Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sadece kesin bilgisi olan varsa sevinirim...

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
sametbasli

Re: Sadece kesin bilgisi olan varsa sevinirim...

Mesaj gönderen sametbasli » Çrş Eki 21, 2020 8:30 pm

dabadee yazdı: Çrş Eki 21, 2020 6:56 pm Korkma, bende aynisini yaşadım. Ama burada göreceğin B1 türkiyedeki b2 gibi düşün.
Açıkcası b1 kursunun ilk ayında goethe b1 sınavına girmeyi düşünüyorum.Tek korkum b2 ve c1 çünkü buralarda dil boyut değiştiriyor en stres yaptığım konu :D umarım 6-7 ayda iyi bir çalışma ile sınavları verip okulumuza başlayabiliriz :)

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Çrş Eki 21, 2020 9:27 pm

sametbasli yazdı: Çrş Eki 21, 2020 8:30 pm Açıkcası b1 kursunun ilk ayında goethe b1 sınavına girmeyi düşünüyorum.Tek korkum b2 ve c1 çünkü buralarda dil boyut değiştiriyor en stres yaptığım konu :D umarım 6-7 ayda iyi bir çalışma ile sınavları verip okulumuza başlayabiliriz :)
Evet, B2, C1 çok ders çalışmak gerektiriyor. Ve DSH kursu var 2 ay. Ingilizceden biliyorum B2, C1 hep kelime ezberlemek. Benim hedefim DSH dan saglam bir not yapmak. Informatik okuyacagim DSH sinavindan cok iyi not yapmama gerek yok ama kendime bunu hedef koydum 🤣 Sen hangi üni, hangi bölüm düsünüyorsun?

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Çrş Eki 21, 2020 9:29 pm

dabadee yazdı: Çrş Eki 21, 2020 9:27 pm Evet, B2, C1 çok ders çalışmak gerektiriyor. Ve DSH kursu var 2 ay. Ingilizceden biliyorum B2, C1 hep kelime ezberlemek. Benim hedefim DSH dan saglam bir not yapmak. Informatik okuyacagim DSH sinavindan cok iyi not yapmama gerek yok ama kendime bunu hedef koydum 🤣 Sen hangi üni, hangi bölüm düsünüyorsun?
İşletme okumak istiyorum clausthal da.Benim anlamadığım şey ben dsh yerine Telc c1 e girip direk başlayamıyormuyum okula ? yani c1 i verip bide üstüne dsh yemi girmek zorundayım

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Çrş Eki 21, 2020 9:30 pm

sametbasli yazdı: Çrş Eki 21, 2020 9:29 pm İşletme okumak istiyorum clausthal da.Benim anlamadığım şey ben dsh yerine Telc c1 e girip direk başlayamıyormuyum okula ? yani c1 i verip bide üstüne dsh yemi girmek zorundayım
Bazi üniler Telc C1 Hochschule kabul ediyor. Bunu üniversiteye sorman gerek.

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Çrş Eki 21, 2020 9:32 pm

dabadee yazdı: Çrş Eki 21, 2020 9:30 pm Bazi üniler Telc C1 Hochschule kabul ediyor. Bunu üniversiteye sorman gerek.
senin okul ve bölümün hangisi ? şuan almanyada mısın

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Çrş Eki 21, 2020 9:36 pm

sametbasli yazdı: Çrş Eki 21, 2020 9:32 pm senin okul ve bölümün hangisi ? şuan almanyada mısın
Informatik okuyacağım. Şuan için TU Darmstadt düşünüyorum. Bi fachschule - üni git gel yaşadım ama benim bölümümde matematiğin kadar iyisin bunu farkettim. Çok iyi matematiği olan biride değilim ama çok çalışmayla başaracağıma inanıyorum. hadi hayırlısı :lol:

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Çrş Eki 21, 2020 10:20 pm

dabadee yazdı: Çrş Eki 21, 2020 9:36 pm Informatik okuyacağım. Şuan için TU Darmstadt düşünüyorum. Bi fachschule - üni git gel yaşadım ama benim bölümümde matematiğin kadar iyisin bunu farkettim. Çok iyi matematiği olan biride değilim ama çok çalışmayla başaracağıma inanıyorum. hadi hayırlısı :lol:
Hayirlısi :)

