Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Jenada ya da thüringende okuyan kimse yok mu ????

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Heyt

Jenada ya da thüringende okuyan kimse yok mu ????

Mesaj gönderen Heyt » Cum Oca 08, 2021 7:06 pm

Merhaba. Jena'dan kabulüm var ancak aklımdaki sorabileceğim orada okuyan kimseyi bulamadım. Yok mu kimse ? Arkadaşı vs olan mail adresini verebilir mi ?

Teşekkürler.

Heyt

Re: Jenada ya da thüringende okuyan kimse yok mu ????

Mesaj gönderen Heyt » Cmt Oca 09, 2021 6:41 pm

Heyt yazdı: Cum Oca 08, 2021 7:06 pm Merhaba. Jena'dan kabulüm var ancak aklımdaki sorabileceğim orada okuyan kimseyi bulamadım. Yok mu kimse ? Arkadaşı vs olan mail adresini verebilir mi ?

Teşekkürler.
????

nebileyimne

Mesaj gönderen nebileyimne » Cmt Oca 16, 2021 2:15 am

Heyt yazdı: Cum Oca 08, 2021 7:06 pm Merhaba. Jena'dan kabulüm var ancak aklımdaki sorabileceğim orada okuyan kimseyi bulamadım. Yok mu kimse ? Arkadaşı vs olan mail adresini verebilir mi ?

Teşekkürler.
Ben Jena'da okuyorum ama henüz bu dönem başladım, yani yeni geldim sayılır. Ne kadar yardımcı olabilirim bilemiyorum ama elimden geldiğince sorularına cevap vermeye çalışabilirim.

Heyt

Mesaj gönderen Heyt » Cmt Oca 16, 2021 6:41 pm

nebileyimne yazdı: Cmt Oca 16, 2021 2:15 am Ben Jena'da okuyorum ama henüz bu dönem başladım, yani yeni geldim sayılır. Ne kadar yardımcı olabilirim bilemiyorum ama elimden geldiğince sorularına cevap vermeye çalışabilirim.
Hocam sonunda birini buldum. şartlı kabul ile mi gitmiştiniz ?
şartlı kabul aldım. ilk 6 ay veya 1 yıl dil kursuna gidebilirim orada ama o sürede çalışma iznim olacak mı ? veya çalışmak için yer var mı (küçük bir yer) ? bu konular kafamda soru işareti yaratıyor.

nebileyimne

Mesaj gönderen nebileyimne » Cmt Oca 16, 2021 7:01 pm

Heyt yazdı: Cmt Oca 16, 2021 6:41 pm Hocam sonunda birini buldum. şartlı kabul ile mi gitmiştiniz ?
şartlı kabul aldım. ilk 6 ay veya 1 yıl dil kursuna gidebilirim orada ama o sürede çalışma iznim olacak mı ? veya çalışmak için yer var mı (küçük bir yer) ? bu konular kafamda soru işareti yaratıyor.
Hayır, kesin kabulüm vardı. Öğrenci vizesi ile geldiğiniz takdirde haftalık 20 saat çalışma izniniz olması lazım (Part-Time). Açıkçası çalışmak için herhangi bir girişimde bulunmadım, dolayısıyla çok bir bilgim yok maalesef bu konuda. Bununla birlikte Jena nüfusunun yaklaşık %30'unun öğrenci olduğu bir şehir, dolayısıyla diğer şehirlere nazaran part-time iş imkanlarının daha az olacağını sanıyorum. Yani eşit sayıda part-time iş bulunan başka bir şehre kıyasla aynı işi yapmak isteyen daha fazla öğrenci olacaktır. Tabi bu naçizane görüşüm, dediğim gibi birinci elden deneyimim yok bu konuda :(

Heyt

Mesaj gönderen Heyt » Pzr Oca 17, 2021 11:08 pm

nebileyimne yazdı: Cmt Oca 16, 2021 7:01 pm Hayır, kesin kabulüm vardı. Öğrenci vizesi ile geldiğiniz takdirde haftalık 20 saat çalışma izniniz olması lazım (Part-Time). Açıkçası çalışmak için herhangi bir girişimde bulunmadım, dolayısıyla çok bir bilgim yok maalesef bu konuda. Bununla birlikte Jena nüfusunun yaklaşık %30'unun öğrenci olduğu bir şehir, dolayısıyla diğer şehirlere nazaran part-time iş imkanlarının daha az olacağını sanıyorum. Yani eşit sayıda part-time iş bulunan başka bir şehre kıyasla aynı işi yapmak isteyen daha fazla öğrenci olacaktır. Tabi bu naçizane görüşüm, dediğim gibi birinci elden deneyimim yok bu konuda :(
dil kursuna giderken çalışan arkadaşın vs yok mu hiç ?

nebileyimne

Mesaj gönderen nebileyimne » Pzt Oca 18, 2021 12:39 pm

Heyt yazdı: Pzr Oca 17, 2021 11:08 pm dil kursuna giderken çalışan arkadaşın vs yok mu hiç ?
Hayır maalesef, dil kursuna giden kimseyi tanımıyorum. Buraya gelirken Jena'yı geçtim, Almanya'da okumuş ya da yaşamış olan hiçbir tanıdığım yoktu. Burada tanıştığım insanlar da hep kesin kabul almış kişiler ve benimle aynı durumdalar. Bununla birlikte dil kursu sırasında çalışmak biraz genel bir konu, yani forumda ilgili başlıklara bakabilirsin ya da sorularını oralarda sorabilirsin sanıyorum. Ama spesifik olarak Jena'da çalışmak hakkında bilgi almak istiyorsan dediğim gibi bu konuda bilgi sahibi değilim, aynı zamanda danışabileceğim herhangi bir tanıdığım da yok maalesef :(