Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Testas

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
papaya

Testas

Mesaj gönderen papaya » Çrş Oca 06, 2021 8:03 pm

Aranizda Testas sinavina birkac defa girerek puanini yukseltenler var mi? Sizce etkisi olur mu?

awreyds

Re: Testas

Mesaj gönderen awreyds » Cum Oca 08, 2021 5:07 pm

Merhaba, ben testas sınavına 2 kere girdim ve 2.sinde daha yüksek bir puan aldım eger sorunuz buysa. Almanca terimler konusunda yetersiz kalmıştım biraz ilkinde, ikincisinde biraz terim çalışarak girdim, kerntestle alakalı da daha çok alıştırma çözdüm.

papaya

Mesaj gönderen papaya » Cmt Oca 09, 2021 6:33 pm

forumda bu konuyla alakali yorum cok az. Tesekkur ederim cevapladiginiz icin.
Kac puan aldiniz? Ve sinava nasil calistiniz?

awreyds

Mesaj gönderen awreyds » Pzt Oca 11, 2021 4:05 am

papaya yazdı: Cmt Oca 09, 2021 6:33 pm forumda bu konuyla alakali yorum cok az. Tesekkur ederim cevapladiginiz icin.
Kac puan aldiniz? Ve sinava nasil calistiniz?
fachmodul olarak MINT çözmüştüm. kerntestteki soru tiplerine iyice aşina olmak gerektigini düşünüyorum özellikle süre olarak kerntestte cok sıkıntı çekiliyor, süre tutarak çalışılabilir. amozonda bu sınavla alakalı kitaplar var satın alabilir veya çeşitli yöntemlerle pdf lerine ulaşabilirsin. fachmodul kısmı da iki bölümden oluşuyordu(MINT'inki). Ilk aşamasındaki fen bilgisi sorularini çözebilmek için (eğer temel bir altyapin varsa) tek lazım olan almanca. (Bu arada hangi fachmodulü seçtiğini bilmiyorum ona göre değişebilir). Ikinci asamasindaki soru tipi de değişikti ve mutlaka hazırlanmak gerekiyor. Sinava ilk girdigimde formata aşina degildim ve bu yüzden zorlandım, ikinci girisimde artik tamamen biliyordum formatı yalnizca birkac almanca terimde ve sürede zorlandim. Ben medizin istiyordum, dolayısıyla yüksek bir skor lazimdi bana :))(diğer bircok bölüm icin gerekmiyor) 128/114 tü bu arada puanım. Başka soruların varsa da yazabilirsin yardımcı olmaya çalışırım 👌🏻

Mensch

Mesaj gönderen Mensch » Pzr Mar 14, 2021 2:42 am

awreyds yazdı: Pzt Oca 11, 2021 4:05 am fachmodul olarak MINT çözmüştüm. kerntestteki soru tiplerine iyice aşina olmak gerektigini düşünüyorum özellikle süre olarak kerntestte cok sıkıntı çekiliyor, süre tutarak çalışılabilir. amozonda bu sınavla alakalı kitaplar var satın alabilir veya çeşitli yöntemlerle pdf lerine ulaşabilirsin. fachmodul kısmı da iki bölümden oluşuyordu(MINT'inki). Ilk aşamasındaki fen bilgisi sorularini çözebilmek için (eğer temel bir altyapin varsa) tek lazım olan almanca. (Bu arada hangi fachmodulü seçtiğini bilmiyorum ona göre değişebilir). Ikinci asamasindaki soru tipi de değişikti ve mutlaka hazırlanmak gerekiyor. Sinava ilk girdigimde formata aşina degildim ve bu yüzden zorlandım, ikinci girisimde artik tamamen biliyordum formatı yalnizca birkac almanca terimde ve sürede zorlandim. Ben medizin istiyordum, dolayısıyla yüksek bir skor lazimdi bana :))(diğer bircok bölüm icin gerekmiyor) 128/114 tü bu arada puanım. Başka soruların varsa da yazabilirsin yardımcı olmaya çalışırım 👌🏻
1-Hangi tipa kabul aldin
2-Ortalamani kaçtan kaça cektin testas sayesinde
3 Baska ek puan getiren şeyler neler yani ortalamamizi nasil iyilesturebiliriz
4-Bnm ortalamam 1.5 diş hekimligindeyim 1.0 a nasil cekebilirim Türkiye deyim
5-Testas a Turkiye de girmek istiyorum ama cok az kontenjan var ve hemen doluyor. Ne yapmalaiyim
6-Telc C1 HS gut veya Testdaf 5 ek puan getiriyor

