Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

master la ilgili

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
elrondbulbo

master la ilgili

Mesaj gönderen elrondbulbo » Cmt Tem 03, 2010 6:54 pm

meraba arkadaslar forumunuza yeni katildim caner ben.

bikac sorum olacakti yardimci olursaniz cok memnun olurum kusura bakmayin rahatsiz icin tekrardan:)

oncelikle makine muhendisiyim. herkes gibi master dusunuom ama forumda genelde masterla ilgili pek bilgi bulamadim cok havada kalmis yazilar buldum:S yalnisim varsa benim hatam pardon tekrardan:) sormak istedigim diplomalarimizin orda gecip gecmemesi
yani demek istedigim sene kaybi yapmadan bendende tekrar bi ders okumami istemeden mastera baslamak. bikac arkadas yazmisti derslerini check ediolar ona gore eksikse ona gore tekrar okuon gibi. ama bunun icin bi kriter yokmu yani transkribi mi karsilastiracaim bi kriter. illa okula yollayip sans seklinde aha kabul alamadim mi yada aldim seklindemi bi sekil mi oluo bilmiom bu konuda bana yardimci olacak bi arkadas olursa simdiden cok tesekkur ederim.

crazyfb

master la ilgili

Mesaj gönderen crazyfb » Pzr Tem 04, 2010 2:18 pm

cok degisken olabiliyor bu konular. Ben baya bi basvuru yapmistim. Berlin mesela master in 2. doneminden baslayabilirsin demisti. Ulm senin bolumun bizimkiyle uyumlu degil diyip direk red vermisti. Dortmund da bachelor in 3. bolumunden basvurup master a devam et demisti. O yuzden yapilacak en mantikli sey, basvurularini yapip beklemek. Birden fazla basvuru tabi. Bi de bazi eyaletlerde galiba, direk bu ders sayma isini yapan kurumlar var. Ama o konuda cok emin degilim.

mehmetsah

master la ilgili

Mesaj gönderen mehmetsah » Sal Tem 13, 2010 12:58 pm

benmde bu konuda kafam karisikk..umarim fazla bi sikinti cikartmazlarr??admlar 1 sene daha okumamizi isteseler oraya gitmnn bi luzumu yokk?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

master la ilgili

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Tem 19, 2010 12:08 am

evet bu konu galiba butun master dusunenlerin kafasini kurcaliyor arkadasin dedigi gibi bir de alman diplomasi olsa fena olmaz hani:D

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

master la ilgili

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Tem 19, 2010 3:53 pm

[quote]serdargl tarafindan yazilan metin:
: ) Cevabi bilen yok herhalde B)[/quote]

cok mantikli bir soru sormusun. bachelor bitirdiginde bir diploma verirler.. daha sonra bachelor bitirdigin bir uni de veya baska bir uni de master basvurusu yaparsin.. masteri bitirdiginde sanirim tekrar bachelor diplomasi vermezler diye bir mantik yurutebiliyorum ancak. Sanirim dunyadaki butun ulkelerde bu sistem boyle isliyordur.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

master la ilgili

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Tem 19, 2010 3:53 pm

belki yoneticiler bu sorunun cevabinin forumda oldugunu dusundugunden cevap vermiyorlardir ama ben 1 haftadir okuyorum ama rastlamadim

mehmetsah

master la ilgili

Mesaj gönderen mehmetsah » Pzt Tem 19, 2010 11:00 pm

..arkadslar tam anlmdm yaw..yani orda transkrpt inceledikten sonra 1 somestr norml lisansi okumamizi isterlerse bizde bunu yerine getirirsek admlar bize almn unv diplomasi mi verckler???

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

master la ilgili

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Tem 20, 2010 12:27 am

[quote]mehmetsah tarafindan yazilan metin:
..arkadslar tam anlmdm yaw..yani orda transkrpt inceledikten sonra 1 somestr norml lisansi okumamizi isterlerse bizde bunu yerine getirirsek admlar bize almn unv diplomasi mi verckler???[/quote]
aynen bende boyle anladim bu isler cok karisik:(

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

master la ilgili

Mesaj gönderen Physiker » Sal Tem 20, 2010 12:29 pm

arkadaslar neyi karisik anlamiyorum.. iki durum soz konusu :

1- size derlerseki tezsiz lisanstan 2-3 ders alacaksin ama masterla baslayacaksin.. yani lisanstaki 3 dersi gectiginde ornek olarak, tez yazmadan direk master yapacaksan diploma alamiyorsun.

2- en az 1 semester tekrar et derlerse ve tez yazarsaniz lisans icin lisans diplomasi aliyorsunuz..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

master la ilgili

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Tem 20, 2010 6:23 pm

Nokta :)

mehmetsah

master la ilgili

Mesaj gönderen mehmetsah » Çrş Tem 21, 2010 1:06 am

bak simdi anladmmm tesekkurlerr...demk 1 somestr okumk avantajliymis 1 diploma yerin 2 diploman oluyomuss:))))

zeze84

master la ilgili

Mesaj gönderen zeze84 » Prş Ağu 05, 2010 10:17 am

benim de bi sorum olacakti, master basvuru evraklari arasinda hep "osym sonuc belgesi" de listeleniyor.

bu kesin midir, mastera basvuru icin universite diplamamiz zaten o universiteyi kazandigimizi gostermez mi? ek olarak osym kazandi belgesini mutlaka basvurumuzda gondermeli miyiz?