Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uzun bir aradan sonra Merhaba,

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Çrş Haz 30, 2010 3:36 pm

Merhaba arkadaslar, ilk olarak gurkan, deniz ve serhani tebrik etmek istiyorum. siteye giris yapmadanda olsa siteyi disaridan takip ettim surekli. sitenin hiti baya bir artti, ilk gunlere bakilirsa mukemmel derecede... sizlere basarilar diliyorum.

Daha once gurkanla kucuk tartismamdan dolayi siteyi disaridan takip etme karari almistim :)

arkadaslar benim okul bitti ve essen universitesi sartli kabul verdigi icin essen universitesi endustri muhendislili bolumune basvurdum. islem ne kadar dogru oldu bilmiyorum. ilk olarak online basvuru yaptim ve az derecede almancasi olan bir arkadasim okulun sitesinden bakarak essen icin sunlari hazirlayip gondermem gerektigini soyledi aynen yaziyorum :

bak simdi en once online basvuru yaptigimiz yerdeki doldurdugumuz kagidin ciktisini alip imzala
sonra lise diplomasi
lise notlarin karnelerin iste eger notlarin kotuyse iyi olani koy mesela sadece son sinif olabilir
oss giris ve kazandi belgen
universitede oudugun bolum ve not dokumanlari traskript
universiteyi bitirdigine dair belge (diploma)

1) bunlarda bir eksik var mi?

2) universitemde isletme bolumunden mezun oldum. diplomam agustosta verilecek ama mezun oldu belgemi (cikis belgemi) aldim. transkriptimde var elimde... bu lise diplosini goturmem sart mi? diploma yarine mezun oldugum liseden mezun olmustur belgesi alsam olur mu?

3) ve benim ne zaman almanyya gidebilecegim belli degil yani basvurdum ama vizeye muhtemelen eylulde girecegim gorusmeye. 15 temmuz son basvuru. ben bu basvuruda basvurumu yapmalimiyim yoksa subat icinmi basvurmaliyim? bu donemde basvurmaliysam, belgelerin 15 temmuzda essende olmasi gerek dimi?

4) oss kazandi belgemi universitem almisti. osymden tekrar mi isteyecegim yoksa netten osymye girip 2006 kazananlara girdigimde kazandi bilgim cikiyor. onun ciktisini alsam olur mu?

5) lise belgeleri, kazandi belgesi falan gerek li mi diyede sorayim. sonucta ben universiteden mezun oldum. kazanmasan nsl okuyayim dimi? tam olarak gondermem gereken belgeler nelerdir?

6) universitenin dil kursuna basvurmadim. sitedende bildigimiz gibi: kur aralari 1ay. bu sikinti yaratir. sitenin sponsoru olan dil kursunu tercih etmeyi dusunuyorum. ( gurkanin falan kurs hakkindaki soyledikleri cok olumluydu) bu kursa gidenler varsa sizinde gorusunuzu alabilir miyim?

simdiden tesekkurleri sunarim.

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Çrş Haz 30, 2010 11:28 pm

arkadaslar kimse yok mu?

MelihKuru

Mesaj gönderen MelihKuru » Prş Tem 01, 2010 10:12 am

3) ve benim ne zaman almanyya gidebilecegim belli degil yani basvurdum ama vizeye muhtemelen eylulde girecegim gorusmeye. 15 temmuz son basvuru. ben bu basvuruda basvurumu yapmalimiyim yoksa subat icinmi basvurmaliyim? bu donemde basvurmaliysam, belgelerin 15 temmuzda essende olmasi gerek dimi?

bu soru hakkinda bnmde soru isaretlerim var..yani ben oss daha bu sene girdim yabanci dil mezunuyum ve o bolumden bir yere yerlesmeyi umuyorum..basvuru tarihi 15 temmuz diyor ama benim daha ortada ne kazandi belgem var nede bisi :)

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cum Tem 02, 2010 12:25 am

beyler kimse yok mu yardim edebilecek. buradan gelecek bir cumleye kilitlenmis bulunmaktayim. ??

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Cum Tem 02, 2010 12:38 am

hocam ben burdayim

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Cum Tem 02, 2010 12:40 am

[quote]2) universitemde isletme bolumunden mezun oldum. diplomam agustosta verilecek ama mezun oldu belgemi (cikis belgemi) aldim. transkriptimde var elimde... bu lise diplosini goturmem sart mi? diploma yarine mezun oldugum liseden mezun olmustur belgesi alsam olur mu?[/quote]

universite diplomasi var liseye gerek olmaz ya sonucta sen universiteden mezun olmussun

[quote]) ve benim ne zaman almanyya gidebilecegim belli degil yani basvurdum ama vizeye muhtemelen eylulde girecegim gorusmeye. 15 temmuz son basvuru. ben bu basvuruda basvurumu yapmalimiyim yoksa subat icinmi basvurmaliyim? bu donemde basvurmaliysam, belgelerin 15 temmuzda essende olmasi gerek dimi?
[/quote]
eylulde basvuracaksan vizeye 15 temmuza kadar kabul belgen olsun elinde
yani vize gorusmesine girmeden elinde kabul belgen olsun ...

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Cum Tem 02, 2010 12:50 am

[quote]universitenin dil kursuna basvurmadim. sitedende bildigimiz gibi: kur aralari 1ay. bu sikinti yaratir. sitenin sponsoru olan dil kursunu tercih etmeyi dusunuyorum. ( gurkanin falan kurs hakkindaki soyledikleri cok olumluydu) bu kursa gidenler varsa sizinde gorusunuzu alabilir miyim?
[/quote]

Sponsor dil kursu gayet uygun.

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cum Tem 02, 2010 3:21 am

sagolasin serhan... birde 1 ve 4e cevap alabilsem cok iyi olacak. beklemedeyim :))

tesekkur ederim