awreyds

Mesaj gönderen awreyds » Cmt Nis 17, 2021 6:04 pm

Mensch yazdı: Pzr Mar 14, 2021 2:42 am 1-Hangi tipa kabul aldin
2-Ortalamani kaçtan kaça cektin testas sayesinde
3 Baska ek puan getiren şeyler neler yani ortalamamizi nasil iyilesturebiliriz
4-Bnm ortalamam 1.5 diş hekimligindeyim 1.0 a nasil cekebilirim Türkiye deyim
5-Testas a Turkiye de girmek istiyorum ama cok az kontenjan var ve hemen doluyor. Ne yapmalaiyim
6-Telc C1 HS gut veya Testdaf 5 ek puan getiriyor
1) -
2) her üniversitenin testasi degerlendirme şekli farklı, verdikleri ek puanlar farklı, bu yüzden şurdan şuraya cekti direk puanımı denmiyor.
3) iyi bir testas puani (120 üstü iki aşamadan da) ve iyi bir dil seritifkasi ( dsh3 veya testdaf 5) yeteri kadar puan yükseltir ve en az birkac üniversiteye sokar. Başka bir şey fazla gerekmiyor, bunun dışında almanyada bazi Praktikumlar, gönüllü çalışılan yıllar vs ek puan getirebiliyor ama dediğim gibi cok iyi bi testas ve cok iyi bi dil belgesi zaten yeter
4) testastan 120 üstü yaparak, dsh 3 veya testdaf 5 alarak çekersin, ama uniler farkli degerlendirir. Bu puanlarla bazi uniler icin 1.2 ye cekerken bazilari icin 1.0 a çekebilirsin mesela, direk sitelerinden bunu arastirmak lazim.
5)bilmiyorum
6) telci bilmiyorum, cogu zaman dsh3 ve testdaf5 ek puan getiriyor. Testdaf 18 veya 19a da ek puan veren uniler var, uniler farkli değerlendiriyorlar dedigim gibi.

Kullanıcı avatarı
koroko

Mesaj gönderen koroko » Cmt Nis 17, 2021 7:31 pm

Ben ilkinde 103 kerntest fach 98 yaptım. Daha da girmedim zaten nc istemeyen bölüme girmek istiyorum. Büyük ihtimal bir sapa yaramaz :d
Kraks

basarbayazz

Mesaj gönderen basarbayazz » Çrş Nis 21, 2021 11:12 pm

Ben mühendislikten girdim kerntest 107 Ing-Wiss. 101 geldi bunu vize için falan kullanayım mı yoksa çok mu düşük :?:

Alper12

Mesaj gönderen Alper12 » Çrş May 19, 2021 9:19 am

Benim ortalamam 1.4 Almanya da tıp okumak istiyorum. Testas ile ortalamamı yukseltirim diye düşünüyorum.
Ortalamayı yükseltmenin başka yolu var mı?
Sadece Testas ile 1.4 ten 1.0 e çekmek ne kadar zor?
Tabi zorluk kişiden kişiye değişir ama mesela yks ile karşılaştırırsanız belki kafamda bir şeyler oluşur .

beyzauygun

Mesaj gönderen beyzauygun » Cmt Ağu 21, 2021 4:00 pm

Arkadaşlar ben eylülde testAS sınavına gireceğim. amazondan kitap söyledim ama içinde yeteri kadar soru olduğunu düşünmüyorum. Önerebileceğiniz bit kaynak var mı? bir de sınava girmiş birisi bu sınavın tam olarak nasıl puanlandığını anlatabilir mi,? sadece standart sapmayı mı ele alıyorlar

qilin

Mesaj gönderen qilin » Pzr Şub 13, 2022 11:28 am

beyzauygun yazdı: Cmt Ağu 21, 2021 4:00 pm Arkadaşlar ben eylülde testAS sınavına gireceğim. amazondan kitap söyledim ama içinde yeteri kadar soru olduğunu düşünmüyorum. Önerebileceğiniz bit kaynak var mı? bir de sınava girmiş birisi bu sınavın tam olarak nasıl puanlandığını anlatabilir mi,? sadece standart sapmayı mı ele alıyorlar

Merhaba testas sınavınız nasıl geçti? Kitabı satmayı düşünür müsün

beyzauygun

Mesaj gönderen beyzauygun » Pzt Şub 14, 2022 2:11 am

qilin yazdı: Pzr Şub 13, 2022 11:28 am Merhaba testas sınavınız nasıl geçti? Kitabı satmayı düşünür müsün
Sınav iyi gecmisti, okulun istedigi puani almistim. Kitabi satabilirim iletisime nasil gecelim?

