Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

OKUMAK VE EVLENMEK

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
pampakala

OKUMAK VE EVLENMEK

Mesaj gönderen pampakala » Sal Oca 05, 2021 4:31 pm

arkadaşlar biraz saçma gelebilir ama merak ettim diyelim ki okuldan kabul aldık sonra almanyadan biriyle evlensek vize için garantör veya bloke hesap isterler mi yoksa direkt vize ve oturma izni verirler mi?
teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
Alarech

Re: OKUMAK VE EVLENMEK

Mesaj gönderen Alarech » Sal Oca 05, 2021 5:02 pm

pampakala yazdı: Sal Oca 05, 2021 4:31 pm arkadaşlar biraz saçma gelebilir ama merak ettim diyelim ki okuldan kabul aldık sonra almanyadan biriyle evlensek vize için garantör veya bloke hesap isterler mi yoksa direkt vize ve oturma izni verirler mi?
teşekkür ederim
Atma şu zehirli oku... :lol:
Öyle bir durumda veriyorlar diye biliyorum.

pampakala

Mesaj gönderen pampakala » Sal Oca 05, 2021 5:08 pm

Alarech yazdı: Sal Oca 05, 2021 5:02 pm Atma şu zehirli oku... :lol:
Öyle bir durumda veriyorlar diye biliyorum.
hahaha ne biliyim ya evlenmek daha basit gibi hem vatandaşlık hakkı da tanınıyor

spookykiwi74

Mesaj gönderen spookykiwi74 » Sal Oca 05, 2021 5:19 pm

pampakala yazdı: Sal Oca 05, 2021 5:08 pm hahaha ne biliyim ya evlenmek daha basit gibi hem vatandaşlık hakkı da tanınıyor
kiminle evlencen ya hahaha

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Sal Oca 05, 2021 5:23 pm

En iyisi lisansını ya da masterini tamamla,işini bul,düzenini kur ondan sonra böyle işlere bulaş.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Sal Oca 05, 2021 5:54 pm

Alman vatandaşı biriyle evlenirsen yolu vatandaşlığa kadar gider. Ama önce sürekli oturum aldıracaklar.

pampakala

Mesaj gönderen pampakala » Sal Oca 05, 2021 5:55 pm

spookykiwi74 yazdı: Sal Oca 05, 2021 5:19 pm kiminle evlencen ya hahaha
bende bilmiyorum hahaha

pampakala

Mesaj gönderen pampakala » Sal Oca 05, 2021 5:57 pm

Alarech yazdı: Sal Oca 05, 2021 5:23 pm En iyisi lisansını ya da masterini tamamla,işini bul,düzenini kur ondan sonra böyle işlere bulaş.
zaten bu vizede sıkıntım olmasa neden bu yolu düşüneyim garantörüm dün aradı neymiş avukatını aramış çok riskliymiş tavsiye etmezmiş sonra kadın been bu kadar riskli olduğunu bilmiyordum dedi(ne riski varsa artık orası da ayrı bir muamma) sana garantör olamam dedi benim de tek sıkıntım garantördü bundan ötürü hemen vaz mı geçeyim

pampakala

Mesaj gönderen pampakala » Sal Oca 05, 2021 5:58 pm

dabadee yazdı: Sal Oca 05, 2021 5:54 pm Alman vatandaşı biriyle evlenirsen yolu vatandaşlığa kadar gider. Ama önce sürekli oturum aldıracaklar.
anladım 2-3 yıl evlilikten sonra vatandaşlık için başvuru yapılabiliyormuş galiba

