Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

RWTH Aachen\'da okumak icin..?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Pzt Tem 26, 2010 3:39 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
[quote]Zeynepp tarafindan yazilan metin:
yalniz arkadasin belgesi dil yeterliligi icin kabul edilen belgeler arasinda sanirim.[/quote]

Alman Lisesi\'nden mezun olan arkadasiminda kabul edilen bir belgesi vardi ancak mecburen sinava girmek zorunda kaldi..Dil sinavina %100 girersin.Hatta Geothe\'den dahi belgen olsa dil sinavina sokarlar.Tabi gidecegin dil kursu universitenin oldugu surece..
Ozel dil kurslarinda boyle bir zorunluluk olmayabilir.[/quote]

Alman Lisesi mezunlari direk baslayabiliyor zaten bolume onlardan dil yeterliligi ile ilgili bi sinav istemiyorlar ki. benim ordan mezun arkadaslarimin hic biri bole bi sinava girmedi. cunku Alman Lisesi\'nde Almanya da okumak isteyen ogrenci Abitur ya da Sprachdiplom vermek zorunda hatta direkt Abitur. Cunku Sprachdiplom sadece Almanca bilgisini kanitliyor ama Abitur Almanyada ki lise diplomasi. Ama bu ikisini de almayip Turkiye\'de bi yer kazanip burada benzer bolum okuma yoluyla Almanya da egitim goruyorsa zaten normal lise statusune girer olay. Alman Lisesi\'nin bir avantaji kalmaz yani. durumu anlamadim arkadasinin kafam karisti :help
ayrica sitede kabul edilen belgeler arasinda olan bir belgeye sahip olunsa bile neden sinava girmek zorunda kaliniyor? Aachen\'in kursu DSH Vorbereitung ve bu kursa hangi belgelerle basvurulacagi belirtilmis.

defender8050

Mesaj gönderen defender8050 » Sal Tem 27, 2010 6:11 pm

almanyada uni okumak helede rwth da okumak icin bu kadar cabaya degmez. bin bir guclukle dil kurslari yaparsin hic alamnca bilmeyen icin bu yaklasik 10 ay demek hebiri2 aylik kurlardan sonra DSH yi gecmen gerek sonra studienkolleg (allahtan ben lisede hazirlik okudumdan muaf oldum) sonra nihayet uni ye baslarsin. sen daha ne olup bittigini anlamadan 1 semmester gecer cunku derslerde anlatilan larin hicbirini anlamazsin hic birsey dil kurslarindaki gibi degildir. benim sansim fizik ve matematigimin lisede cok iyi olmasiydi. bu sayede okulu bitirebildim . eger 3,4 semmesterda entegre olabiliyosan olursun olamzsan sinavlarda 3 hakkina gelmemek icin cabalar durursun cunku 3 defa ayni sinavi yazip veremeyen okuldan atilir butun emekleri heba olur(hem maddi hem manevi) boyle tr ye geri donenleri veya FH ya gecenleri cok duydum. keske zamani geri dondurebilsem o zaman tr de guzel bir unide okur mastira ingiltere ve ya amaerikaya giderdim . yeni basliyanlara tavsiyem eger rwth da uniye geldiyseniz ilk yillarda almanlarla takilmaniz ve hatta bazen yalakalik yapmaniz gerek eger her olan biteni yakindan takip etmek ve basarili olmak istiyorsaniz

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Sal Tem 27, 2010 9:38 pm

[quote]defender8050 tarafindan yazilan metin:
almanyada uni okumak helede rwth da okumak icin bu kadar cabaya degmez. bin bir guclukle dil kurslari yaparsin hic alamnca bilmeyen icin bu yaklasik 10 ay demek hebiri2 aylik kurlardan sonra DSH yi gecmen gerek sonra studienkolleg (allahtan ben lisede hazirlik okudumdan muaf oldum) sonra nihayet uni ye baslarsin. sen daha ne olup bittigini anlamadan 1 semmester gecer cunku derslerde anlatilan larin hicbirini anlamazsin hic birsey dil kurslarindaki gibi degildir. benim sansim fizik ve matematigimin lisede cok iyi olmasiydi. bu sayede okulu bitirebildim . eger 3,4 semmesterda entegre olabiliyosan olursun olamzsan sinavlarda 3 hakkina gelmemek icin cabalar durursun cunku 3 defa ayni sinavi yazip veremeyen okuldan atilir butun emekleri heba olur(hem maddi hem manevi) boyle tr ye geri donenleri veya FH ya gecenleri cok duydum. keske zamani geri dondurebilsem o zaman tr de guzel bir unide okur mastira ingiltere ve ya amaerikaya giderdim . yeni basliyanlara tavsiyem eger rwth da uniye geldiyseniz ilk yillarda almanlarla takilmaniz ve hatta bazen yalakalik yapmaniz gerek eger her olan biteni yakindan takip etmek ve basarili olmak istiyorsaniz[/quote]

gecmis olsun o zaman :D