Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TUM admission erteleme (deferring the study)

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mfurkan66

Re: TUM admission erteleme (deferring the study)

Mesaj gönderen mfurkan66 » Sal Eki 27, 2020 4:37 pm

Campus.tum.de üzerinden kabul aldığın bölüm için kabul et veya reddet seçeneği çıkacaktır. Buradan reddeti işaretliyorsun. Bu şekilde istediğin dönem tekrar başvuruyorsun ancak herhangi bir sınava veya mülakata tabi tutulmuyorsun direk kabul alıyorsun. Bölüm giriş koşulları değişmediği sürece bu kural geçerli. Karar vermek için son tarihe dikkat et 30.10.2020 olabilir campus.tum da yazıyordur. Eğer başta kabul ettiysen ve şimdi vazgeçtiysen, studium@tum.de ye mail yazıyorsun gelmeyeceğine dair. Mailin işleme alınması bende 7 iş günü sürdü istersen arayabilirsin.

mfurkan66

Mesaj gönderen mfurkan66 » Çrş Eki 28, 2020 5:55 pm

En garantisi yaz dönemi için kabul belgeni de aldıktan sonra vizeye başvurman. Çünkü konsolosluk kabul belgene baktığında hangi dönem için aldığına bakacaktır zamanlama yüzünden bir aksaklık çıkarabilirler. Kabul belgen geçerli oluyor ben de mail atıp teyit ettirmiştim studium@tum.de ye.

mfurkan66

Mesaj gönderen mfurkan66 » Pzr Kas 01, 2020 12:11 pm

egehandr yazdı: Çrş Eki 28, 2020 6:03 pm Ben de 2 gun once mail attim bakalim bi teyit alayim, ona gore reddedecegim campus.tum’ daki teklifi.
Summer semester icin de kabul belgesi gelince hemen vizeye basvururum.
Bu arada siz de TUM’da master mi yapiyorsunuz, size bir kac soru sorabilir miyim genel anlamda? (Münih, yurt/ev, vize islemleri vs)
Ben daha başlamadım. Geçen ay dondurmuştum sonra tekrar mail attım aktif edin bu dönem gelecem diye bekliyorum hala.
Kalacak yer ile ilgili bilgim az, vize ile ilgili konularda yardımcı olabilirim. Bölüm Elektrotechnik und Informationstechnik Master almanca