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Sal Oca 05, 2021 6:12 pm

pampakala yazdı: Sal Oca 05, 2021 5:57 pm zaten bu vizede sıkıntım olmasa neden bu yolu düşüneyim garantörüm dün aradı neymiş avukatını aramış çok riskliymiş tavsiye etmezmiş sonra kadın been bu kadar riskli olduğunu bilmiyordum dedi(ne riski varsa artık orası da ayrı bir muamma) sana garantör olamam dedi benim de tek sıkıntım garantördü bundan ötürü hemen vaz mı geçeyim
Ben zaten elinde bir garantör ya da bloke hesap var sanıyordum o yüzden öyle bir cevap verdim.Eğer onlar olmadan sırf evlenmek istersen daha çok sıkıntı en az 2-3 sene eğer yanlış denk kişiye denk gelirsen oyuncak gibi davranabilir sana.Hemen kısa sürede de bulup evleneceğin kişi sıkıntı doğurabilir.Bu arada riskliymiş lafı bence de çok saçma tanıdığın birimiydi garantör olacak kişi ?

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Sal Oca 05, 2021 6:45 pm

Tavsiyem sana eğer lisans için gelmeyi düşünüyorsan bu durumda TR'de bitirip yüksek lisans için gelmeni öneririm.Çünkü bloke hesap ya da garantör yoksa evliliğe başvurmamalısın.Evet eğitim ücretsiz fakat durumu olmayan insan için yine çok zor.Türkiye'de iyi bir ortalamayla lisans bitir.Ya burs bulursun ya da garantör bulmuş olursun yüksek lisans için.

pampakala

Mesaj gönderen pampakala » Sal Oca 05, 2021 6:53 pm

Alarech yazdı: Sal Oca 05, 2021 6:12 pm Ben zaten elinde bir garantör ya da bloke hesap var sanıyordum o yüzden öyle bir cevap verdim.Eğer onlar olmadan sırf evlenmek istersen daha çok sıkıntı en az 2-3 sene eğer yanlış denk kişiye denk gelirsen oyuncak gibi davranabilir sana.Hemen kısa sürede de bulup evleneceğin kişi sıkıntı doğurabilir.Bu arada riskliymiş lafı bence de çok saçma tanıdığın birimiydi garantör olacak kişi ?
biri aracılığı ile bulmuştum kadın bayağı yardımsever para fln gönderdi üni-assisten başvuru yapayım diye sonra bir anda vazgeçti ben de anlamadım diyor bıçaklama kavga olsa benden bilirler diyor ben dedim köln yabanclar dairesindeki bilgide bile sadece yaşam masrafları diyor onlaer iyice saçmalıyor

pampakala

Mesaj gönderen pampakala » Sal Oca 05, 2021 6:54 pm

Alarech yazdı: Sal Oca 05, 2021 6:45 pm Tavsiyem sana eğer lisans için gelmeyi düşünüyorsan bu durumda TR'de bitirip yüksek lisans için gelmeni öneririm.Çünkü bloke hesap ya da garantör yoksa evliliğe başvurmamalısın.Evet eğitim ücretsiz fakat durumu olmayan insan için yine çok zor.Türkiye'de iyi bir ortalamayla lisans bitir.Ya burs bulursun ya da garantör bulmuş olursun yüksek lisans için.
ben şimdiden yurt dışına çıkmak istiyorum bunun için kolay ve iyi ülkelerin başında almanya var yğksek lisans için başka ülke düşünüyorum

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Sal Oca 05, 2021 6:58 pm

Demekki avukatı seni medellin kartel üyesi gibi göstermiş.Dostum şimdi yurt dışına çıkmak isteyebilirsin ama elde fırsat olmayınca maalesef olmuyor bu işler.Şu an elindeki en mantıklı seçim Türkiye'de lisansını bitirmendir.Elinde bir şey olmayınca emin ol acele evlilik çok daha beter olacaktır.

pampakala

Mesaj gönderen pampakala » Sal Oca 05, 2021 7:11 pm

Alarech yazdı: Sal Oca 05, 2021 6:58 pm Demekki avukatı seni medellin kartel üyesi gibi göstermiş.Dostum şimdi yurt dışına çıkmak isteyebilirsin ama elde fırsat olmayınca maalesef olmuyor bu işler.Şu an elindeki en mantıklı seçim Türkiye'de lisansını bitirmendir.Elinde bir şey olmayınca emin ol acele evlilik çok daha beter olacaktır.
aynen öyle olmuş ne biçin avukay anlayamadım zaten artık bir önemi de yok zaten her şey bir anda tuzla buz oldu bu saatten sonra verilebilecek en iyi karar türkiyede lisansı bitirmek olacak teşekkür ederim bro sağ ol

