Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Başvurusu İkametgah Değişikliği

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Özgür123

Re: Vize Başvurusu İkametgah Değişikliği

Mesaj gönderen Özgür123 » Sal Tem 26, 2022 9:04 pm

Bence bunu idataya sorun .Ikametinizi yeni oraya alacağınızi ve uzun zamandır orda bir işte çalıştığınızi söyleyin.Ha bide belgelerinizi de İzmirde hazırlamayın . Çünkü ordaki noter tasdiki yapar ve bütün belgeleriniz orda hazırlanmış bahanesini uydururlar bu sefer

beroz15

Mesaj gönderen beroz15 » Sal Tem 26, 2022 9:24 pm

Özgür123 yazdı: Sal Tem 26, 2022 9:04 pm Bence bunu idataya sorun .Ikametinizi yeni oraya alacağınızi ve uzun zamandır orda bir işte çalıştığınızi söyleyin.Ha bide belgelerinizi de İzmirde hazırlamayın . Çünkü ordaki noter tasdiki yapar ve bütün belgeleriniz orda hazırlanmış bahanesini uydururlar bu sefer
idata hicbir seye net cevap vermedigi icin maalesef emin olamiyorum. izmir'den randevu alan tanidiginiz var mi acaba?

ezgiigunduz

Mesaj gönderen ezgiigunduz » Sal Tem 26, 2022 10:16 pm

beroz15 yazdı: Sal Tem 26, 2022 8:11 pm merhabalar, benim ikamet ettigim sehirin bagli oldugu ofis Izmir ofisi. Fakat hali hazirda calistigim firma Istanbul'da, gecici sureli uzaktan calisiyoruz. SSK dokumumu sundugum takdirde ofiste bir sorun yasar miyim sizce? oneriniz var mi?
Merhabalar, konuyla ilgili benim öneri vermem doğru olmayabilir. İdata çağrı merkezini arayıp teyit etmenizi öneririm.

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Sal Tem 26, 2022 10:38 pm

beroz15 yazdı: Sal Tem 26, 2022 9:24 pm idata hicbir seye net cevap vermedigi icin maalesef emin olamiyorum. izmir'den randevu alan tanidiginiz var mi acaba?
Hayır yok maalesef.Tanidigim diyarbakirdandi .Ikametini vize gorusmesjnden 4 ay önce İstanbul'a almıştı.Ama aslında bu da şans işi .Ordaki memurun insiyatifine kalmış biraz da.

zeynep_

Mesaj gönderen zeynep_ » Çrş May 24, 2023 2:54 pm

Merhaba, benim durumum biraz daha farkli: ikametim ailemin yaninda Ankara`da ancak ben Istanbul`da okuyorum. Randevu talebimi (41F) Istanbul`dan olusturdum ancak hala gun atamasi yapilmadi. Haziran sonu gibi mezun olacagim ve eger mezun oldugum tarihten sonraya randevu atanirsa okulla ilisigim kesilecegi icin Istanbul`dan basvuramam ve ikametimin bulundugu Ankara`dan basvurmam gerekir gibi bir sey duydum.
Idata`yi aradigimda konsoloslukla gorusmem gerektigini soylediler, telefonla ulasamadigim icin konsolosluga mail attim cevap bekliyorum.
Konu hakkinda bilgisi/deneyimi olan varsa yazabilirse cok sevinirim.

Twist321

Mesaj gönderen Twist321 » Çrş May 24, 2023 6:42 pm

Merhabalar daha önce ikametgahim eskisehir iken(istanbul konsolosluguna bagliymis aslinda) ankara konsoloslugundan randevu almistim fakat randevu tarihinde bu sebeple islem yapmadilar tekrardan istanbula(sacma bir sekilde eskisehir ankaraya yakin olmasina ragmen) almak ve yaklasik 3 ay beklemek zorunda kalmistim. o donem universiteyi de ankarada okuyordum bunu kanitlamama ragmen yine de fayda etmemisti. benim gibi ugrasmamaniz icin ya erkenden ikametgahinizi aldirin ya da bagli oldugunuz konsolosluktan randevu talep edin ve magdur olmayin