Pilates

Mesaj gönderen Pilates » Cum Eki 23, 2020 9:18 pm

sametbasli yazdı: Sal Eki 20, 2020 9:56 pm Merhaba
1)Almanyada dil kursu icin serftika gereklimi,
Türkiyede b1 seviyesine gelmis fakat serftika almamis biri direk almanyada b1 seviyesinde kursa kayıt olabilir mi?
2)türkiyede b1 e girmis fakat basarisiz olmus çok dusuk bir puanla,buna ragmen almanyada b1 kurun kayit yapıp konsoloslukta bunu dile getirenbilir mi?
1) dil belgesi gerekli değil yalnızca dil kursu için.
2) özel kurs, üniversitenin kursu var orda. ve kesin olarak şu doğrudur yok. hepsi ayrı bir şey isteyebilir. benim goethe'den b1 belgem var. Fakat kabul aldığım üniversitenin dil kursu yine de einstufungteste tabi tutmak istiyor. yani zorunlu. hangi seviyede çıkarsan o kurdan başlıyorsun.
3) konsolosluk şuan zaten ince eleyip sık dokuyor malum durumdan. okul için istiyorlar belge. dil kursuna zaten vize vermiyorlar henüz. ama konsolosluğa böyle bir bilgi vermeyin zaten. burda başarısız oldum, gibisinden

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Cum Eki 23, 2020 10:38 pm

Pilates yazdı: Cum Eki 23, 2020 9:18 pm 1) dil belgesi gerekli değil yalnızca dil kursu için.
2) özel kurs, üniversitenin kursu var orda. ve kesin olarak şu doğrudur yok. hepsi ayrı bir şey isteyebilir. benim goethe'den b1 belgem var. Fakat kabul aldığım üniversitenin dil kursu yine de einstufungteste tabi tutmak istiyor. yani zorunlu. hangi seviyede çıkarsan o kurdan başlıyorsun.
3) konsolosluk şuan zaten ince eleyip sık dokuyor malum durumdan. okul için istiyorlar belge. dil kursuna zaten vize vermiyorlar henüz. ama konsolosluğa böyle bir bilgi vermeyin zaten. burda başarısız oldum, gibisinden
Yani çok düşük bir puanla kalmış olsam. ve orada b1 kuruna başlayıp tekrar orada sınava girmek istiyorum desem bunun neden bir etkisi olmazki. Zaten konuşma sı ve höreni Tam puana yakın olan biri rahatlıkla ikinci kez geçebilir.Ben bu şekilde deniycem. daha fazla beklemek istemiyorum açıkcası. telcden girdim 6 hafta sonra açıklıyorlar.sadece sınava girdim sonuç bekliyorum gibi bir belge alıcam telc den onu sunucam konsolosluğa. olursa olur

Pilates

Mesaj gönderen Pilates » Cum Kas 06, 2020 10:11 pm

sametbasli yazdı: Cum Eki 23, 2020 10:38 pm Yani çok düşük bir puanla kalmış olsam. ve orada b1 kuruna başlayıp tekrar orada sınava girmek istiyorum desem bunun neden bir etkisi olmazki. Zaten konuşma sı ve höreni Tam puana yakın olan biri rahatlıkla ikinci kez geçebilir.Ben bu şekilde deniycem. daha fazla beklemek istemiyorum açıkcası. telcden girdim 6 hafta sonra açıklıyorlar.sadece sınava girdim sonuç bekliyorum gibi bir belge alıcam telc den onu sunucam konsolosluğa. olursa olur
tabii denenebilir. Fakat bir yetkinlik istiyorlar artık zorlaştırılıyor. Geçerli bir sebep, bir belge vs
bol şans diliyorum. bu durumlarda şansa ne kadar ihtiyaç olduğunu, başınıza geldiğinde anlayacaksınız =)