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Sal Oca 05, 2021 7:14 pm

pampakala yazdı: Sal Oca 05, 2021 7:11 pm aynen öyle olmuş ne biçin avukay anlayamadım zaten artık bir önemi de yok zaten her şey bir anda tuzla buz oldu bu saatten sonra verilebilecek en iyi karar türkiyede lisansı bitirmek olacak teşekkür ederim bro sağ ol
Rica ederim hocam istersen o kişiyle bir daha konuş ikna etmeye çalış.İnternette garantörlükle ilgili kaynak bulup gösterebilirsin.

pampakala

Mesaj gönderen pampakala » Sal Oca 05, 2021 7:35 pm

Alarech yazdı: Sal Oca 05, 2021 7:14 pm Rica ederim hocam istersen o kişiyle bir daha konuş ikna etmeye çalış.İnternette garantörlükle ilgili kaynak bulup gösterebilirsin.
kölnde yaşıyor köln yabancılar dairesinden bilgi gönderdim alıntı yani orada sadece yaşam masraflarını karşılamak amacıyla imza atarsın diyor bunu ona atınca şuan mesleki sorunlarım var ama sana yardımcı olmak isterim ama şuan söz veremem dedi valla bende ne yapmak istiyor ben ne yapacağım bilmiyorum iki derede bir arada kaldım açıkçası

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Sal Oca 05, 2021 7:41 pm

pampakala yazdı: Sal Oca 05, 2021 7:35 pm kölnde yaşıyor köln yabancılar dairesinden bilgi gönderdim alıntı yani orada sadece yaşam masraflarını karşılamak amacıyla imza atarsın diyor bunu ona atınca şuan mesleki sorunlarım var ama sana yardımcı olmak isterim ama şuan söz veremem dedi valla bende ne yapmak istiyor ben ne yapacağım bilmiyorum iki derede bir arada kaldım açıkçası
Sırf bunun için üniversite sınavına girmişsin,dondurmuşsun ve başvurulara 20 gün kala bunun yapılması...Belki temmuz'a kadar fikri değişebilir fakat o sürede de değişmezse 1 sene kaybedeceksin.

pampakala

Mesaj gönderen pampakala » Sal Oca 05, 2021 8:26 pm

Alarech yazdı: Sal Oca 05, 2021 7:41 pm Sırf bunun için üniversite sınavına girmişsin,dondurmuşsun ve başvurulara 20 gün kala bunun yapılması...Belki temmuz'a kadar fikri değişebilir fakat o sürede de değişmezse 1 sene kaybedeceksin.
sirf bunun için girmedim almanya olmazsa kendimi sağlama alayım diye şimdi türkiyede hazırlık okuyorum(ing) şartlı akbul için başvuru yapıcam o da her zaman başvuru yapabilirim ama kadının böyle sıkıntı çıkaracağını tahmin edemezdim ama aklına gelmeyen başına gelir derler belki fikri değişir ve her şey istediğim gibi olur sağ ol teşekküre ederim. :)

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Sal Oca 05, 2021 9:53 pm

pampakala yazdı: Sal Oca 05, 2021 5:58 pm anladım 2-3 yıl evlilikten sonra vatandaşlık için başvuru yapılabiliyormuş galiba
Evette buraya gelip sağlam almanca öğrensen, okumaya niyetin bile yoksa ausbildung yapip is bulsan zaten bunun yolu vatandasliga kadar gider. Zaten vatandaslik icin B1 alman lazim. B1 aldiktan sonra birkac ayda B2 alirsin zaten. Buda ausbildung icin yeterli bir düzey.