Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Transferwise ile aktarım ve bloke hesap (vize reddi)

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
sametbasli

Transferwise ile aktarım ve bloke hesap (vize reddi)

Mesaj gönderen sametbasli » Çrş Eki 21, 2020 9:13 pm

Merhaba,
Bloke hesap için transferwiseden fintibanın hesabına parayı yolladık fakat red geldiği için para transferwiseden yattığı için oraya tekrar gelmezmi yani elimize ulaşmamış olur ? Bunun için ne tür bir yol önerirsiniz

peppybird

Re: Transferwise ile aktarım ve bloke hesap (vize reddi)

Mesaj gönderen peppybird » Prş Eki 22, 2020 6:09 pm

Bildiğim kadarıyla transferwise ile bir alakası yok durumun. Vize reddini kanıtlayan belgeyi Fintiba'ya gönderin, onlar da size parayı geri göndermekle yükümlü.

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Prş Eki 22, 2020 10:44 pm

peppybird yazdı: Prş Eki 22, 2020 6:09 pm Bildiğim kadarıyla transferwise ile bir alakası yok durumun. Vize reddini kanıtlayan belgeyi Fintiba'ya gönderin, onlar da size parayı geri göndermekle yükümlü.
Bir yerde okumuştum,
Parayı hangi hesaptan atıyorsanız o hesaba geri gelicek diye.Şimdi transferwiseden kendi hesabından gönderdiği için.para geri transferwiseye gelirse iadede sorun çıkar diye düşünüyorum :(

okaraca

Mesaj gönderen okaraca » Cum Eki 23, 2020 12:02 pm

Böyle bir durum yok, eğer bir şekilde para transferwise a dönerse iletişime geçip geri hangi hesabınızdan gönderdiyseniz oraya aktarırlar.
sametbasli yazdı: Prş Eki 22, 2020 10:44 pm Bir yerde okumuştum,
Parayı hangi hesaptan atıyorsanız o hesaba geri gelicek diye.Şimdi transferwiseden kendi hesabından gönderdiği için.para geri transferwiseye gelirse iadede sorun çıkar diye düşünüyorum :(

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cum Eki 23, 2020 4:19 pm

Parayı adamlara transferwise ile attın ve parayı geri o hesaba atacaklar diyorsun. O zaman transferwise ile iletişime geçmen ve o hesap adresine para geleceğini söylesen iyi olur çünkü lumi wallet benzeri sistemleri varsa mağdur olursun. Mesela ben bitcoin ile 50€ lik alışveriş yapmıştım fakat iptal etmek durumunda kaldım. Alışverişi iptal edince para o btc adresine gitti ama lumi wallettede btc adresi işlem başına değiştiği için para nereye gitti ne oldu hiçbir fkrim yok. Adamlarla iletişime geçtim onlarda ilgilenmedi. Tahminime göre transferwisede aynı sistemi kullanıyor. Ve o parayı o hesaba atarlarsa muhtemelen eline geçmeyecek. Sana tavsiyem onlarla iletişime geçmen.

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Cum Eki 23, 2020 6:50 pm

okaraca yazdı: Cum Eki 23, 2020 12:02 pm Böyle bir durum yok, eğer bir şekilde para transferwise a dönerse iletişime geçip geri hangi hesabınızdan gönderdiyseniz oraya aktarırlar.
Buda bir sıkıntı işte. adamlar ilgilenmezse ilgilenmez elle tutulur birşey yok .En iyi ziraat tan göndermek. kafa rahat olması için.