Sshr

Mesaj gönderen Sshr » Pzt Şub 14, 2022 8:57 am

beyzauygun yazdı: Cmt Ağu 21, 2021 4:00 pm Arkadaşlar ben eylülde testAS sınavına gireceğim. amazondan kitap söyledim ama içinde yeteri kadar soru olduğunu düşünmüyorum. Önerebileceğiniz bit kaynak var mı? bir de sınava girmiş birisi bu sınavın tam olarak nasıl puanlandığını anlatabilir mi,? sadece standart sapmayı mı ele alıyorlar
Merhabalar, önerebileceğiniz ingilizce kaynaklar da var mı? Bir de bu sınavda genel olarak say, ea derslerinin konularını mı görüyoruz?

qilin

Mesaj gönderen qilin » Pzt Şub 14, 2022 4:10 pm

beyzauygun yazdı: Pzt Şub 14, 2022 2:11 am Sınav iyi gecmisti, okulun istedigi puani almistim. Kitabi satabilirim iletisime nasil gecelim?
Instagramınız varsa ordan konuşabiliriz, bir de hangi kitap vardı acaba

aliihsan

Mesaj gönderen aliihsan » Sal Şub 15, 2022 12:06 am

awreyds yazdı: Cmt Nis 17, 2021 6:04 pm 1) -
2) her üniversitenin testasi degerlendirme şekli farklı, verdikleri ek puanlar farklı, bu yüzden şurdan şuraya cekti direk puanımı denmiyor.
3) iyi bir testas puani (120 üstü iki aşamadan da) ve iyi bir dil seritifkasi ( dsh3 veya testdaf 5) yeteri kadar puan yükseltir ve en az birkac üniversiteye sokar. Başka bir şey fazla gerekmiyor, bunun dışında almanyada bazi Praktikumlar, gönüllü çalışılan yıllar vs ek puan getirebiliyor ama dediğim gibi cok iyi bi testas ve cok iyi bi dil belgesi zaten yeter
4) testastan 120 üstü yaparak, dsh 3 veya testdaf 5 alarak çekersin, ama uniler farkli degerlendirir. Bu puanlarla bazi uniler icin 1.2 ye cekerken bazilari icin 1.0 a çekebilirsin mesela, direk sitelerinden bunu arastirmak lazim.
5)bilmiyorum
6) telci bilmiyorum, cogu zaman dsh3 ve testdaf5 ek puan getiriyor. Testdaf 18 veya 19a da ek puan veren uniler var, uniler farkli değerlendiriyorlar dedigim gibi.
üstad şunu sormak istiyorum, elimde zaten testdaf belgem var, sınava ingilizce girecek olmam herhangi bir problem yaratır mı, almanca mı girmeliyim

beyzauygun

Mesaj gönderen beyzauygun » Sal Şub 15, 2022 2:07 am

Sshr yazdı: Pzt Şub 14, 2022 8:57 am Merhabalar, önerebileceğiniz ingilizce kaynaklar da var mı? Bir de bu sınavda genel olarak say, ea derslerinin konularını mı görüyoruz?
Merhaba,
Açıkcası hiçbir kaynak öneremiyorum ben de sadece kendi kitabını çözüp bir de sitede verdikleri sorulara bakmıştım o kadar. Sınav 2 farklı bölümden oluşuyor. İlk etap IQ sınavıydı, diğeri de senin seçtiğin bölüme göre veriliyor. Ben Informatik girmiştim ve say soruları vardı ama tam olarak bizim derslerin sınav sorularıydı da diyemem. Biraz araştırın isterseniz soru tiplerini görünce daha iyi anlarsınız. YouTube'da da vardı birkaç örnek diye hatırlıyorm

beyzauygun

Mesaj gönderen beyzauygun » Sal Şub 15, 2022 2:08 am

qilin yazdı: Pzt Şub 14, 2022 4:10 pm Instagramınız varsa ordan konuşabiliriz, bir de hangi kitap vardı acaba
Tabi, kullanıcı adım XXXX bana dm atarsanız size dönüş yaparım

MOD UYARI: Kural Ihlali - Madde 2, 2 Hafta gecici ban.

viewtopic.php?f=17&t=17703

qilin

Mesaj gönderen qilin » Sal Şub 15, 2022 10:03 pm

beyzauygun yazdı: Sal Şub 15, 2022 2:08 am Tabi, kullanıcı adım XXX bana dm atarsanız size dönüş yaparım
Ay kusura bakmayın rahatsız ettim sizi, kitap buldum gerek kalmadı, teşekkürler yine de

eozdemir

Mesaj gönderen eozdemir » Prş Şub 17, 2022 2:46 pm

beyzauygun yazdı: Pzt Şub 14, 2022 2:11 am Sınav iyi gecmisti, okulun istedigi puani almistim. Kitabi satabilirim iletisime nasil gecelim?
Merhabalar, ben kızım için testas kitabı almak istiyorum. sizdeki kitap fen ve matematik için olan mı? (kızım tıp istiyor)