zeynep_

Mesaj gönderen zeynep_ » Çrş May 24, 2023 6:59 pm

Twist321 yazdı: Çrş May 24, 2023 6:42 pm Merhabalar daha önce ikametgahim eskisehir iken(istanbul konsolosluguna bagliymis aslinda) ankara konsoloslugundan randevu almistim fakat randevu tarihinde bu sebeple islem yapmadilar tekrardan istanbula(sacma bir sekilde eskisehir ankaraya yakin olmasina ragmen) almak ve yaklasik 3 ay beklemek zorunda kalmistim. o donem universiteyi de ankarada okuyordum bunu kanitlamama ragmen yine de fayda etmemisti. benim gibi ugrasmamaniz icin ya erkenden ikametgahinizi aldirin ya da bagli oldugunuz konsolosluktan randevu talep edin ve magdur olmayin
Benim İstanbul'da yaşadığım yerde internet faturası 1 yıldan uzun süredir benim uzerime, siz bu tür bir şey sunmuş muydunuz, faydası olmaz mı acaba?
Bir de sizin durumunuzda Eskişehirde bir idata bulunmadigi için illaki bağlı olduğu ilden istemiş olabilirler ama ben geçmiş yıllarda İstanbul'dan başvuru yapmıştım ve ikametim Ankara'da olsa da İstanbul'da okuduğum için sorun olmamisti ama 🙁.

Twist321

Mesaj gönderen Twist321 » Prş May 25, 2023 6:22 pm

zeynep_ yazdı: Çrş May 24, 2023 6:59 pm Benim İstanbul'da yaşadığım yerde internet faturası 1 yıldan uzun süredir benim uzerime, siz bu tür bir şey sunmuş muydunuz, faydası olmaz mı acaba?
Bir de sizin durumunuzda Eskişehirde bir idata bulunmadigi için illaki bağlı olduğu ilden istemiş olabilirler ama ben geçmiş yıllarda İstanbul'dan başvuru yapmıştım ve ikametim Ankara'da olsa da İstanbul'da okuduğum için sorun olmamisti ama 🙁.
benim durumumda 5 yildir ankarada universite okumama ragmen islem yapmayip tekrar bagli oldugum konsolosluga randevu almami istemislerdi. Gorevliden gorevliye degisebilir ama yine de siz bilirsiniz.

zeynep_

Mesaj gönderen zeynep_ » Cum May 26, 2023 9:07 am

Twist321 yazdı: Prş May 25, 2023 6:22 pm benim durumumda 5 yildir ankarada universite okumama ragmen islem yapmayip tekrar bagli oldugum konsolosluga randevu almami istemislerdi. Gorevliden gorevliye degisebilir ama yine de siz bilirsiniz.
Siz hangi tip vizeye başvurmuştunuz? Çünkü 41F için gerekli belgeler arasında ikamet belgesi gibi bir şey yok, başvuru formunda adres kısmına da İstanbul'daki adresimi yazacağım, dolayısıyla direkt birebir sorulmadigi sürece nasıl fark ediyor idata / konsolosluk onu merak ediyorum.

Twist321

Mesaj gönderen Twist321 » Sal May 30, 2023 12:15 am

zeynep_ yazdı: Cum May 26, 2023 9:07 am Siz hangi tip vizeye başvurmuştunuz? Çünkü 41F için gerekli belgeler arasında ikamet belgesi gibi bir şey yok, başvuru formunda adres kısmına da İstanbul'daki adresimi yazacağım, dolayısıyla direkt birebir sorulmadigi sürece nasıl fark ediyor idata / konsolosluk onu merak ediyorum.
Vize tipi fark etmiyor konsolosluk size hizmet vermek icin bulundugu bölgede ikamet etmenizi bekliyor sitesinde de biraz arastirirsaniz görebilirsiniz.

zeynep_

Mesaj gönderen zeynep_ » Sal May 30, 2023 10:15 am

Twist321 yazdı: Sal May 30, 2023 12:15 am Vize tipi fark etmiyor konsolosluk size hizmet vermek icin bulundugu bölgede ikamet etmenizi bekliyor sitesinde de biraz arastirirsaniz görebilirsiniz.
Oyle zaten, ikamete ikinci adres olarak Istanbul`u ekleyerek randevuya gidenler olmus, bu konuda bilgisi olan var midir sorun oluyor mu o sekilde?

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Prş Haz 01, 2023 3:12 pm

Aynı soru benim de aklımı kurcalıyor, vize görüşmenizden sonra bize de ne olduğunu aktarırsanız çok sevinirim.