 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Oca 19, 2021 3:43 pm

zAHo yazdı: Sal Oca 19, 2021 3:32 pm Tablo oluşturmamda yardımcı olduğunuz için teşekkürler, birde bir sorum olacaktı bu fh vb. Kısaltmalar tam olarak ne oluyor ?
http://www.deutschstudent.com/portfolio ... lioCats=16
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

zAHo

Mesaj gönderen zAHo » Sal Oca 19, 2021 5:14 pm

Teşekkürler